- Dívka s rentgenovýma očima - zajímavý video dokument

24. května 2015 v 21:18 | Leonia |  - Klíče ve filmech ode mne

Nataša je dívka, která se na první pohled nijak neliší od ostatních děvčat jejího věku. Má však něco, o čem si mnozí mohou nechat jen zdát. Dar vidět do lidí a na tomto základě poznat, jaký je v jejich těle problém ...

Žije v hlavním městě Mordovie, Saraňsku, tedy v jednom z nejchudších států bývalého Sovětského svazu. Na svůj dar přišla v deseti letech věku a do obydlí, kde sestává se svou sestrou a matkou téměř denně dochází spoustu lidí, kteří žádají pomoc v podobě správné zdravotní diagnózy.

Nataši se daří správně identifikovat obtíže k ní docházejících osob, díky tomu jdou poté k lékaři s jasně pojmenovaným problémem. V takovýchto případech pak mají lékaři méně práce a jsou v diagnóze přesnější, neboť vědí, kam směřovat vyšetření. Dokonce ji navštívil mladík, který rok ležel v nemocnici s lékařskou diagnózou, ale jeho potíže s dýcháním neustávaly. Dívce stačil jeden soustředěný pohled na to, aby nakreslila tvar, který v plících muže vidí, a ten s nákresem odjíždí k lékaři. Zde je konečně stanovena správná diagnóza, kde je řečeno, že se nejednalo o tuberkulózu, jak bylo míněno původně, ale o jiný problém. Nákres pomohl nalézt správnou cestu.


Nataša má velký sen. Chce vystudovat přestižní lékařskou fakultu, aby pak mohla nejen léčit, ale dostat sebe i svou rodinu z chudého kraje. Její maminka v rozhovoru zmiňuje, že Nataša často pláče, jelikož jí mnozí lidé nerozumí. A ona zase v mnohém nerozumí jim. Lidé, kteří za ní docházejí však mají k jejím diagnózám naprostou důvěru.

Je zde ovšem skupina známého společenství skeptiků, jejíž stoupenci k daru, jímž Nataša a jiní lidé oplývají nemá důvěru. Dívka chce dokázat své schopnosti veřejně, chce být respektována, uznána, a tak se na základě vzájemné domluvy vydá do USA, kde podstoupí sérii testů, jež mají její schopnosti veřejně buďto potvrdit, nebo vyvrátit.


Vše naleznete v proudu následujícího dokumentu.

Další příspěvky kategorie Zajímavé filmy > ♫♪♫.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama