- Poslechněte si nově zvuky komety + planet

28. prosince 2014 v 19:10 | Leonia |  - Vesmír v nás osobně

Vesmír je pro mne fascinujícím prostorem. Chci se s Vámi podělit o zvuky, které vydává kometa, jíž bylo po svých objevitelích dáno na můj vkus poněkud málo poetické jméno Churyumov Gerasimenko. Přestože její existence byla vynesena na světlo v roce 1969, na jejím povrchu, jak jistě víte teprve nedávno přistála sonda, aby tak na základě chemické analýzy odebraných vzorků bylo možno otevřít další část vesmírné mozaiky.

Vesmírná loď Rosetta, která sondu ke kometě vyslala byla vybavena množstvím různých přístrojů určených k jejímu zkoumání. Frekvence magnetického pole, jež kometu obklopuje jsou dle astronomů velmi pomalé, a proto údajně nemohou být slyšitelné lidským uchem. Astronomové je tedy desetitisíci násobně zrychlili, aby bylo možné si je poslechnout.

Mi osobně tento zvuk nepřijde jako přirozená vibrace, kterými disponují kupř. planety. Nejedná se přímo o harmonický souladný zvuk, ale jakési ostré kmity. Tato skutečnost může být dána jednak tvarem komety, dále její rychlostí pohybu i otáčení, složením, hustotou hmoty a pochopitelně mnoha dalšími faktory. Je ovšem otázkou, jak by tyto zvuky zněly s méně markantními úpravami, jelikož mnohonásobné zrychlení vytvořilo v podstatě zvuky nové, umělé, a v této následnosti mohou být svým způsobem zavádějící ...Zvuky - tiky komety si poslechnete ► ♫♪♫
Na stránce s vibracemi Vesmíru jsem také narazila na pěkné zvuky planet, jistě jste je již slyšeli,
ale pokud máte zájem si poslech dejme tomu zopakovat, naleznete je zde ► ♫♪♫

Země mi zněla moc krásně.
V záznamu některých těles bych však uvítala přímé fotografie s pozadím Vesmíru, zážitek by byl alespoň
z mého pohledu ještě zajímavější. U poslechu jsem si nasadila sluchátka, abych tak umocnila prožitek.


Při procházce v náruči zvuků vesmírného prostoru Vám přeji hezký zážitek..Další příspěvky kategorie Vesmír v nás > ♪♫♪
.

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama