- Každoměsíční menses pro ženy není přirozený

29. října 2014 v 17:43 | Lena |  - Žena, modeling jinak

Toto dnešní téma je určeno nejen ženám a nebude od věci, pokud si jej prolouskají i muži. Vcelku často si kladu otázku, proč jsou naše ženské těla nastavena na menses, jež probíhá v tak nápadně časté periodice. Můj nosík mi říká, že každoměsíční menses pro nás ženy navzdory přírodě a všem možným tvrzením není přirozený.

Naše tělo je v podstatě 12 krát do roka připraveno k početí. My ženy jsme sice určitým způsobem "propojeny" s energií Měsíce, čili jeho fáze na nás mají určitý vliv. Ovšem odpusť přírodo, ale v tomto ohledu něco nesedí. Zde, přestože jsi jinak velmi důmyslná sáhla trochu vedle. Tuto souvislost bychom mohli převést do známé fráze z ještě známějšího filmu, která zní: "Kde mohli "soudruzi" z NDR udělat chybu?" Upřímně, tyto časté cyklusy mi jdou jaksi mimo a proti přirozenosti, je mi líto.
U většiny z nás tato divoká jízda započne prvním krvácením kolem dvanáctého roku života. Čili, dle taktovky přírody bychom v tomto věku již měly být připraveny k úloze být matkou (!?) To je zcela mimo mísu. V tomto věku jsme ještě dětmi a ikdyž kvůli přidávaným růstovým hormonům v některých druzích potravin můžeme fyzicky vypadat o něco vyspěleji, jde pouze o vzhled, který je velmi klamavým faktorem. Z hlediska psychické i rozumové zralosti, zároveň tak povrchového výrazu osobnosti jsme však ještě dětmi, dívenkami, které se teprve rozhlížejí kolem sebe a ochutnávají chuť a vůni života, jež je pro nás nová. Rozkoukáváme se, vzděláváme, pomalu nabýváme zkušenosti a schopnosti. Ve 12ti letech nás čeká ještě dlouhá cesta, než budeme schopny postavit se na vlastní nohy a založit vlastní rodinu, tedy být dobrými matkami, které budou sto předat důležité základy a stavební kameny pro další kvalitní generaci. Abychom toto vše zvládly, musíme si něco odžít.


- Nehledě na to, že zhruba týden před započnutím menses mnohé ženy zažívají různé nepříjemnosti v podobě bolesti hlavy, v oblasti kříže, tlaku v prsou, nervozity atd. Takzvaný předmenstruační syndrom, kdy mnohé ženy doslova běsní také není nic moc. Ani pro ně, ani pro její okolí. V této chvíli v podstatě dochází k otevírání těla a emoce, které žena během klidové fyzické fáze prožívá v této době, vystupují na povch, tedy jdou ven. Takovéto ženě pak rozhodně není radno stát v cestě, jelikož zde může situace dojít tak daleko, že italská domácnost je proti tomu procházka růžovou zahradou. :)

- Nehledě na to, že mnohé ženy "díky" krvácení disponují deficitem prvku Železa, jehož vyvážená přítomnost je velmi důležitá pro některé procesy v těle.

- A nehledě na to, že během procesu "čištění", tedy menses má nejedna žena velké bolesti, se kterými "musí" chodit do práce, školy a vykonávat běžné rutinní činnosti. A nikoho to nezajímá, výkon musí být podán. Má kamarádka měla tak velké obtíže, že zejména 1. den menses se doslova svíjela bolestí, v obličeji byla průsvitně bledá. Zde hodně pomohlo pročištění ledvin jak na fyzické rovině, tak na rovině posílení jejich energetické bilance.

- Další, ne příliš příjemná záležitost je občasné společenské faux pas, kdy dojde k protečení červené tekutiny skrze oděv, nebo ráno po probuzení na mnohé čeká jahodové překvapení na prostěradle a někdy nejen tam že. Takže opět prát... A to i navzdory "řádného" zajištění, inu stane se. Jsou i případy, kdy proteče i tampón, kupodivu znám i případy protečení mestruačního kalíšku. Zde byla bezesporu zvolena nevhodná velikost. Mimochodem, dámy pozor při zavádění tamponu, nebo menses kalíšku na noc. O to více toto varování platí pro ty, jež disponují silnějším krvácením. Krev tak v podstatě nevytéká přirozeně ven, ale je nasáta tamp., nebo zachycena do kalíšku. Během mnohahodinového spánku tak ovšem ovšem může dojít k přesažení jejich kapacity a následnému nahromadění tekutiny v břišní dutině. Pěkně si tak koledujete o anafylaktický šok. Byla jsem přítomna u tohoto typu reakce těla - vysoké horečky, silný třes těla a další projevy. Zde se již žena nachází ve fázi ohrožení života. Rozhodně není oč stát dámy.

- A nehledě na to, že když jedeme na dovolenou, tak přestože své dny v tuto dobu např. neočekáváme, leckdy se stane zejména, pokud změníme podnebí, že se menses prostě bez varování a k naší nevolí spustí.

A nyní se dostávám k malému shrnutí. Výše zmíněné nemá být bráno jako přímá stížnost na to, že žena je velký otrok, který nese břímě funkce svého těla, jež někteří popisují jako přirozené. Ale promiňte, krvácení co 3 týdny od cca 12ti do cca 50 ti let věku, kdy nehledě na to, že úplný klid máme snad pouze týdny 2, kdy 3. týden nastupují ony předmenstruační příznaky, které nejsou nadvakrát příjemné. (Pochopitelně v jakém rozpětí má žena obtíže je také podmíněno od čistoty vnitřního těla, míry emocí, jež žena prožívá a podobně)
Ve formě vtipu mi bylo řečeno, že žena je ve skutečnosti převtělený muž, který se v minulém životě nechoval, jak měl, čili nyní je zde v těle ženy v podstatě za trest. :) Ikdyž, jak tak sleduji chování současných tvorů pohlaví mužského, v brzké době budou na světě jen samé ženy. A vše tomu nasvědčuje, již nyní se rodí více holčiček ... :) > tuto zmínku můžete, ale i nemusíte brát jako vtip.

Ale nyní opět vážně. Já osobně vidím menses v takovémto častém cyklu, jako nepřirozený. Můžete mít jiný názor, nesouhlasit se mnou, dělat stojky, svůj názor na toto téma však nezměním. Můj citlivý nosík mi říká, že v souvislosti se změnovými procesy, jež nyní na Zemi probíhají se tento ženský cyklus od sebe časově oddálí. Čili toto čištění bude probíhat namísto současné periodiky 12 krát do roka, jen 6 krát, nebo 3 krát. Což bude bezesporu plně dostačující i optimální a nám holkám se tak nemálo uleví. Já si na to počkám a rozhodně ne se založenýma rukama. Jen abych do té doby nebyla babičkou, jelikož tato změna patrně neproběhne ze dne na den > ikdyž ve Vesmíru je někdy možné vše <, může se jednat o pozvolný proces, který může trvat desítky let. A pokud ano, pak alespoň tuto "úlevu" přeji holčičkám, jež jsou dnes teprve v peřinkách. Ty už by se snad mohly dočkat ...Lena


Další články kategorie Žena, líčení, modelky > ZDE
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 30. října 2014 v 21:18 | Reagovat

S tímto článkem souhlasím plně na 100% a jako žena nemusím nic víc psát . Vše je tady řečeno .I když mám úctu k Matce Přírodě , tady opravdu k nám ženám není spravedlivá .
Já byla ve 12 letech ještě holčička , která si ráda hrála s panenkami a najednou to přišlo...Dodnes vím , že jsem byla ochuzená o pár let pěkného dětství . A navíc jsem měla tu smůlu , že kruté bolesti neustoupily ani po dvou dětech. Vím své !!!!A dále se rozepisovat není třeba , je to tak , jak je v článku obsaženo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama