- Živá Vodo, jak vnímáte peprné vyjadřování prezidenta?

12. prosince 2014 v 23:42 | Leonia |  - Vaše dotazy

Dnešním prvním příspěvkem otevírám dveře nové stati těchto stránek, k jejichž obsahu takto přidávám odpovědi na vaše dotazy, které mi soukromě píšete s tím, že by Vás zajímal můj názor a pohled na danou věc, nebo by nebylo marné tyto odpovědi prezentovat skrze mé stránky. Během existence Živé Vody se jich nasbíral solidní počet a jsem názoru, že by proto byla rozhodně škoda nechat je ležet ladem, tedy nevynést mé vnímání tohoto směru na světlo. Stávající oblast má navíc i své klady, jelikož Vy, čtenáři tak máte možnost poznat mne tímto prostřednictvím ještě lépe a kdo ví, možná v mé osobnosti objevíte další nové rozměry. Pojďme se tedy přenést do další oblasti a obohaťme tak oceán stránek Živá Voda o další živou kapku mé i vaší energie. Mých odpovědí na vaše dotazy, aneb, co Vás zajímá.

Dotaz pro dnešek zní:
"Jaký je váš názor na peprné vyjadřování prezidenta, které se tak probíralo a stále probírá v médiích?"


Za tento dotaz děkuji a před otevřeným názorem, jak dané téma vnímám ještě vložím malou vsuvku, abych si pro svou celkovou odpověď připravila úrodnou půdu.


Víte, o "politiku" jsem se jako teenager, vzpomínám si, zhruba v 17ti letech opravdu hodně zajímala. Nečetla jsem v novinách, nebo knihách - Co je to vlastně a jaká je definice tohto výrazu, četla jsem ve slovech a především v činech těch, jež stáli a stojí v jejím popředí. Velmi brzy jsem však navzdory mému zdravě zvídavému očekávání došla k velkému zklamání, když jsem prozřela, že politika není o tom, co se udělá pro chod států a blaho občanů, tím pádem k rozkvětu dané země, ale o něčem naprosto jiném.. Víme své, že? A také - základním kamenem je, jací "lidé" politiku tvoří.
Pokud by v politice byli lidé mého ražení, politika by se nenazývala politikou. Zrušila bych ten výraz, jelikož při jeho vyslovení se mi dělá husí kůže. Již daný podtext tohoto slova, co vše se za ním schovává a z poza buku vykukuje vzbuzuje námrazu na oknech ...
Zdali existuje politik, kterému bych se ctí podala ruku?
Zatím o žádném takovém nevím.

Tolik tedy v krátké vsuvce mezi dvěmi schody. Mimochodem, v souvislosti se schody mi přišla na mysl známá to věta ze známého fimu Vesničko má... a mé chuťové buňky mi nyní hlásí chuť na pivo. A to je dle mínění ve filmu nejlépe vychlazeno na schodě sedmém, čili až se k němu při tomto psaném projevu dostanu, vzdálím se a hodím očkem, jak si v tomto ohledu stojí schůdky u nás doma... Vy mi jistě popřejete dobrou chuť.

A nyní se pomalu dostávám k jádru dotazu:

Když jsem při zvolení našeho nového prezidenta po očku sledovala toto dění, kdy usedl na trůn země České, dával najevo silnou nadřazenost, která se rozrůstala a nadále rozrůstá do značně přímé míry nabubřelosti. Něco jiného je vrozená důstojnost a přirozené sebevědomí, kdy těmito vlastnostmi ovšem disponuje nízký počet lidí. Nabubřelost je však velmi nebezpečná, neboť může narůst do nebývalých rozměrů a dotyčná osoba se po čase tak nafoukne, že hrozí prasknutí. Tato akce se dá přirovnat k nafukování balónku. Když se to přežene, nevydrží... Je však možné, že pan prezident je před větším davem a přítomností médií trošku nesvůj, a tak jej nenapadne nic jiného, než skrýt svou nejistotu za povýšenou aroganci.

Silná kávička však v den zvolení byly rozhovory s novináři. Respektive, měla jsem "štěstí" pustit si záznam ve chvíli, kdy moderátorka jedné televizní společnosti chtěla dle předešlé domluvy s nově zvolenou hlavou našeho státu provést krátký dialog v přímém přenosu. Stála u něj natolik blízko, že mu dýchala do ucha - byl mírně natočen k jedné novinářce, se kterou právě rozmlouval. Moderátorka se neustále snažila na sebe upozornit, ale snaha vyšla na prázdno. Po již dosti dlouhém a neskutečně ponižujícím slovním klepání na rameno dotyčného toto vysoce společenské faux pas "vzdala" s vysvětlením, že se jí dostane pozornosti snad později a přímý přenos byl přerušen. Inu, nemají to ti redaktoři lehké ...

K tomu přidám vyjádření: Kdo ví, jak bychom, coby nově zvolený prezident reagovali na všechen ten halas my, možná bychom si také - být natočeni bokem, nevšimli slušně špitající ženy s mikrofonem stojící na druhé straně našeho ramene. Zde mi v hlavě vyvstává otázka, co by se dělo, kdyby se dotyčné z této pro ni nepříjemného průběhu události vztekem zatmělo před očima a naprosto spontánně by dotyčného kupř. kopla do kolene s rázným výkřikem, "Tak co je člověče, jste snad hluchý a natvrdlý, nebo co!?"
Ona dáma by měla jisté dvě věci: Naprosto s přehledem by se okamžitě stala hitem a hvězdou první velikosti na internetu v rámci celého světa, čímž by mohla vydělat pěkné penízky. Na druhé straně by patrně přišla o své místo. Ikdyž, není vyloučeno, že by po její osobnosti okamžitě sáhla jiná televizní společnost, vše je možné.
A když se na to mrkneme z jiného úhlu pohledu, patrně by také čelila žalobě za "urážku" vrchnosti. Ikdyž pan "vrchní" by byl patrně z této události natolik překvapen, že by na jakékoli podání čehokoli rázem zapomněl.

Ovšem! Ptám se tedy, když jeho spolupracovníci viděli, co se děje - nemohli si nevšimnout, pak mi není jasné, proč pana "vrchního" někdo z nich taktně neupozornil, že vedle něj již hodnou chvíli stojí redaktorka a snaží se jej kontaktovat??
A další věc - v uchu měl mít skrytý mikrofon. V těch "nejvyšších" kruzích čela státu se přeci musí počítat i s tím, že kdykoli může dojít k jakékoli nečekané situaci. Kdyby jej měl, mohl být upozorněn, žádné faux pas by se nekonalo a spokojenost by byla na obou stranách. To má po svém boku tak neschopmé a málo předvídavé lidi???

A jak vnímám peprná vyjádření našeho prezidenta?
Nesledovala jsem prezentaci tohoto rozhovoru, čili mi není známo, co bylo příčinou těchto vyjádření. Každopádně, jelikož tato osoba stojí v čele naší země, tedy ji reprezentuje v rámci celého světa, pak rozhodně není od věci, pokud již tedy má nutkání použít tvrdší výraziva je jemně zaobalit. Vzniknou tak slova stejného významu, ale v jemnější, pro společnost přijatelnější a vznešenější formě.

Výrazy pana prezidenta několik týdnů plnily první stránky veškerých možných typů médií. Toto téma bylo omíláno každý den, pořád dokola, zase bylo o čem mluvit... Jeho osobnost byla v očích národa jednou polovinou bráněna, druhou vzata na nemilost. Stížnosti, červené karty ...

Ale! Vzpomínáte si na období odstupivšího prezidenta V. K? Jaké "gesto" při svém odchodu z funkce provedl? Ano, že? A velmi dobře.
Toto "gesto" pohlo srdcem národa velice silně. A nyní mi prosím řekněte. Jak moc se jako nesouhlas s touto akcí demonstrovalo? Kolik tisícovek občanů bylo v ulicích, nesouhlasně vykřikovalo a mávalo před objektivy televizních kamer červenými kartami?? Pokud mi v tomto ohledu něco uniklo, klidně mi zašlete odkazy na články, kde se o takových akcích píše. Velmi ráda si je přečtu. (mimochodem, k tématu červených karet jsem níže vložila odkaz na zajímavý článek)

Takže? Víte, co Vám tímto chci říci, že?Já se pro tuto chvíli loučím. Ale vrátím se, to si tedy pište. ;-)

Leonia


Exkluzivní výpověď spoluorganizátora demonstrace proti prezidentovi > ZDE
Články kategorie Země Česká - domov můj > ZDE

§ Prvotní autorská práva článku Živá Voda Lena §.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama