- Novoroční předsevzetí jsou nesmysl

18. ledna 2015 v 20:07 | Leonia |  - Vaše dotazy

Jednoho z mých čtenářů zajímalo, zdali patřím mezi osoby, které si dávají nějaká novoroční předsevzetí.

Kdepak. Pokud chci něco změnit, pak rozhodně nečekám se založenýma rukama do doby, kdy se v kalendáří přehoupne Nový rok. Vždyť je to nesmysl.

V proudu svých životů se na základě zkušeností stále učíme, zdokonalujeme svou moudrost, hledáme, ztrácíme a nacházíme. To se týká nás všech. Zkrátka v překladu, nejsme dokonalí. Pokud bychom byli, nemusíme se nic nového učit, a v tom případě by naše existence zde na Zemi, v tomto časovém období byla zbytečná. Jednak, kdo ví vše, již nemá co objevovat, zdokonalovat, poznávat, žasnout nad proměnou. Takový člověk by se na této Zemi ve hmotě nudil. A za další - kdo ví vše, na tuto planetu již nemá potřebu vstupovat, jelikož dosáhl nejvyššího stupně svého vývoje a proces učení je ukončen.

Čili, pokud chci něco změnit, vylepšit, zdokonalit, pak započnu ihned, nebo si udělám plán a první krok jeho plnění uskutečním v nejbližším možném termínu.


Novoroční předsevzetí si dle mého pozorování dávají vesměs "lidé", kteří je málokdy splní. V podstatě se tak stávají dobrovolnými vězni v bublině prostoru a času, jelikož se svým myšlením zasekli v jednom bodě a jeho "program" tak neustále dokola opakují. Tato akce se dá krásně přirovnat k zaseknuté gramofonové desce.

Předsevzetí tohoto typu jsou již tedy dávno za zenitem a jejich účelnost je asi tak velká, jako obsah prázdné lednice, která běží na nejvyšší obrátky. V tomto aspektu je tedy významnost předsevzetí nulová a dnes se nachází již v zaprášené minulosti.


A my žijeme tady a teď.


Srdečné pozdravy všem
Další příspěvky této kategorie > ♫♪♫
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §


.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama