- Video kuriozitka > chození po vodě v Tatrách

28. ledna 2015 v 20:07 | Leonia |  - Zajímavosti

Vskutku zajímavé záběry, které rozhodně stojí za zhlédnutí se podařilo zachytit turistům na zamrzlém Velkém Hincově plese ve Vysokých Tatrách. Při pohledu shora vše vypadá, jakoby doslova chodili po vodě, nebo se vznášeli těsně nad její hladinou. Její křišťálová čistota navíc tento prožitek vyzvedává do vyšší levelové roviny. Tento jev je údajně pořízen při chůzi na ledu, jehož průzračnost byla v té chvíli natolik vysoká, že doslova připomíná sklo.

Pod videem se nakupilo velké množství komentů, kdy nad tímto jevem někteří žasnou, jiní tvrdí, že jde o podvod. Za určitých podmínek je však možné, aby k tomuto jevu došlo. A to za stavu, kdy relativně mírná teplota klesne ve velmi rychlém časovém sledu hluboko pod bod mrazu. V takovéto situaci je pak možné, že led, jež vznikne za těchto podmínek unese i člověka. To říkají horalové, kteří již mají něco za sebou a takovéto záležitosti pro ně nejsou žádnou novinkou.


Velké Hincovo pleso leží v nv 1944,8 m v Hincově kotlině, která tvoří jeden z nejvyšších stupňů Mengusovské doliny. Přepočteným průměrem bývá zamrzlé 270 dní v roce a s rozlohou 20,08 ha a hloubkou 53,7 m jde o největší a nejhlubší jezero na Slovensku. Pleso nemá žádný povrchový přítok. Odtéká z něj Hincov potok, který je pravou zdrojnicí řeky Poprad. Na Hincovém potoce pod plesem a v jeho blízkosti se nacházejí drobná jezírka pod názvy Hincové oká. V průběhu roku dosahuje teplota vody u hladiny maximálně 7 °C.
Video ke zhlédnutí naleznete zde > ♫♪♫

Další příspěvky kategorie Zajímavosti > ♫♪♫
Informace k parametrům plesa Wiki

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama