- Vzácný druh parazita v těle Češky + něco ode mne

14. ledna 2015 v 20:33 | Leonia |  - Zdraví A-Z

A je to opět zde. Parazité o sobě nechávají stále častěji vědět. Nejprve si k tomuto tématu dovolím něco říci a pod článkem, jako vždy naleznete různé odkazy, kde se dozvíte zajímavosti a mňamky z této oblasti. Lékaři v Krnově objevili v močovém měchýři ženy, která si stěžovala na výskyt krve v moči parazity, z nichž jeden se pyšnil délkou 10 cm. Co je však překvapivé, že tento objev je popisován, jako unikátní.

Skutečnost, že různé nezvané hosty v těle můžeme mít víceméně všichni je přeci již dlouhou dobu známá. Ne tak již ve světě klasické medicíny. Jak kde. Jistě, hosté typu tasemničky, roupů, škrkavek apd. jsou vcelku běžní a lékařům známí. Stále se však setkávám s doktory, kteří navzdory různým fyzickým důkazům výskyt jiných parazitů v těle člověka zde v Evropě striktně odmítají. Hovořila jsem s jednou nejmenovanou lékařkou, která se zabývá imunologií a po mém sdělení, že tyto nezvané hosty je možno mít v ledvinách, játrech, srdci i jiných orgánech, tedy de facto všude, dokonce i v mozku, okamžitě odvětila, že to by byl první výskyt na celém světě. Údivem jsem vyšpulila oči. Být Číňankou řeknu, že se mi v té chvíli rozšířily do evropských parametrů. Té dámě jsem odvětila, že by bylo zahodno, aby okamžitě vrátila svůj diplom a styděla se do morku kostíí. Já si lékařů svým způsobem vážím. Ovšem někdy, jak tak sleduji dění, ... raději nebudu komentovat ...


Mimochodem, údajně je trik, jak je možno nechat se vyšetřit na výskyt parazitů ze stolice. Nepochází ode mne, znám jej od pejskařů. Běžný lékař klasické medicíny Vám kupříkladu na infekčním oddělení nechá vyhotovit stěry, ale výsledky mohou být negativní. Pokud si je však ponecháte vyhodnotit skrze veterináře, kam chodíte s pejskem a místo stolice vašeho mazlíka mu dáte svou, z konečného výsledku můžete být překvapeni, jelikož se, jak mi bylo sděleno stává, že vyjde pozitivně. Jak je to možné? Jedna z možností je, že u domácích mazlíků jsme zvyklí, že si "občas" něco donesou z venku, jelikož zejména psi se otírají o vše možné. A právě tímto chováním na sebe mohou nanést různorodou infekci, pejskaři vědí. V tomto ohledu je zařízena i veterinární praxe, která se běžnému a vcelku častému výskytu různých nezvaných návštěvníků v jejich organismu přizpůsobila. V oblasti parazitologie jsou tedy sběhlejší, typy prováděných testů jsou také podstatně podrobnější a jdou více do hloubky, než je tomu v lékařských oborech pro Homo sapiens. Ovšem k naší škodě. Další věc, která mi byla řečena je borelióza. Jak víme, pokud máte určité podezření, navštívíte lékaře, který Vám nechá vyhodnotit testy. Ovšem i pokud je výsledek negativní, pak je v testu vždy přítomno upozornění o možnosti, že ani negativní výsledek výskyt borelií plně nezaručí. Což je vázáno na mnoha aspektech, kupř. typ testu a také zejména, v jakém období byl vzorek odebrán, kdy nejpříznivější pro přesnost výsledku je pochopitelně test včasný. I tak ale pravděpodobnost přesnosti vyhodnocení není 100%. V tomto ohledu mi bylo řečeno, že pokud má určitá osoba podezření na výskyt borelií v organismu, má se domluvit s veterinářem a nechat si vyhodnotit testy skrze něj. Zde je údajně přesnost na vyšší úrovni. Toto řečené zde však vkládám pouze jako informaci a upozorňuji, že pokud má někdo zájem v tomto ohledu něco podnikat, ať se zajímá dále a odpovědnost za případné provedení si nese každý sám. Jen jsem Vás přivedla k prameni, napít se z něj ovšem již musíte sami.
Tolik ode mne.


Krnov - Objev vzácného parazita v těle ženy > ♫♪♫
Lékaři a pacienti jako rukojmí pojišťoven > ♫♪♫
Jak parazité ovlivňují naše chování > ♫♪♫
Bakterie, viry, plísně - proč nás napadají > ♫♪♫
Domácí léčba tělesných parazitů > ♫♪♫
Videodokument o parazitech - zde upozorňuji,
že některé pasáže nemusí působit příjemně > ♫♪♫
Další příspěvky kategorie Zdraví - nemoci > ♫♪♫

.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama