- Proroctví 2 - Největší archeologický objev nalezen v hlubinách vod

19. září 2014 v 17:47 | Lena |  - Vize, proroctví osobně

Voda vydává další ztracené a významné "tajemství", které na téměř dvě století zmizelo v jejích hlubinách. Jak jsem Vás před nedávnem informovala, bylo mi řečí delfínů, jež jsou prostředníky v komunikaci mezi člověkem a elementem vody sděleno, že Voda bude v brzké době vydávat a odkrývat svá tajemství. Pokud máte zájem, pod dnešním článkem najdete odkaz na tento zmíněný delfíní vzkaz, a také na v pořadí "první" objev menšího typu, jež odkryla voda od jeho vydání.


Záběr z podvodního sonaru na vrak jedné z potopených lodí Franklinovy výpravy,...

Záběr z podvodního sonaru na vrak jedné z potopených lodí této výpravy
Záběr z podvodního sonaru na vrak jedné z potopených lodí Franklinovy výpravy, který byl nalezen u kanadského Nunavutu.
Záběr z podvodního sonaru na vrak jedné z potopených lodí Franklinovy výpravy, který byl nalezen u kanadského Nunavutu.
V Arktidě, zhruba před 166 lety zmizela v tamních hlubokých vodách při jejich průzkumu dvě britská královská plavidla Terror a Erebus, patřící k expedici kapitána Johna Franklina. Přestože po těchto vzácných lodích pátralo více expedic, byly víceméně neúspěšné. Ovšem až do dnešních dnů. Kanadským průzkumníkům se podařil takřka husarský kousek a v oblasti Victoriiny úžiny nalezli jedno ze dvou těchto plavidel. Vstřícným krokem k úspěchu tohoto pátrání byly i tající ledovce, které tak usnadnily přístup do oblastí, jež byly dříve zahaleny ledem.

"Velice rád oznamuji, že letošní expedice byla úspěšná a díky objevu jedné ze ztracených lodí se tak vyřešila jedna z největších záhad Kanady," řekl ve svém prohlášení premiér Stephen Harper. Nalezení této lodi je bezesporu větrem do našich plachet, který nás velmi motivuje ke hledání druhého plavidla, abychom se dozvěděli ještě více o tom, co se skutečně stalo s posádkou expedice kpt. Franklina.


Sir John Franklin vedl v roce 1845 obě lodě se 129 muži na palubách do severozápadního průjezdu kanadské Arktidy. Expedice zmizela a rázem se stala jednou z největších záhad viktoriánksé doby. Kanadská vláda započla hledat tyto ztracené skvosty v roce 2008, kdy se tato oblast stala díky tajícím ledovcům přístupná. Vrak lodi se na sonaru a mořském dně jasně ukazoval.

Tento objev je popisován, jako "největší archeologický nález, který svět zažil od otevírání Tutanchamonova hrobu, téměř před sto lety", který si připsal britský archeolog William Battersby. Píše, že dle snímků je zřejmé, že z expedice bude zachováno obrovské množství důkazů, nevylučuje ani nález pozůstatků mužů z posádky.
Ztráta těchto dvou lodí byla výzvou pro jedno z největších hledání ztraceného v historii, běžící od r. 1847 do r. 1859. Zmíněné tajemství lidi láká po celé generace také díky tomu, že nikdo neví, co přesně se stalo s posádkou. Odborníci se domnívají, že lodě byly ztraceny, když zamrzly v ledu poblíž King William Island a posádka tyto lodě opustila, aby se v beznadějné situaci dostala do bezpečí. Není vyloučeno, že muži se pro nedostatek jídla před tím, než zemřeli uchýlili ke kanibalismu.

Do hledání se tedy pustilo více, než 50 expedic. Bylo zjištěno, že 3 těla byla nalezena po více, než 100 letech, již v roce 1980, a po ohledání byl v jejich útrobách objeven obsah vysokého procenta olova. Traduje se, že tento pro člověka jedovatý kov se do jejich těl mohl dostat pozřením obsahu špatně spájených konzerv, které jim tam sloužily pro obživu.



Objev Franklina plavidel je pro mořskou archeologii považován za jeden z nejvýznamnějších.


Zpráva, složena ze dvou částí údajně zanechaná Franklinovou expedicí na ostrově Krále Williama


Zpráva (resp. dvě zprávy na stejném papíru) zanechaná Franklinovou expedicí na ostrově Krále Williama.
Zpráva (resp. dvě zprávy na stejném papíru) zanechaná Franklinovou expedicí na...







Vzkaz od delfínů + pěkné zvuky > ZDE
Další prorocví se plní- Malý objev v hlubinách vody > ZDE
Další články kategorie Aktuální energie Země a lidstva > ZDE



.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama