- Jak přežít v potravinové nouzi a zvýšit energii - mé tipy

6. března 2015 v 15:00 | Leonia |  - Rady a tipy zajímavé

Dnes se na Vás obracím s důležitou připomínkou. K sepsání mne evokoval rozhovor několika dam, které vášnivě rozebíraly současnou situaci doma i ve světě, se vším, co přinesla a co je možno očekávat do budoucna. Jedním z bodů diskuze byla část o možném nedostatku potravin s přiznáním faktu, že mnohé z nich nemají žádné zásoby. Což není příliš moudré. Pokud k této skupině nepatříte, můžete se nyní možná dozvědět něco nového, pokud ano, následující řádky jsou Vám věnovány obzvlášť. Nepodceňujte situaci, dobře Vám radím.

Všichni víme, že dochází k velkým proměnám Země, kdy se tento proces odráží, jak v chování lidí, tak v pohybech částí Země. Naše planeta je Živá a vše, co je živé se neustále mění, přizpůsobuje svůj stav novým podmínkám, které nastávají, aby vše bylo v souladu, jelikož základem Vesmíru je ZACHOVÁNÍ ROVNOVÁHY - toto jsem zjistila letitým pozorováním událostí a všeho, co nás obklopuje. K různým proměnám, změnám, posunu tektonických desek Země sice probíhá běžně a od počátku narození naší planety, ovšem nyní v této době o "něco" markatněji.

V sekci článků "Nové energie Země" již dlouho upozorňuji na možnost různých změn, které určitým způsobem mohou ovlivnit ekonomickou situaci světa i naší republiky, přírodu ve formě propadů půdy, vyšší eventuality výskytu záplav... S tím ruku v ruce souvisí a navazují i možnosti časových omezení dodávek elektrické energie, tepla a dalších aspektů, které s tím souvisí. A zde se dále váže omezení zásobování obchodů potravinami a pitnou vodou... Vše je propojeno se vším a jedno navazuje na druhé. Není nutno vyvolávat paniku, ale je důležité předvídat a být připraven na to, že takováto situace nemusí, ale může nastat, kde je vhodné používat selský rozum. Tudíž, pokud k takovéto situaci dojde, je zahodno mít v záloze zásoby trvanlivých potravin. Zde počítám i s možností, že není k dispozici elektrická energie, která napájí lednici.


Uvedu několik příkladů, které mohou napomoci nejen přetrvat dobu, než bude vše uvedeno do pořádku, ale poskytnu i návody a tipy, jak zvýšit energetickou bilanci vašeho těla. Potraviny, kterými je vhodné se zásobit:

► sušené luštěniny všeho druhu
► rýže, pohanka, kroupy, ovesné vločky, kuskus ...
► různé druhy krupice - pohanková, špaldová, klasická dětská...., pochopitelně dle vaši chuti
► nudle
► mouka
► sušené mléko - např. kozí, kravské, ovesné, kokosové ... opět, dle chuti
► kakao
► čokoláda
► oleje, tuky
► sůl
► cukr klasický, nebo stévii, hroznový ...
► med! - velmi výživná potravina, nejlépe z domácí produkce
► sušené ovoce
► ořechy všeho druhu
► ořechy kokosu - dlouho vydrží, navíc většinou obsahují výživné mléko
► kompotované ovoce, zavařená zelenina - mnoho výživy nemá, ale může pomoci
► kdo konzumuje maso, sušené maso
► konzervy - obsah sice není příliš výživný a může do sebe natáhnout kov z konzerv!, ale ve velké nouzi se na tom dá "přežít"
► sušený propolis + líh, rozhodně mějte vždy po ruce. Pokud budete potřebovat doplnit výživu, v případě nouze jej nechte rozpustit, máte tak zaručen určitý přísun výživných látek. (zde pochopitelně v závislosti na možnost alergie na obsah látek v propolisu)
► mumio - obsahuje minerály a v době nedostatku potravy dodá tělu prospěšné látky, více o mumiu - klik na odlišně zbarvený text
► voda balená > je sice svým způsobem neživá, plast ve kterém je uchována také není extra, ale v době nouze jistě nepohrdneme - navíc je možno do ní vložit minerál. Ten, který je Vám na první pohled sympatický, je pro Vás vždy správný. Je možno použít křišťál, jde o všeobecný kamínek, který je hojně používán, jako širokospektrální.

► pokud máte chladný sklep, umistěte do jeho prostor bedýnky s pískem, do kterých vložte čerstvou zeleninu, takto skladována dlouho vydrží!
► potraviny, jež vyžadují chlad je možno uchovat ve studni, nad hladinou vody
► do pyramidky, kterou si sami jednoduše vyrobíte také můžete uložit např. ovoce, vydrží déle > zde

► pokud budete potřebovat doplnit energii, pak cvičte Pozdrav Slunci a v brzké době také uvedu mé poznatky a postupy na cvičení Pěti tibeťanů, s nímž mám velmi dobrou zkušenost, článek je již připraven. Pět tibeťanů je z energetického hlediska opravdu perla.

► jak ušetřit elektrickou energii - můj vlastní nápad uveden do praxe - zde


Věřím, že Vám tyto základní tipy budou "vonět" a nabudete z nich prospěch.

Jistě také máte v záloze nějaký vlastní tip, jak a co uchovávat v zásobě,
a pokud se o něj se mnou podělíte, rozhodně mne to potěší, ráda se dozvím něco nového.Leonia - Živá Voda - VŽDY S VÁMI
Česká republika navýší nouzové zásoby potravin > ♫♪♫
Nové energie Země > ♫♪♫
Další rady a tipy > ♫♪♫
Další články kategorie Mé kung-fu > ♫♪♫
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama