- Sobecké chování manžela > můj rozbor

9. srpna 2015 v 19:41 | Leonia |  - Muž a Žena

Tento rozbor je součástí ► předchozího ◄ příspěvku, na který navazuje. Při jeho čtení se mi v hlavě jako květina, lístek po lístku rozvinul názor na chování muže ke své ženě, jenž je v příspěvku popsán formou příběhu. Vzhledem k tomu, že příběhů obdobného znění (mimo konečné fáze), které znám ze svého okolí je nespočet a takovéto chování mi přijde dosti nevhodné, pak prosím, pokud máte zájem, čtěte. A pánové, tento rozbor je sestaven především pro Vás.


Muž z příběhu se ke své ženě zachoval velice sobecky. Pokud se chtěl rozvést, pak je samozřejmě zahodno osobě, kterou chtěl opustit vysvětlit důvody. Aby je druhá strana mohla pochopit a přijmout. Při otázce PROČ odpovědět mlčením je reakcí nevyzrálého jedince, ne dospělého muže.


Muž dále zmiňuje, že jeho mlčení ženu rozzlobilo.
Překlad reakce ženy: Ne tak rozzlobilo, jako způsobilo obrovskou bolest a ponížení. V této dané chvíli s ní jednal, jako s kusem hadru, ne jako s člověkem, po jehož boku strávil mnoho let života.
Vysvětlil sám sobě, že už ji prostě nemiloval. ?? Na tuto "skutečnost" však nepřišel ze dne na den. Toto je plíživá záležitost a má své důvody. Bez důvodu se neděje nic.
Žena nemůže vidět do jeho hlavy, kde mu plynou myšlenky typu "nedovedu jí to uspokojivě vysvětlit". Odpovědět ve stávající, již tak dost pro ženu nepříjemné situaci, mlčením je jako rána desetikilovým mečem do srdce. A působí velmi chladně a sobecky. Že se u něj objevil určitý pocit viny, jeho žena rovněž nevěděla, jak by také mohla, vždyť se jí o tomto nezmínil ani slovem.
Toto chování se dá přeložit: Nejprve své ženě nic nevysvětlí, tudíž problém ponechá otevřen. Žena se nachází ve stavu, kdy NEVÍ a je mužem ponechána v podstatě na pospas sama sobě, ve smyslu "topíš se? Mi je to úplně jedno, plav jak umíš, já ti nepomohu. Máš otázky? Tvůj problém." Tento coctail nepříjemných ran ženu dovede k zoufalému pláči. Muž popisuje, že tuto její reakci "vlastně" čekal a ulehčila mu celou situaci. Tím v podstatě sám před sebou omlouvá svou zbabělost, že se schoval za svou sobeckou lenost přemýšlet a podat vysvětlení, které si druhá strana rozhodně zasloužila.
Ponechat ženu v bolesti s hlavou plnou nezodpovězených otázek a čekat, až se rozpláče, což mu ulehčí celkovou situaci a napětí, které tato způsobila je vskutku neuvěřitelné.

Žena má požadavek, jelikož myslí na syna. Má před zkouškovým obdobím a rozvod rodičů by na jeho psychiku měl bezesporu nepříjemný dopad. V této následnosti by přišel o možnost plného soustředění na učivo. Může nastat i situace, že by díky tomuto u zkoušek neobstál, což by mohlo mít dopad na jeho budoucí průběh života.
Ó, jak velká to žena.
Kladu si otázku: "Proč muž nemyslel na svého syna, a pokud se již tedy chtěl rozvést, nepočkal až bude mít po zkouškách?" Jít přes mrtvoly, zanechat po sobě spoušť, zvláštní řešení. A toto není dáno rozdílností mužského a ženského ► myšlení ◄.

Shrnutí
Muž z příběhu v podstatě ublížil dvěma ženám. Karla, o níž tvrdil, že ji miluje byla ve skutečnosti pouze náhražkou za něco, co mu chybělo doma. Ve chvíli, kdy si díky návrhu své ženy a jeho realizaci spolu započli být opět blízcí oné Karle v podstatě ukázal záda.
Jistě, byl by zde ještě jeden důvod, a to zdravotní stav jeho ženy. Ovšem, jak píši na počátku, obdobných příběhů ze skutečného života znám mnoho. A víceméně všechny končí stejně. Muž zjistí že mu doma, po boku manželky "něco" chybí. Na obzoru se objeví jiná žena, která mu chybějící poskytne. On se do ní tzv. "zamiluje" a stávající ženu opustí. Za nějaký čas však zjistí, že vztah s novou ženou rovněž upadl do jistého stereotypu a hledá opět jinde. Ocitá se v kruhu vlastní slepoty a za sebou nechává spoušť v podobě citového bláta.

V souvislosti s tímto celkovým rozborem si dovolím zakončit jej několika větami pro všechny,
kdož hledají mimo domov to, o čem si myslí, že se vytratilo.

" Většinou to tak nebývá. Plamen Lásky jen ztratil původní žár.
Malá jiskra zde však téměř vždy zůstává. Stačí ji jen zažehnout a plamen se znovu rozhoří.
Láska a vztahy jsou jako květiny. Je třeba je zalévat, aby neuvadly. "

Mnoho Lásky Vám všem přeje Leonia

Doporučené příspěvky > ♫♪♫
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | 11. srpna 2015 v 20:00 | Reagovat

K tomu není třeba více psát. Je to výstižně napsané a pravdivé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama