- Jak rychle usnout - tip od jogínů

16. července 2015 v 12:49 | Leonia |  - Rady a tipy zajímavé

Máme zde nový den plný světla a Slunce, tak si jej užijme na plno. Ovšem píšete mi, že se Vám leckdy stává nemilá věc, a tou je nemožnost usnout. Přestože jste unaveni a spánek by jste uvítali, ne a ne se dostavit. A poté, co se Vám konečně podaří upadnout do náruče "Morfeovy", ráno vstáváte rozlámaní, jako by jste celou noc nosili těžké pytle s uhlím. Otázka v tomto případě zní: "Jak tedy na tento problém vyzrát?" Odpověď je zde:

Máme tady jogínskou metodu, jak usnout a spát, jako v bavlnce až do rána. Nejlépe si ji vtiskneme do paměti, pokud ji pojmenujeme. V tomto případě - "4-7-8″.


Jak na to
Nejprve nadechujeme nosem - musíme tento nádech protáhnout na 4 vteřiny.
Poté dech na 7 vteřin zadržíme.
Následuje výdech ústy - trvá 8 vteřin.

Toto dechové cvičení zpomaluje náš srdeční rytmus, zklidňuje organismus. K tomuto procesu dochází velmi rychle: stačí několikrát opakovat.

Pokud jsme ve stresu, uvolňuje se adrenalin a srdce bije značně rychleji. Dýchání je však v takovém případě plytké, rychlé a povrchové. Tato krátká metoda v podstatě působí jako sedativum. Jelikož záměrně zpomalujeme dýchání, je tělo svým způsobem donuceno snížit srdeční tepovou frekvenci. Zadržením dechu s následným zpomaleným výdechem se rovněž nevyhnutelně zpomalí srdeční rytmus.
Tímto způsobem také uklidňujeme mysl. Pointa je v tom, že jsme nuceni v duchu počítat, tím pádem se soustředíme na svůj dech. Jelikož platí, jak je již psáno výše, že pokud jsme neklidní, dochází ke snižení jeho kvality. Efektivitu takového způsobu uklidnění mysli Vám potvrdí kterýkoli neurofyziolog.

Dojde k uvolnění těla v rychlém časovém sledu.
Je uváděno, že tato metoda je absolutně bezpečná, pokud si však nejste jisti, rozhodně se v tomto případě raději poraďte s lékařem.


Pokud tuto metodu vyzkoušíte, pak Vám samozřejmě přeji
dobrou noc, spánek lehký, jako vánek a sladké sny :)

Další články kategorie rady a tipy > ♫♪♫
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama