- FALEŠNÝ GURU > experiment Kumaré - podnětný dokument !!

9. února 2015 v 20:07 | Leonia |  - Klíče ve filmech ode mne

Slunce zapadlo za zenit a dnešní večer je mi ctí Vám představit pěkný filmový dokument. Nese si v sobě informaci, jež má sílu mnohé z Vás přivést k zamyšlení nad bodem, co je ve skutečnosti štěstím člověka. Já osobně jsem jej zhlédla na podzim loňského roku a příběh, který se v jeho jádru odvíjí si získal mé sympatie.

Hlavním protagonistou je muž, který se rozhodl, že dokáže jak lehce se dá manipulovat s lidmi a na tomto základě s nimi v podstatě dělat, co se mu zachce. Nechá si narůst vousy, dlouhé vlasy, změní styl oblékání, a v konečné fázi své proměny na první pohled skutečně vypadá, jako učenec. Vypraví se vstříc světu, kde pro zájemce pořádá různé přednášky a předvádí praktiky, z nichž některé si dokonce sám jen tak vymyslel.

Vše je zdokumentováno a v různých fázích příběhu budete mít možnost vidět jeho osobní reakce a nenápadný smích na kameru, kde ukazuje divákům, jak snadné je někomu namluvit, že je skutečným guru.

Ve druhé polovině dokumentu se dostaneme do atraktivního prostředí hezky zařízeného domu, kde tento nepravý guru pořádá pravidelné promluvy ke svým stálým ovečkám. Lidé jej mají rádi, je zbožňován a mnozí k jeho osobě doslova vzhlížejí, jako k něčemu nadpozemskému.


Ale každá mince má dvě strany a náš kumaré si v této záležitosti sám na sebe ušil bič, jelikož v poslední fázi před ním stojí zkouška, jejíž provedení není jednoduché pro někoho, kdo má svědomí.
Představit se ve skutečném světle. Předstoupit a říci svým věrným stoupencům pravdu, kým je ve skutečnosti. Což není lehce proveditelné tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zdali to dokáže a jak budou na toto sdělení jeho "věrní" reagovat uvidíte.


Mne osobně tento dokument přivedl k zamyšlení nad faktem, kterého si kolem sebe všímám a jistě nejen já. A ten zní, že mnozí lidé se na tomto světě se svými problémy a starostmi cítí sami, a proto hledají pomoc všude kolem sebe. Pokud se objeví záchranný bod jakéhokoli charakteru, který jim nabídne naději, chytnou se jej, jako tonoucí, který zapomněl, že umí plavat kusu dřeva, jež kolem něj právě proplouvá. Ono dřevo ovšem ve skutečnosti může být skrz na skrz prohnilé a brzy se rozpadne. Tonoucí se tak nakonec utopí ...

Lidé si neuvědomují, že nejprve musí uvěřit sami sobě, své vnitřní síle a vůle Člověka, kterou si v sobě nese každý. Mnozí na tuto skutečnost ovšem zapomněli, a tak se neustále točí v kruhu mlhy, zahaleni tmou svých vlastních myšlenek.


"Lidé, to, co jste ztratili nehledejte venku u druhých, ALE V SOBĚ.
Vaše vnitřní síla je mnohem větší, než si dokážete představit. Stačí jen udělat první krok.
Není to tak těžké, a pokud si snad myslíte opak, pak v sobě pěstujete pouze lenost."
Leonia


Kumaré - guru pro každého > VŘELE DOPORUČUJI !!Zde je ke zhlédnutí v angl. jazyce > ♫♪♫
a k dispozici je i v jazyce německémVarování před lidmi, jež propagovali Teal > ♫♪♫
Další příspěvky této kategorie > ♫♪♫
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §.
.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 9. února 2015 v 20:31 | Reagovat

Ano, je kolem nás hodně lidí, kteří mají svá trápení. Nedokáží si poradit sami se sebou a tak hledají pomoc. A tehdy v hodně případech přicházejí lidé, kteří přesně vědí, že se jim otvírá volné pole působnosti a začnou ,,ubližovat", ne pomáhat. Vylákají peníze a bohatnou na důvěřivosti těchto ,,smutných" lidiček.
Mám známou, která měla velké trápení a potkala člověka, který ji slíbil pomoc. Nebylo to na bázi duchovní ale finanční. Dopadlo to tak, že známá dodnes splácí úvěr, který si k vůli tomuto člověku vzala. A to dopadla ještě dobře.
Lidé by si měli uvědomit, že takových guru kolem nás chodí hodně. A jen málo z nás má to štěstí, že potká toho pravého.
Je mi líto těch lidí z dokumentu, protože to pro ně muselo být bolestné prozření. Tolik mu věřili. Prožívali potom vlastně dvojí bolest.

2 Leonia - Živá Voda Leonia - Živá Voda | 9. února 2015 v 21:18 | Reagovat

Důvěřivost smutných lidiček? A nejedná se spíše o hloupost...
Bolestivé prozření, ono právě to prozření mohlo být fackou "mistra", která tyto lidi vyléčila z jejich mozkového deliria. Probudili se a příště se budou více spoléhat sami na sebe a svůj rozum, čili tento guru jim v podstatě "něco" ukázal.
Ti ostatní, kteří ovšem svou falešnou identitu neodhalí mohou skutečně napáchat škody. Ale právě zde je možno hledat odpověď, která zní: VĚŘIT SÁM SOBĚ, svému vnitřnímu hlasu.
Dobře poradit druhému může každý, kdo je k tomu duševně, duchovně i rozumově kompetentní, ale "lidé" mají sklony se upínat na druhé. Hledají štěstí v jiných, přitom jej mají v sobě.

Mimochodem, v dokumentu zmiňovaný falešný guru přese všechno v sobě má jistý potenciál a dělá na mne dojem, že pokud by se dal na cestu duchovna, patřil by beze sporu k té "lepší" polovině všech možných guruů, rozrtoušených po světě, kteří mají ke skutečným guru hodně daleko.

3 Libertus Libertus | E-mail | Web | 16. února 2015 v 22:51 | Reagovat

Když je člověk na začátku Cesty, potřebuje duchovní vedení. Samotný hledající se pak nechá ovlivnit darebáky a hlupáky všeho druhu. Je mi moc líto těch lidí, kteří v tohoto gurua věřili. Je jen velmi málo těch, kteří se vydají na skutečnou duchovní pouť. Takoví lidé by se měli podporovat a nikoliv odrazovat. Tento dokument je ukazuje jen cynismus nevěřících darebáků a odhaluje jejich vlastní hloupost a krátkozrakost.

4 Leonia - Živá Voda Leonia - Živá Voda | 18. února 2015 v 14:12 | Reagovat

[3]: V určitých ohledech mylný názor, ale díky za něj.
Pokud je člověk na počátku duchovní cesty a potřebuje duchovní vedení, pak je zahodno zamyslet se nad skutečným významem "vedení".
1. Pokud je tím myšlena potřeba hledajícího vedení druhého člověka, pak může dojít i k podvedení hledajícho (jak ostatně můžeme vidět všude kolem nás, na internetu apd. - falešní guru, laciní podvodníčci. Když vidím, jak se jim "lidé klaní", jen proto, že na ně ze svých fotek dělají falešné cukrbliky a papouškují to, co si přečetli v knihách, zvedá se mi žaludek), zde je logicky něco v nepořádku. A pokud takovýto hledající naletí hlupákům, pak je hlupák sám a teprve při prozření podvodu přijde k rozumu. Což lze brát, jako facku a školu moudrého Vesmíru. V tom případě je také jasné, že hledající na nastoupení duchovní cesty nebyl zralý (připraven) a pouze si něco namlouval. Jelikož platí, že VŠE MÁ SVŮJ ČAS.
2. Když však člověk skutečně dozraje k nastoupení duchovní cesty, pak víceméně nemá zapotřebí vedení druhého člověka, ale jde za vedením svého Já, které mu VŽDY ukáže správný směr.

A nyní si položme otázku: Co je to duchovní cesta?
Odpověď: DUCHOVNÍ CESTA JE CESTA K SOBĚ.

Existují Lidé, kteří mají přirozeně vysoký potenciál duchovnosti, a ti mohou poradit druhým, ne je však vést, spíše jen ukázat cestu. Je jich ovšem tak málo, že se ve změti hrubého nánosu bahna falešných podvodníků většinou ztrácejí. Jejich hlas však bude slyšet čím dál více, to mi věřte.

Psáno srdcem, podloženo rozumem - Leoni ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama