- Česká spořitelno, polib mi! Vtipně pravdivé

16. září 2014 v 17:03 | Lena |  - Chilli humor osobní

Tak s těmito slovy se s mou maličkostí přivítala má známá, načež práskla svou novou značkovou kabelkou o křeslo a na totéž místo následně unaveně práskla sama sebou.

Uvař mi prosím Tě kafe, nebo vyšumím, jak šampaňské. Ačkoliv obvykle jsou mé reakce na jakékoli životní situace vcelku rychlé, na tento, před mýma očima linoucí se výjev jsem koukala, jako čáp do trubky. Takovou ji neznám. Z očí jí sršely blesky, za které by se nemusel stydět ani seriálový dráček Soptík a celkově byla stažená, jako sterilovaná okurka poctivě naložená a natlačena v zavařovačce.

Abychom si rozuměli - již nějaký ten pátek má zaveden účet u České spořitelny. Je tak věrná... :) Přestože již po slušnou dobu je k mání nespočet jiných finančních ústavů obdobného typu, kde se může setkat s mnohem příznivějšími podmínkami, stále odolávala jejich svodům. Inu, věrnost se někdy nevyplácí. Rozhodně ne v odvětvích, kde se točí peníze. Ikdyž, i zde platí, jak kde, jak u koho a jak s kým ...
Není to tak dávno, kdy ji nadzvedla ze židle skvělá novinka, jež vzešla z vedení výše zmíněné instituce, kdy zavedla poplatek za příchozí platby!! Bez komentáře. Nehledě na to, že mimo to si stahuje ještě spoustu jiných poplatků, naprosto bez hanby a skrupulí.
Přesto všechno, ani tento zpátečnický krok mou známou nedonutil ke kroku vpřed a svůj účet u této společnosti i nadále využívala v plné parádě.

Ale vraťme se do současnosti. Dle mého významně pozdvihnutého levého obočí a otázkou v oku poznala, že dychtím po pokračování. Jala se tedy hovořit.
"Představ si, že ti ... opět zavedli další poplatky!!"
Měla jsem tu čest svým očkem nahlédnout do jejího výpisu. Světe div se, ale po tomto "šoku" jsem s sebou do křesla čestně práskla i já. Za mé do široka rozevřené oči, s výrazem noční sovy, která se během dne snaží něco vidět, ale není jí to nic platné, bych se v té chvíli opravdu nemusela nikde stydět.


A nyní zlatý hřeb programu: Cituji výpis, ve kterém jsou vždy na konci uvedeny položky v CZK, které si spořitelna stahuje za své "služby":

► Částka za osobní účet - stažena celkem "slušná" sumička ...
► Domácí platby - staženo ....
► Sleva migrace .. - .. jediná plusová položka, ovšem pozor, aby nebyla nuda, ihned pod ní je další stažená, tedy položka mínusová. V souvislosti s těmito dvěmi položkami podezřívám vedení spořitelny, že začala využívat metody psychologie a Vesmírné Zákony, kdy Vám něco málo připíší na účet, aby jste se na chvíli zaradovali, jen proto, aby Vám následně více sebrali. Což Vás sice nasupí do běla, ale konečný výsledek je natolik vyvážený, že se v podstatě ani moc nezlobíte. Na mou známou tento krok ovšem neplatí, a na mne by neplatil také.
Pokračuji. A máme zde další paradox, pozor!
► Kreditní úrok - poctivá + 1 kč 80 hal.
► Ale? Úrok z úroku - 0 kč,30 hal.
Ovšem, to ještě není vše vážení.
Známá po mně hodila okem. "Mrkni doprostřed výpisu".
Mrkám. A opět se mi rozšíří oči. Mezi klasicky staženými položkami, tedy za běžné platby, nákupy atd. při placení kreditkou se nenápadně krčí a vystrkuje růžky další stažená položka s názvem >
► Cena za služby, která, dle tvrzení v minulých výpisech nikdy nefigurovala. Opět stažená částka.
... To, aby nebyla nuda ...

A tak se sečte korunka ke korunce a výsledná částka je dosti ohromující!! Když se vše sečte za rok, za vydané peníze by si mohla hravě pořídit velmi slušné, kvalitní botky, klidně i z pravé kůže.
To, aby nebyla nuda ...

Přečtivšího pojme podezření, že řady vedení společnosti CS rozšířil nějaký VŠ s několika tituly, který ovšem s logickým myšlením trošku zaostává, jak u některých těchto lidiček bývá zvykem.

Bravo Česká spořitelno! V takovýchto chvílích se mi vždy orosí oko smutkem nad tím, že jsem hrdá Češka. Na Čechy však hrdá v žádném případě nejsem.
Tímto si ovšem CS sama pod sebou podřízla větev. Ikdyž typický Čech dnešní doby je konzumní lenoch, jež nerad mění, co má zažito, /vždyť zvyk je přeci železná košile, že? ;-)/ a dá se přirovnat k Pandě velké, která jakožto živočišný druh nejen díky své lenosti, pomalu, ale jistě vymírá, přesto všechno tento finanční ústav nyní přijde o nemálo věrně, železně košilově zarytých klientů.
Jaké kroky v této záležitosti podnikla má známá?

Dle jejího vyjádření s těmi "neřády" skoncovala.
Jelikož ji již nějaký ten pátek znám, představuji si její konání v živých barvách.
Ve svých oblíbených loďkách na vysokých podpatcích vlítla do pobočky CS jako tajfun a jelikož si na vlasy nedávno pořídila barvu v podobě červené henny, byla bezesporu naprosto nepřehlédnutelná. Jelikož od chvíle, kdy si přečetla onen výpis vidí rudě, muselo jít o báječně nakombinovaný coctail. Srovnala jim to tam se zemí, vypověděla účet, poslala je do ... a odešla středem.
Abych jí nekřivdila. Víte, ona je jinak velmi klidný člověk :). Nehledě na to, jak mi již jednou vyprávěla, když v této pobočce byla nucena několikrát vyřídit jisté náležitosti osobně, pracovnice CS jí vždy doslova vnucovaly jejich produkty a služby, o které vůbec nestála, navíc ji je nabízely velmi obtěžujícím způsobem. A nehledě na to, na svém účtu měla vždy stálou a neměnnou částku, ke které se ještě každý měsíc přidávala výplata od zaměstnavatele. Čili účet nikdy nezel prázdnotou, naopak. V této následnosti v podstatě CS mohla s těmito prostředky krásně manipulovat ve formě odkupu-prodeje akcií a jinými transakcemi, které tomuto ústavu přinesly výnosy. V tomto případě by jí měla poplatky za vedení účtu a ostatní naprosto samozřejmě odpustit, tak, jak činí jiné společnosti tohoto typu.

Inu, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.... CS tuto svou klientku tak dlouho dráždila červeným šátkem, až se jí to nevyplatilo.

A závěrem prosím malý paradox:
Na konci výpisu z účtu se "slavná" Česká spořitelna s touto svou klientkou, jíž po jeho přečtení odečtených položek za služby zůstal v oku tik po minimálně 3 dny, loučí větou:

Vážíme si, že jste naším klientem.
Vaše Česká spořitelna.
MAMMA MIA!!


Vítejte v Kocourkově


Vaše LenaDalší doporučené články této kategorie > ZDE
§ Prvotní autorská práva článku Živá Voda Lena §
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 17. září 2014 v 22:26 | Reagovat

Tak tento článek mne velice pobavil a zároveň mi připomenul, že i já jsem klientem této ,, úžasné" instituce. Vždy mě zvedne ze židle některá jejich novinka, která je samozřejmě vždy výhodná jen pro ně. V našem městě máme jen Č. Spořitelnu a K.Banku, která je obdobou institutu prvního. Takže krok z bláta do louže, pokud by chtěl člověk změnit banku. A protože musím její služby využívat skoro každý den, nemám možnost přejít jinam. Dojíždět do jiného města by se mi prodražilo a tak trpně musím snášet jejich ,,kvalitní služby".
Ale jinak článek velice trefně napsaný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama