- Tato dívka umlčela delegáty OSN

18. července 2015 v 14:39 | Leonia |  - Nový Věk osobně

Ve chvíli, kdy si toto video prohlédnete a poslechnete myšlenku protagonistky Vám bude jasné, proč jej umisťuji na své stránky. Naslouchejte prosím. Pod ním naleznete mé další řádky.

Tak? Jaký z něj máte pocit? Podala to hezky a pravdivě že?
Někteří tamní posluchači měli podepřené brady, jiní usínali, další přemýšleli, co budou mít k večeři. Někteří skutečně poslouchali.
Všimli jste si, kdy byla tato řeč publikována? A? Máte pocit, že se od této doby něco změnilo?

Ona dívenka hovoří dosti stejným "jazykem", jako já. Dnes je již dospělou ženou, stejně tak, jako já. Ale já a jistě i ona máme stále duši dítěte a vidíme svět tak, jak má vypadat. Skutečnýma očima.

A co Vy moji milí čtenáři? Doposud mi naprostá většina z Vás nenapsala žádný komentář pod články. Přitom vím, kolik z Vás čeká na nejnověji publikovaný článek a mnohdy se ještě nestačí na pomyslném internetovém papíru ani ohřát, a již jste zde, aby jste si jej přečetli. Což je důkazem, že Vás mé články oslovují. Vaše mlčení však nechápu. Nemáte žádný názor? Pohled na věc?


Mlčením však tento svět k lepšímu nezměníte

A jeden, dva lidé, to nyní nestačí ...Další příspěvky kategorie Nový Věk > ♪♫♪
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 18. července 2015 v 23:14 | Reagovat

Dívenka to řekla pěkně, ale uplynulo hodně let a nic se nezměnilo, ba naopak.
Zrovna minulý týden jsme měli jednání s úředníky našeho města. Položila jsem jim otázku, proč v našem státě mají samé práva a zastání lidé, kteří nepracují, pobírají dávky a jen berou. My poctiví lidé musíme bojovat za kousek klidu a soukromí. Odpověď jsem nedostala!!!!

2 Míra Míra | E-mail | 19. července 2015 v 23:01 | Reagovat

Díky za tvé řádky i stránky Leonie! Jedno možné řešení je pojmenováno: přestaňte ničit. Nepřestanou,jsou to jen loutky ve hře, jejíž pravidla určují pomocí peněz jiní, mocnější. Neznají soucit s přírodou se Zemí s lidmi, lžou nám, snaží se z nás udělat tupé stádo konzumentů... Jsem zvyklý se zabývat hlavně tím co mohu já ovlivnit, u sebe změnit. I proto sem píšu, třeba to někoho povzbudí, nakopne v jeho snažení, podělí se o své metody zkušenosti, nápady... Snažím se zmenšit svoji ekologickou stopu na této planetě, snažím se žít skromně, co nejvíce soběstačně, stravuji se téměř vegansky, přemýšlím nad ekologickou stopou mé stravy, cestuji minimálně, především na kole.. Ale také z ušetřených peněz podporuji různé ekologické organizace, spolky (zde některé, mnou dobře hodnocené: Greenpeace, český projekt Green life, Hnutí Duha, Přátelé přírody, mají podle mne dobré výsledky, bohužel jsou závislí na darech nás obyčejných lidí, všichni se potýkají s nedostatkem prostředků, měli by s větším množstvím peněz větší výsledky). Je mnoho možností, skoro každý může pro zdravější Matičku zemi dělat více než teď. Třeba i to co teď dělám já - inspiraci, osvětu, nic to nestojí a někoho to může, na rozdíl od nadávání a stěžování si, posunout o kousek dál. Těším se, že se zde dočtu nějaké zajímavé nápady a možnosti ke svému posunu. Přeji všem srdce na dlani a slunce v duši.
Míra.
PS: "nejbohatší není ten, kdo má nejvíce, ale ten komu stačí nejméně".

3 Leonia Leonia | Web | 19. července 2015 v 23:21 | Reagovat

[1]: Plně Vám rozumím. Znám inteligentní lidičky, kteří jsou velmi schopní, ovšem jsou velice znechuceni laxností, hloupostí a stádovstvím většiny.
Ovšem, vzhledem k tomu, jak se vše na světě pomalu "sype", jako domeček z karet vidím, že změna nastává.
Ti inteligentní musí povstat a spojit se. To je klíč. ;-) Nová budoucnost Země se formuje již nyní ...

4 Leonia Leonia | 19. července 2015 v 23:39 | Reagovat

Děkuji za pěkný názor Míro. Pokud lidé (my) dovolí/me, aby nám lhali, budou lhát, budou ničit. "Lidé" si to však nechají líbit. A opět jsme u toho, jeden, dva človíčkové nyní, v této konkrétní chvíli nestačí. Musí být vytvořena Jednota.
Co se týče různých hnutí, je hezké, jak se někteří snaží, ovšem řekněme si na rovinu, jedni se snaží něco zachránit, investují prostředky, čas, energii a druzí ničí, boří... Není to paradox?
Konkrétně Greenpeace mne však trochu zklamali, když podpořili schválení úsporných žárovek obsahující jedovatou rtuť. Když se taková rozbije, vše živé v okolí se otráví, včetně člověka viz. zde http://zivavoda-lena.blog.cz/1303/usporne-zarovky-zdravi-a-zivotu-nebezpecne , navíc tyto úsporky započnou spořit až po hodině svícení.
Co se týče zajímavých  nápadů, k posunu atd., kupř. na mých stránkách je jich dost, mých vlastních, reálných a proveditelných. ;-) Stačí malinko pohledat.
Moudro na konci Tvého komentáře znám a má něco do sebe :)

5 Míra Míra | E-mail | 27. července 2015 v 22:36 | Reagovat

[4]: Leo díky, zcela souhlasím, ale jak dosáhnout toho aby si masa lidí uvědomila že je cíleně obelhávána? Já myslím, že právě ten osobní příklad je nejjistější cesta jak "oslovit" druhé, tak to hlásal i Mahátma Gándhí: STAŇME SE ZMĚNOU, KTEROU POSTRÁDÁME VE SVĚTĚ! Když mé okolí vidí jak žiju, že jsem spokojenější, svobodnější, zdravější, že můj život má hlubší smysl... může je to přimět k přemýšlení nad vlastním životem, nad žebříčkem hodnot. Je to jako se sněhovou koulí když ji pustím ze svahu, zpočátku nemá velkou sílu, ale časem může dát do pohybu celou lavinu složenou z mnoha jedinců (povstání). Možná jsou rychlejší spolehlivé metody, já je neznám a rád je poznám:-). Myslím, že bude zapotřebí mnoha sněhových koulí, mnoha lavin. Transpersonální psychologie mluví o minimální hranici, o minimálním počtu jedinců ve společnosti, potřebných pro pro "utržení laviny". já myslím že jsme zatím hluboko pod touto hranicí i když tempo, rychlost k jejímu dosažení se evidentně zvyšuje. Těžko lze čekat vyvolání těchto změn od jedinců či skupin, kteří jsou na tomto současném systému závislí. Mnohem větší schopnosti k rozložení tohoto zrůdného systému mají podle mě lidé kteří, jsou na něm co nejméně závislí, samostatně a moudře myslící i žijící, mající blízko k přírodě ke "stvořiteli", lidé kteří si uvědomují že jsou neoddělitelnou součástí jednoho celku...
Pěkně toto vystihují indiánské kmeny: "Čím více se člověk vzdálí od přírody, tím více se jeho srdce zatvrdí". Samozřejmě si také myslím, že velký význam má šíření informací, třeba jak to děláš Ty (díky za to!) a všechny sjednocující aktivity.  Myslím si ale, že většina lidí závislých na systému, vzdálených od přírody není schopná tyto cenné informace přijmout, natož jich moudře využít. Myslím že teprve po změně způsobu svého života může většina z nich "prozřít". Přeji Ti stále prosluněnou duši. Míra.

6 Leonia Leonia | 27. července 2015 v 23:58 | Reagovat

[5]: Upřímně? Masa lidí VELMI DOBŘE VÍ, že je obelhávána. Nedovolím si tvrdit, že všichni, ovšem velká část ano. Klopí oči, uši a zcela dobrovolně si to nechají líbit. Protože se bojí, že, pokud si kupř. dovolí něco říci, dejme tomu v práci-otevřený názor, co se jim nelíbí (vykořisťování, šikana, nízké platy), hrozí jim vyhazov. Jeden člověk, který se ohradí má smůlu, jelikož se k němu nikdo nepřidá. Mají strach a strach je blokuje, jsou jen hadrovými loutkami v tomto falešném a směšném divadle a nemám na mysli jen zaměstnání, ale celý systém. Pokud překonají strach, obrovská vlna energie pohltí celý svět. Více k tomu prozatím říkat nebudu.
Tvůj názor o osobním příkladu je prima-je to Tvá cesta a správná, v případě, že se tak cítíš DOBŘE, máš příjemné pocity. Dobrý pocit je VŽDY známkou, že jdeš správnou cestou, tedy jsi v souladu sám se sebou. A tak je to v pořádku. Pokračuj v tom a čas Ti ukáže co dál, uvidíš.
Já jsem psala proroctví o tom, že ke změně bude stačit pár jedinců, tj. několik vyvolených, kteří "otevřou sýpky", tedy něco se otevře - a poté se otevře "brána" a vše půjde samo, což v podstatě koresponduje s Tvým názorem o valení koulí, které utrhnou lavinu, akorát jsem to řekla jinými slovy. Ale nebude to jeden člověk, ani dva. Bude jich více. Budou to Lidé s čistou duší, čekám na ně!! Problém trošku je, že teď, v současnosti je zde dost těch, kteří jsou tzv. falešnými proroky, tedy v překladu, jen něco kopírují, nebo si vymýšlí a "prodávají" tyto převzaté, či smyšlené informace skrze internet. A bývají mnohdy velmi důvěryhodní! Ale to se pročistí! Zrno bude odděleno od plev.
Sněhovou kouli, jíž zmiňuješ a která se bude zvětšovat, až utrhne lavinu > ten bod zlomu, který tuto lavinu utrhne-rozumím Ti. A mohu říci, že v procesu změny již jsme Míro, koule se valí ;-) a jsou stále větší!! Ale nesmí se zastavit.
Co se týče lidí, kteří jsou závislí na systému - i ti se pomalinku probouzejí (možná ne všichni, ale první vlaštovky již jsou) a mohu říci, že i ti ostatní ve svém nitru cítí, že nejsou v souladu, nejsou plně šťastni, je otázkou času, kdy se jim otevře vědomí.
Čas změny nastal, v procesu již jsme, všichni ... Energie změny sílí.

Mimochodem, pokud se Ti bude někdy chtít a budeš tak laskav, budu ráda za receptík na nějakou vegetariánskou mňamku. Ale nic si nevynucuji :). Maso již dlouho omezuji, přestává mi chutnat, asi rok a něco jsem v procesu změny stravování.

Prozatím přeji hezké dny následující i budoucí. Posílám skladbu, ve které lze vnímat energii změny, miluji totiž hudbu, a jejím "tónům" rozumím. https://www.youtube.com/watch?v=cnTxccLOA7o

7 Míra Míra | E-mail | 1. srpna 2015 v 23:17 | Reagovat

Leo díky za pozitivní řádky, máš jistě hlubší vhled do stavu společnosti a do lidských duší než já. Souhlasím. Také vidím kolem sebe více sněhových koulí, je krásné vnímat, jak se lidé mění! Upřímně, tvé řádky nabízí mnoho otázek, proč člověk který ví, že je obelháván, dál sleduje televizi, zprávy, politiku, dál provozuje bezduchý konzum, hromadí peníze, majetek, dál devastuje Zemi, je k tomu lhostejný? Lidé jsou, myslím, hodně odpojeni od přírody, od sebe samých. V mém okolí je zřejmě takových velká většina. A to žiju na venkově, daleko od větších měst, vnímám dost velký rozdíl mezi městskými a vesnickými lidmi ( mám přes 20 let obchod, kde se setkávám s „městem i s vesnicí“) Jistě  je v tom strach vystoupit z řady, ale proč si ti kdož VÍ alespoň netvoří „lepší budoucnost“ uvnitř sebe a svých blízkých, není nutné, aby se hned každý snažil udělat povstání. Proč si dál nechávají otravovat mysl i srdce, proč nehledají svou vlastní cestu? Já tomu rozumím tak, že někteří asi tuší to divadlo ale je pro ně pohodlnější čekat ve vyjetých kolejích, čekají snad že to někdo (spasitel) za ně zařídí.
Díky za pěknou hudbu, prostupuje hluboko do srdce. Na oplátku posílám jedno krásné vyznání od Tomáše Kluse:http://www.rozkvest.cz/tomas-klus-nove/ , kéž je hodně takových, kteří umí oslovit větší počet lidí! Něco podobného jako popisuje Tomáš jsem před několika dny hodně intenzivně a nádherně prožil také, jen se jednalo o roční holčičku s krásnou energií. Jako bych našel vlastní dítě! A také sám sebe! Snad je tato milá malá bytost nadějí pro lepší budoucnost Země.
Přeji krásné bytí.
Odjíždím na pár dnů do lesů „třídit myšlenky“:-).
Míra.

8 Míra Míra | E-mail | 2. srpna 2015 v 0:10 | Reagovat

Můj oblíbený Raw chlebík: naklíčit pohanku 2-3 dny (minimálně 2x denně proplachovat), namočit lněné semínko asi na 6-10 hodin, přidat sůl, kmín, chlebové koření rozmixovat na hustou pastu, rozetřít na pečící papír v tenké vrstvě a sušit na slunci  v sušičce nebo v troubě do 42stupňů. Poměr pohanka/len cca 2:1.

Ted si dělám každé ráno smothies: rybíz, ahgrešt, jablko, trochu semínek nebo oříšků, lístek máty, pampelišku list, trochu salátu, skořici, hřebíček, dobrý je i banán  nebo další ovoce podle možností a chuti, meloun místo vody, dobře rozmixovat ve vysokorychlostním mixerru. Přislazuji medem příp. agávovým sirupem.

Proteinová svačinka jde udělat podobně: namočené oříšky, mandle, semínka, šípkové nebo jiné víno (trochu) kousíček vanilkového lusku, med, trochu kyselého ovoce (rybíz, josta) nebo citronové šťávy. Rozmixovat do hladka - výborné, zdravé a zasytí i malá porce.

9 Leonia Leonia | 2. srpna 2015 v 11:27 | Reagovat

(7) Ano, je v tom "odpojení". A také lenost. Mnozí "lidé" jsou líní něco změnit. Proč? > Jelikož to vyžaduje více energie, více přemýšlení, čili pro tyto typy je pohodlnější zůstat ve starých kolejích, to jsem psala v mnoha článcích a Ty sám toto zmiňuješ, jako bys doslova citoval má slova. Já jsem svého času vydala malý, trochu kritický postřeh lidské lhostejnosti, pokud máš zájem si přečíst. V podstatě obsahuje téma, o kterém si nyní píšeme, lhostejnost, lenost udělat první krok. http://zivavoda-lena.blog.cz/1302/lidska-lhostejnost-pohozena-pet-lahev.

Za písňo-vyznání děkuji, je pěkné... :) Tomáš je mediálně známá osobnost, a tudíž má podstatně větší možnost oslovit větší počet lidí, než osoby, které nejsou tolik vidět v médiích. To je alespoň můj názor.

Také moc díky za tipy a receptíky! Dovolím si ale dotaz: "Chléb" - jak dlouho ponechat sušit v troubě?

Přidám recept na konopné mléko, které mi moc chutná a je výživné: Sáček semínka namočím alespoň na 24 hodin. Ještě lepší jsou klíčky, které v tomto případě nechám zrát k vyklíčení až 3 dny. Nádobku se semeny dávám do ledničky, aby se voda nekazila. Vodu 2 krát denně obměňuji.
Poté se vše slije, semena propláchnou. V mixéru je s malým množstvím vody pečlivě rozdrtím.
Pro lepší chuť i výživu je možno přidat banán, jahody, med, vanilku, nebo jej kombinovat s různými druhy zeleniny. Záleží na chuti každého.

Přeji hezký den a pěknou meditaci v náruči lesa :)

10 Míra Míra | E-mail | 2. srpna 2015 v 19:58 | Reagovat

Přiznámvám, že z časových důvodů moc nestuduji tvé zajímavé stránky, tak se omlouvám že tě v podstatě v mnohém "kopíruji", souzním s tebou. Také se mi stalo že za mnou do prodejny přišel kamarád a ptá se s nečitelným úsměvem: " ty prý sbíráš odpadky kolem silnice jo"?
Odpovídám: "sbírám, vždyť je jich zam tolik, a jí myslím, že tam nepatří". A bylo po rozhovoru...
Tito lidé z tvého pet příběhu, kterých je většina, podle mého názoru, nepůjdou utrhnout lavinu o které si píšeme a když už někteří zvednou zadek a půjdou za nějakou výzvou, byť bude sebepřesvědčivější, lehce se nechají zastavit nebo i otočit opět na druhou stranu, a bude jim k tomu stačit málo aby poslechli výzvu k návratu zpět do pohodlíčka...

Raw chlebík se suší do ztvrdnutí, to poznáš. Já ho teď dělám za slunečných dnů, položím peč. papír s těstem na plata ze sušičky a dám na slunce tak aby to větralo i od stodu, obvykle je do večera suchý, lámavý, pokud ne, dosuším ho ještě v troubě,ještě před úplným proschnutím lze papír již odloupnout a placky obrátit, dosušení se tím trochu urychlí.
Dík za konopné mléko, naklíčené jsem ještě nedělal, zkusím. Občas si dělám výborné mandlové, nedo makové.
Ještě jsem napsal malé "vylepšení" k tyčinkám s kurkumou.

Míra

11 Leonia Leonia | 3. srpna 2015 v 17:07 | Reagovat

[10]: Pokud píšeš ze "sebe", pak není za co se omlouvat. ;-) Jen jsem zaregistrovala, že v komentech zmiňuješ více identických "věcí", které jsem psala v článcích, jako bys je četl a následně použil. Tím nemám v úmyslu Tě nijak urazit, jsem zkrátka jen upřímná.
Mohu se zeptat? Ty jsi patrně nový čtenář, že? Dotaz vznáším pouze z čisté zvídavosti kvůli kalkulaci stálých čtenářů a nově příchozích.
Za tipy díky. Mandlové mléko připravuji také, na makové se chystám.

Co se týče mého názoru na Tvůj zaslaný dotaz, nebude to hned, jelikož před Tebou je ještě někdo.
Jsem časově velmi vytížena, čili řádově odpovím do týdne - 10ti dnů.

12 Leonia Leonia | 3. srpna 2015 v 20:11 | Reagovat

[10]: Ještě dodatek: Ta Tvá zmiňovaná kamarádka je zřejmě dáma, která mi zde psala komentář ve stejný den, jako Ty. Konkrétně u článku ze dne 13.7. ;-) http://zivavoda-lena.blog.cz/1507/slysim-matku-zemi-krasne-silne-video

13 Leonia Leonia | 14. srpna 2015 v 19:33 | Reagovat

Mirku, odpověď na Tvůj dotaz ohledně přistěhovalců se v nejbližších dnech objeví na mých stránkách, jelikož na Tebou uvedený e-mail nelze zaslat, nemáš jej zrušen?
Článek nalezneš na hlavní straně, nebo v rubrice - Vaše dotazy -

14 Míra Míra | E-mail | 16. srpna 2015 v 22:09 | Reagovat

Ahoj Leo, hlásím návrat z lesa:-). několik dnů jsem místo do obrazovky koukal do plamenů a poslední pohledy před usnutím věnoval hvězdné obloze. Denně, a u každé studánky (některé v České Kanadě jsou bez vody) jsem prosil o vodu o déšť. Prožil jsem naplno nádherné dny, potkával jen samé "sluníčkové bytosti" a snad se mi podařilo i trochu prohloubit vztah k sobě...
K tvé poslední odpovědi a dotazům: omluva byla myšlena tak, že v dnešním nepřeberném množství informací nerad zahlcuji případné čtenáře tím, co bylo již řečeno.
Občasným čtenářem jsem asi rok, jen jsem novým "diskutujícím":-).
Tu dámu kterou zmiňuješ neznám.
Má e-adresa je funkční, asi byla přeplněná schránka z důvodu mé delší nepřítomnosti. Zkus to prosím znovu, nebo podle tvého rozhodnutí dej odpověď na tvé stránky.
Moc dík za tvůj čas, vážím si toho!
Míra.

15 Leonia Leonia | 16. srpna 2015 v 22:53 | Reagovat

Tak to musela být nádhera, ohýnek, hvězdy, Ty jsi bezesporu romantik... :) Ještě kytara a nemá to chybu...
Diskutující a zejména takoví jako Ty, kteří mají co říci jsou vždy vítáni.

Článek je již připraven, čili už vše ponechám, jak je a brzy bude vydán.

Dobrou noc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama