- Nechutné emulgátory v čokoládě > videoreportáž

10. dubna 2015 v 13:56 | Leonia |  - Potraviny, výživa

Čokoládu tak, jako mnoho z nás mám v oblibě a občas si tuto pochoutku dopřeji, ostatně proč ne. Pochopitelně dám přednost kvalitě před nějakou tukovou slátaninkou, která se jako čokoláda pouze tváří. Ostatně, mé buňky náhražky poznají a řekněme, že mé tělo, stejně, jako to vaše je odmítá. Jelikož čas od času při pečení přidávám čokoládu na vaření, která obsahuje vyšší množství kakaa, při nejbližší možné příležitosti se v obchodě okamžitě podívám na její složení. Na vaření jsem měla i Bio čokoládu a tu jsem si zobla i pro chuť, byla skutečně vynikající. Mrkněte na následující reportáž o mňamkách, jež tuto pochutinu kakaové barvy obsahují. Nezbývá mi, než popřát sladko-hořkou "dobrou chuť"!

Další příspěvky této kategorie > ♫♪♫
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 10. dubna 2015 v 21:03 | Reagovat

Tady se myslím ani nemůžeme divit. Já měla kdysi čokoládky hodně ráda a když jsem měla chuť, tak jsem si nějakou malinkou snědla a moje chuťové buňky daly na nějaký čas pokoj. Dnes mám čokoládu také hodně ráda, ale nedám si. A pokud už ano, tak jako Vy sáhnu po čokoládě na vaření.
Zrovna dnes večer jsem si studovala 2 výrobky, které jsem si donesla ze zdravé výživy. A oba obsahuji oxid siřičitý. Já to v obchodě nečetla i když si dávám veliký pozor co kupuji. Věřila jsem, že kupuji zdravé věci-moje chyba. Ale tak je to pořád, co my budeme za chvíli jíst?

2 Leonia - Živá Voda Leonia - Živá Voda | 12. dubna 2015 v 20:16 | Reagovat

Aby se kakao propojilo s ostatními ingrediencemi atd., je potřeba tuku, ovšem palmový tuk je nic moc, navíc "díky" pěstování těchto stromů mizí původní příroda.
Apropo, jak píšete, v prodejnách zdravé výživy není zase vše tak zdravé, také jsem měla tu "čest" zjistit. ;-).
Oxid siřičitý se do potravin přidává, coby konzervant, antioxidant, což jistě víte, ale není všude potřeba. Tak máte alespoň novou zkušenost, vše si ověřovat, já již bez toho v podstatě ani nevytáhnu patu z domu, důvěřovat, ale prověřovat :).
Vše záleží na nás, nakolik budeme výrobky tento konzervant obsahující kupovat, tedy podporovat výrobu, jelikož platí - kde není poptávka, není nabídka a produkt zanikne. Však to znáte ;-).
Co budeme jíst budeme vědět, až přijde čas ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama