- Zdravotní masáž deštěm - můj návod

2. října 2014 v 17:18 | Lena |  - Substanc Voda

Jistě milujete masáže, které vaše tělo a tedy i Vás krásně uvolní. V oné chvíli se cítíte lehcí, jako vánek do takové míry, že by jste mohli létat. Já jsem si prožila krásnou a pohodovou masáž, kterou mi však, jak by se dalo očekávat neprovedly ničí ruce, nýbrž sama příroda. Dnes tedy chci představit můj další nápad, jež jsem proměnila ve zkušenost, se kterou se tímto s Vámi chci podělit, jelikož je pro naše tělo přínosná.


Nejprve si řekněme a otevřeme své vědomí skutečnosti, že kůže je z hlediska hmoty a plochy naším největším orgánem, tedy živoucí substanc, jež obsahuje spoustu receptorů, které vnímají vše, co se děje kolem. Pochopitelně také vnímá doteky čehokoli, kdy pocity z těchto přímých kontaktů jsou přenášeny do jádra celého těla a jeho orgánů.

Naše tělo je samo o sobě inteligencí, která sídlí v buňkách, jež tuto hmotu tvoří a je více, či méně propojeno s tokem Vesmíru. Díky tomu si umí poradit s mnoha obtížemi.
Můžeme si zde předvést malý příklad, co se děje v našem těle, když máme nepatřičnou obuv, jež nás v určitém místě tlačí a na tomto základě vnímáme bolest. Na onom místě se vytvoří "puchýř". Čím je ale ve skutečnosti onen puchýř a proč je tělem vytvořen? Ano, tělo na onom místě vytvoří, zjednodušeně řečeno vodní polštář, aby místo, kde vnímáme bolest tímto faktorem netrpělo. Jelikož bolest pro nás není příjemná, a také místo, na kterém vzniká tlak může tuto energii tlaku přenést do orgánů, s nimiž jsou skrze dráhy těla ve spojení, čili dráždí některé z nervových vláken, což ovšem není vždy žádoucí.


Naše tělo je náš nejlepší přítel a zaslouží si být hýčkáno, koneckonců, mnohonásobně nám toto rozmazlování vrátí. Jelikož příjemné pocity, které mu oním hýčkáním dopřejeme působí blahodárně na celý organismus, který v této následnosti bude lépe a harmoničtěji fungovat v souvislosti se všemi jeho přirozenými procesy. A to přeci za jemu věnovaný čas rozhodně stojí.

Jak tedy učinit naše tělo šťastné? Způsobů je spoustu, kdy v tomto ohledu je základním a odrazovým můstkem věnovat mu příjemné pocity. Příjemný pocit regeneruje, staví. Otevírá veškeré kanálky, skrze něž protéká životodárná energie. A my tak můžeme dobře fungovat nejen na základě formy fyzické, ale i na psychické rovině pohody. Hmota je s naším psyché propojena. Vše je propojeno se vším. A jedno navazuje na druhé, jako ozubená kolečka v soustrojí orloje.

A nyní k samotné masáži.

Je v podstatě založena na jednoduchém principu. A - nic nás nestojí. Jen si lehnete a přijímáte.

Důležité je vybrat správný a příhodný typ deště. To vše jsem již vyzkoušela a vyhodnotila za Vás. Nejlepší a nejvhodnější kapky jsou drobné (mrholení). Ty jsou lehké, proto dopadají pomaleji, jemněji a naše kůže je shledává příjemnými. Svým způsobem naše tělo pohladí a skrze kožní receptory a dráhy, jež jsou propojeny s dráhami vnitřních orgánů tyto zároveň jemně a nenásilně povzbudí k harmonické funkci.
Při dopadu těchto kapiček na vaše tělo budete vnímat, jak se kůže pod každou kapkou "otevře". Tento proces se dá přirovnat k otevírání rozvíjejícího se květu. Pod dopadem každé kapky se kůže po energetické stránce rozvine, jako květ lotosu na vodní hladině. Je to opravdu příjemné.Nejlepší variantou je pochopitelně, pokud je venku teplo a Vy se nacházíte v přírodě, nebo na zahradě a můžete tento typ masáže prožít v plné nahotě, aby kapky měly možnost dopadat na celou plochu vašeho těla. Pokud touto možností nedisponujete, pak si ji alespoň vychutnejte v plavkách, spodním prádle, kdy jste tzv. nahoře bez. Nejlepší poloha pro přijímání dešťové masáže je vleže, kdy kapky dopadají po celé délce těla v rovnoměrné síle. Délka trvání - tak dlouho, nakolik Vám tento proces bude příjemný. Zhruba 5-10 min, kdy se po tomto čase otočíte tak, aby si ji vychutnala i druhá polovina vašeho těla. Nesmí být bouřka. A v žádném případě Vám nesmí být zima.
Pokud máte oslaben systém ledvin, močového měchýře, (tedy např. ozývá se častější pocit na močení, či se u Vás objevuje častější výskyt "zánětu"), pak vodní element deště může tyto obtíže zintenzivnit.

Déšť z Vás smyje a odplaví depresivní stavy, jejichž energie ulpěla na vnějším obalu vašeho těla, celkově Vás otevře, uvolní, pohladí, jak z vnějšku, tak zevnitř.

Ruce zde nahrazuje proud kapek, tedy substanc vody, relaxační hudbou ve vašich uších nechť je samotný zvuk deště. Jen si lehnete a přijímáte. Stačí jen být, příroda už se postará ...


Pokud tedy absolvujete masáž deštěm, pak Vám přeji příjemný zážitek, který otevře brány vašeho těla ...Lena
Za provedení této masáže zodpovídáte sami
Další články kategorie Voda, vodička > ZDE
§ Prvotní autorská práva článku Živá Voda Lena
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 2. října 2014 v 22:06 | Reagovat

Krásné doporučení a nyní jen čekat na vhodnou dobu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama