- Šlehání žen o Velikonocích > A DOST ! Vtipňo-vážně

6. dubna 2015 v 16:45 | Leonia |  - Chilli humor osobní

Téma Velikonoc ve mně vyvolává tak trochu husí kůži. Na druhou stranu jsou pro mne oslavou nově příchozího období, plného života. Tradice a jejich dodržování? Vážně to chcete vědět? Tak se držte. Malá připomínka - následující řádky berte s částečným nadhledem. Takže jedem !!

Víte, když jsem byla malá, a poté slečna, pamatuji si, jak jsem ke své nelibosti bývala často v brzkých ranních hodinách probuzena studenou vodou, stříkající ze sifónové lahve. A když se mi podařilo rozlepit oči, pak ještě přišel nášup v podobě vypleskání karabáčem. Se slovy, abych neuschla... Několik dnů se poté musely sušit čistě převlečené peřiny, jelikož po notné dávce vody z nich tekutina doslova kapala ...

Nehledě na to, že pak jsem celý den čekala, jako zajíc ve své jamce na davy zvonících spolužáků, nebo hošanů ze sousedství, kdy se někteří jali využit svého práva vyšlehání, coby sladké pomsty a řádně si na mne zgustli, jelikož jsem odmítala jejich četné návrhy na rande. Nebylo však mou povinností přijmout návrh každého, pokud mi nebyl sympatický, že. ;-) Inu, mužská ješitnot, sobectví a vysoce nezdravé ego se holt projevuje již od dětství, jelikož odmítnutí bobani nesou velmi těžce. A jejich ego je v tomto ohledu vysoce zranitelné.


Moc jsem jich však k mému štěstí nepouštěla dál, ale i to málo stačilo k tomu, abych vždy minimálně dvakrát skončila ve vaně s ledovou vodou, nebo mimo klasického karabáče dostala řádně naloženo jalovcem. No fuj, jalovcem to ovšem pěkně bolí. Pánové, vy rádi způsobujete ženám bolest?? Opravdu??? Výmluvy typu, že jde o tradici neberu ;-).

Právě nedávno jsme s "holkama" mírně rozebíraly téma Velikonoc. A ve většině se shodly na tom, že pohled na přiopilé, tramtejlící se tvory vzdáleně připomínající muže, kdy si v tomto stavu navíc karabáč pletou se šňůrkama od bot, jež se jim neustále rozvazují a neví, co do ruky chytit dřív, není nic éňo ňéňo. Nehledě na to, že leckdy si onen karabáč zapomenou někde na cestě, jelikož při neustálém pití půlek na zdraví "zbitých" žen mají v rozkroku každou chvíli tlak a potřebují si ulevit. A pak, kdy již téměř po čtyřech dorazí k vám, při zjištění, že místo karabáče drží v ruce rozšněrovanou tkaničku na vás kouknou pohledem štěněte, jež udělalo loužičku na místě, kde nemělo. Vy v té chvíli ovšem nevíte, zdali se máte smát, nebo ronit slzy :).

Osobně a v globálu pojem Velikonoc vnímám, jako oslavu příchozivšího období Jara a nového života. Bez bití žen, aby byly zdravé, mimochodem loni má známá krátký a nedobrovolný pobyt ve vaně s ledovou vodou odležela se zápalem plic. Bez křiku a bolavých nohou, či celého těla po použití jalovce. Bez zápalu plic. Bez přiopilých mužů všeho věku mžourajících po okolí, jako medvídek koala, hledající včerejší ztracený den.
Každé roční období má své kouzlo, dokonce i smutný podzim má svůj půvab v pestrých barvách padajícího listí. Ale, co si budeme povídat, jaro je jaro. Pulsuje životem, všude kolem samé tokání, žvatlání, švitoření, voňavý vzduch a Slunce. No není to krása?
Hnízdečko mám/e uklizeno během celého roku, na to jsem celkem pedant. Velký úklid dělám/e před Vánoci a na Velikonoce beru v potaz datum. Pokud jsou brzy, s úklidem, kdy doslova rozeberete a naleštíte každý šroubek počkám na dobu příhodnější, klíďo i na konec května. Apropo - neuklízím proto, že je to někde předepsáno, ale pro dobrý pocit a proto, že jsem "holka" čistotná. Dvakrát do roka z gruntu je tak akorát a pánové, pro vaši informaci, jelikož mnozí z vás tvrdíte, že to není potřeba > práší se i uvnitř skříní, to by jste se divili, až by se vám rozhýbaly uši!!

Letos mi ale hezky vyšlo mytí oken, kdy jsem dala na mé vnitřní radárky a vyčistila je před několika týdny, kdy bylo opravdu krásně teplo. Sluníčko mi přitom svítilo do taktu, dokonce jsem si opálila nos. Sdělení kamarádek, že myji zbytečně brzy jsem nebrala v potaz. Dámy chtěly počkat těsně před, aby je měly naleštěny přesně na chlup s datem svátků. Silně však pochybuji, že pánové s karabáči v ruce, jalovci, či kopřivami jsou zvědaví na čistotu oken a s kritickým pohledem přejedou prstem po okenním rámu, jestli na něm nelpí prach. :) Mimoto, natolik se ochladilo, že by ani psa z domu "nevyhnal" a většina oněch dam na okna stejně ani nesáhla, jelikož by riskovaly minimálně přimrznutí ruky ke sklu, nebo chřipku. A já? Směji se pod "vousy", jelikož mé okna jsou čisté a lesknou se jako psí k.... (no, však víte). Čili suma sumárum, opět jaksi došlo na má slova.

Co se týče karabáčování, tak na mne již nikdo nesmí ani sáhnout. Prskám, jako kočka, které se minimálně týden nedostalo podrbání za uchem. Kdo se odváží přiblížit na dosah, riskuje poškrábání, pokousání ruky a jistotu, že dotyčného budu po celý zbytek jeho života přehlížet, jako krajinu. Sami vidíte, že není oč stát pánové, takže pozor. :) Pokud jsem/jsme doma, přivítám Vás s otevřenou náručí, nabídnu výborné, vlastnoručně připravené mňamky a jako třešničku na dortu možná přidám pusu. Víc ode mne nečekejte.

Takže dámy, slavte si Velikonoce, jak chcete. Uklízejte o sto šest, při poskakování nad mytím oken v zimě vrťte pozadím a nadávejte na svůj úděl, že je nemáte rády, jelikož je stejně strávíte s hadrem v ruce a u plotny. Já jsem nastavila hranice a mantinely, za které nejdu. Klíďo pojedeme na hory, to je podstatně efektivněji strávený čas a rozhodně nebudu čekat na mžourající pány a jejich malé synky s nudlí u nosu, abych dostala nařezáno jen proto, že jde o tradici. (V jiných situacích bych Vás pánové a synkové samozřejmě samou Láskou snědla, jak jinak)


S naprostou jistotou věřím, že nyní je to již všem jasné.


Čao a krásné JaroDalší příspěvky této kategorie > ♫♪♫
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §

.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 19:38 | Reagovat

Já letos Velikonoce strávila procházkou a potom oslavou kamarádčiných narozenin. Oslavovat příchod jara bylo trochu mimo mísu, protože mrzlo a padal sníh :D

2 Jarka Jarka | E-mail | 9. dubna 2015 v 23:06 | Reagovat

Článek velice vtipně napsaný a přesně podle mého gusta. Já Velikonoce také nemusím a proto se tedy nechám ráno vyšlehat manželem(ať má radost). Syn se přidá také(vždyť je po tátovi:-). Oba mají jalovec, vím, kde roste a podle toho, jak je pěkně zdravý vidím, že bude růst hodně dlouho.Nožky mám ještě dnes samý ťupík, ale prý nebudu mít revma, říkají už několik let moji milí ogárci. No tak dobře, dostali čokoládové dobroty a nakonec jsou spokojení oni a já také, když vidím, že jsou spokojení:-))))
No a potom jsme šli uklízet přírodu. Tam vidím to pěkné a ten vytoužený čas, kdy k nám přichází JARO!!!! I když jsme při úklidu přírody zažili sluníčko, vítr, sněžení a celý den takto dokola, vůbec nám to nevadilo. Dílo se podařilo a to to nám hlavně šlo. Tak že AŤ ŽIJÍ VELIKONOCE!

3 Leonia - Živá Voda Leonia - Živá Voda | 10. dubna 2015 v 0:31 | Reagovat

Moc hezky napsáno :). Zkuste navrhnout kompromis, to zabírá a garantuji, že další rok na Vás hoši ani nesáhnou: domluvte se, že na druhý den po velikonočním pondělí stejným způsobem, jako oni vyšlehali Vás, vyšleháte Vy je a žádné šetření. Také by rozhodně neuškodilo je hodit do vany s ledovou vodou. Předpokládám však, že by jste je neunesla, tak je nějak přesvědčte, aby si do ní vlezli dobrovolně :).
Jak to funguje? Zcela jednoduše: bude je to řádně bolet a zakusí tutéž nepříjemnou bolest, jako jste zakusila Vy. A dojde jim, že tento zážitek, který každým rokem zažíváme my holky v podstatě již od dětství není nic příjemného, naopak. Pak snad od tohoto nesmyslu upustí.
Ale to záleží na Vás, zda chcete dle tradice a aby jste jim udělala "radost" každý rok "přetrpět" šlehání a mít nožky samý ťupík :), nebo nastolíte změnu. :) Znám ženy, které Velikonoce i s "bitím" dodržují, znám i takové, jež "bití" odmítají. Já jsem nastavila hranice. Každému holt dle jeho uvážení.
Takže, ať žijí Velikonoce :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama