- Rituální ženská obřízka > otevřená zpověď dívky

1. srpna 2015 v 18:07 | Leonia |  - Muž a Žena

Navzdory těžkému životu, kde si trochu potravy musí řádně odpracovat a každodenní rutinné řeholi se dokáže krásně usmívat. Tento dokument odhaluje roušku, která pod dívčím úsměvem skrývá pláč nad nesmyslností tradic, zkostnatělým myšlením, strachem nad fyzickou bolestí a ponížením, kterého se těmto dívkám dostane.

Rituální obřízka - otevřeně upřímná zpověď mladé dívky jednoho kmene. Hovoří s otevřeným srdcem, bouří se a nesouhlasí. Tento dokument Vás také provede zajímavou historií ženské obřízky, na jejímž konci zpovídané dívky tuto skutečně absolvují. Rozhodně stojí za zhlédnutí a neméně k zamyšlení.


Další příspěvky kategorie Muž a Žena > ♪♫♪.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | 2. srpna 2015 v 21:57 | Reagovat

Hodně jsem o tomto problému četla a nyní to video.
Je to velice kruté a opravdu by se s tím mělo něco dělat. Ale bude to chtít velikou osvětu a nebude lehké těmto ženám pomoci. Po obřízce mají obrovské problémy a vlastně je znehodnocen celý jejich život.
Četla jsem jednu knihu podle skutečné události. Tam dívka dokonce psala, že pokud se obřízka neuskuteční, tak si ji nikdo nevezme za ženu.
Jsou to kruté zákony a pravidla.

2 Leonia Leonia | 3. srpna 2015 v 16:34 | Reagovat

Kladu si otázku, "kdo" ta podivná pravidla vymyslel, uvedl v platnost a proč. Muži, aby zotročili ženu? Opravdu se "lidé" natolik nudí? Proč si to ženy nechají líbit? Dle statistik je údajně ročně takto zohaveno cca 1,5-2 milionů žen. Nehledě na to, že v mnoha zemích jsou obřízky prováděny bez anestezie a jakékoli dezinfekce. Následky jsou jasné.
I mužská obřízka je v některých zemích dodnes praktikována ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama