- Okurková limonáda > recept + zdravé látky v okurce

16. srpna 2015 v 19:07 | Leonia |  - Recepty - vaření

V horkých letních dnech je samozřejmě vhodné pít čistou vodu, ovocné, zeleninové šťávy, nebo čaje, bylinné, zelené... Dnes Vám nabídnu recept na přípravu osvěžujícího nápoje, kde je základ tvořen okurkou, které se přezdívá živá voda. Přesvědčte se sami.

Okurka dle rozborů obsahuje tyto prospěšné látky: vápník, fosfor, draslík, hořčík, železo, sodík, vitamín A, stopová množství některých vitamínů skupiny B - thiamin, niacin, riboflavin, kyselina listová, která se podílí při procesech krvetvorby > kdo má nedostatek tohoto vitamínu a zároveň nedostatek vit. B12, vzniká u něj megaloblastická anémie; vitamin C, chlorofyl > ten je brán, jako přírodní deodorant, jež odstraňuje odér z úst a zklidňuje bolesti v krku, zbavuje tělo škodlivých látek, posiluje funkci jater, zlepšuje přenos kapacity kyslíku, urychluje hojení, podílí se na léčbě střevních obtíží a infekcí, buněčných mutací. Dále obsahuje menší množství bóru, bílkoviny, životodárné enzymy > podílejí se na regulaci obsahu vlhkosti v pokožce.


Při pravidelném užívání okurky získá pokožka pružnost, nejen díky zvlhčujícím látkám, ale i díky olejům, jež jsou obsaženy ve slupce. Mimoto, užívání okurky prospívá i našim ledvinám a v této následnosti pak lidé mají menší obtíže s revmatickými problémy, dnou apd., jelikož funkce ledvin má souvztažnost ke kloubům, kostem. Pravidelná konzumace okurky příznivě působí na kardiovaskulární systém, snižuje hladinu cholesterolu, cukru v krvi, snižuje překyselení organismu, zmírňuje pálení žáhy. V okurkách jsou údajně také obsaženy protirakovinné látky, které brzdí růst nádorů prostaty, prsu, vaječníků a dělohy. Díky hořkým látkám, jež okurka rovněž obsahuje působí protinádorově.

A nyní pojďme k receptu:

Ingredience

salátová okurka
citrón, či limetka - dle chuti
50g hnědého cukru, či medu
voda, nebo minerálka

Je vhodné použít okurku i se slupkou, u nákupu ne-bio je doporučováno omýt tuto mýdlem, aby byla zbavena chemického postřiku.
Omytou okurku tedy nakrájíme na větší kusy, přidáme sladidlo, vodu > na jednu okurku max. 1 litr, rozmixujeme. Poté přidáme šťávu z citrónu a zamícháme nekovovou lžící > kov ničí vit. C.
Pro osvěžující efekt je možno vložit do lednice, přidat ledové kostky.


Přeji zdravou, osvěžující chuť !


* ZabIkíjí bakterie, to má na svědomí enzym "erepsin".Salátová o
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 16. srpna 2015 v 21:48 | Reagovat

Super recept:-)))

2 Leonia Leonia | 16. srpna 2015 v 22:44 | Reagovat

Tak dobrou chuť a zdraví i okurkám zdar ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama