- Učení Živé Vody - Vtipné sovičky > kmit buněk dle zvuku

4. srpna 2015 v 20:25 | Leonia |  - Řeč zvířat osobně

Nemohu jinak, při psaní tohoto úvodního "entrée" se usmívám, jelikož jsem se pobavila. Máte zájem? Pak není nic lehčího, než pokračovat v prohlídce této stránky. Zároveň mám k obsahu co říci, čili zde můžete ulovit dvě mouchy jedním tahem. Prodloužíte si život smíchem, zároveň se ode mne, Vy, kdož máte zájem můžete naučit, dejme tomu něco nového, a to - všímat si ...


Malý předkrm - sovičky se umí hezky "smát" :)
Tančící sovyV proudu tohoto videa je zřetelně vidět, jak se jedna z nich při přiblížení zvuku okamžitě a bez zaváhání roztančí. Běžně to bývá tak, že pokud živý tvor uslyší hudbu, jeho buňky okamžitě započnou kmitat dle rytmu, tedy kmitu, neboli pulsu energie zvuku. Kmit buněk tedy v tomto případě nazýváme tancem.

Dále si lze všimnout, že chvilku po roztančení zmiňovaná sova komunikuje s druhou, která sedí vedle ní, "něco" jí sděluje. Energie komunikace u ní vyvěrá z části mezi jejím zobáčkem a očima. Zaregistrovali jste? Oslovená sova se započne hýbat také.

Další věcí ovšem je, kdy muž po čase k dané sově opět přiblíží hudbu. V této konkrétní chvíli se dívá jinam a nereaguje. Teprve poté, co jí muž ukáže mobil a ona jej zaregistruje, započne se opět hýbat. Co na to říkáte? Proč tomu tak je? Máte vysvětlení?

Tyto krátké postřehy zakončím mým názorem na okovy kolem nohou těchto krásných opeřenců:
Svoboda by jim slušela daleko více.


.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 4. srpna 2015 v 22:32 | Reagovat

První video se mi moc líbí. Připomíná mi malou sovu kulíška, který má také takový ,, úsměv " a když pořádně otevře oči, vypadá jako malý skřítek.
U druhého videa mi bylo smutno a jako Vám i mně vadí ty okovy. Na druhou stranu mě ale potěšily ty dvě krajní sovičky, které dávají očividně najevo, že jsou své. Hlavně ta jedna. DÍVÁ SE JINAM A TANČIT NECHCE.Tím dává najevo, že má svou hlavu a přála bych jí svobodu. A nejen jí.

2 Leonia Leonia | 5. srpna 2015 v 10:11 | Reagovat

Sovy bývají většinou noční lovci a ve dne odpočívají, což je vidět. Jsou "bobci" ospalí a mnohem raději by si dali šlofíka.
Mi se velice líbí sněžná sovička. Vůbec sovy celkově jsou podle mne úžasná stvoření.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama