- Jak mizí hodnota peněz > velký exbankéř hovoří

28. srpna 2014 v 20:07 | Lena |  - Vize, proroctví osobně

Tento článek mne zaujal zejména proto, jelikož jeho téma krásně zapadá do časového stroje chodu mého popisu úkazu markantnějšího mizení hodnoty peněz. Předpovězeno mnou bylo na tento rok a jeden článek, který tuto předpověď doplňuje zde již byl vložen. Článek dnešní je v podstatě jen dalším střípkem, který tuto mozaiku rozpouštění hodnoty peněz, jakožto právoplatného, leta trvalého platidla doplňuje. Jeho trvanlivost však již nemá takovou stabilitu a začíná se stále rychleji rozpadat, jako domeček z karet při fouknutí větru. Inu, z tohoto stále rychleji se roztáčejícího kolotoče se nám ještě pěkně zatočí hlava. A nyní rozhovor s velkým, dnes již exbankéřem Rainerem Vossem. Ostatně, my ohledně těchto záležitostí přeci také víme své ...

Banky Řecko vydíraly a vedly k hazardu schválně. Bývalý investiční bankéř v dokumentu odhalil, co se děje ve světě peněz. Pro Evropu se nic dobrého nerýsuje.

Rainer Voss pracoval desetiletí jako investiční bankéř. V dokumentu Master of the Universe odhalil zákulisí světa financí. Prohlásil, že vydírání Řecka ze strany bank je jen částí "velkého třesku", kterým je finanční krize.
Voss pracoval pro množství bank. Když se dostal do institucí ve velkoměstech, pohltil ho svět velkých peněz. "Od prvního dne v práci jsem za krátký čas vydělal více, než můj otec, servisní technik za celý život," řekl o světě, ve kterém každý mluví několika jazyky. "Pohodlné křeslo, šest až osm monitorů, klávesnice, telefon a jedna, či dvě myši - takto vypadá pracoviště člověka, který se pak cítí jako vládce Vesmíru. A ovládnete ho stisknutím jednoho tlačítka," popsal své pracovní prostředí Voss.
Bankéř sice udělal závratnou kariéru, ale obětoval její soukromí. Pracovní tempo mělo jasná pravidla - pospat si pár hodin v noci na stole, dokud nepřijde o páté uklízečka, a pak pokračovat v kolotoči. "Časem jsem z 280 pracovních dnů strávil 140 výlučně v práci a ani jsem nešel domů. Za oběť padne váš soukromý život."


Vydírání států
Voss brzy vyvinul své vlastní finanční nástroje. "Vymyslel jsem dluhopisy na topné oleje. Bylo to jako na velkém pískovišti, kde si hrajete s formičkami," přiblížil předkrizový finanční trh.
Těžkým kalibrem bylo vydírání Řecka bankami, které zacházely s řeckými dluhopisy ve svůj prospěch. Ty měly jinou hodnotu z hlediska vnitrostátního a jinou v mezinárodním měřítku. Pokud investoři nakoupí dostatek státních dluhopisů, mají právo veta. "Na Řecko pak mohli vyvíjet nátlak - buď nebudeme platit nic, nebo vás zničíme," přiblížil Voss. Dodal, že podobné útoky nehrozí pouze jednomu evropskému státu.
"Existují lidé, kteří mají zájem na tom, aby euro padlo," tvrdí. "V bankách je obrovský ziskový potenciál. Jsou to takové sumy peněz, že se přes ně dají položit celé země. Můžete začít Řeckem, pokračovat Portugalskem, Španělskem a Itálií. Další v pořadí by mohla být Francie, která má také ekonomické problémy. Od ní je jen krok k sousedovi Německu a - game over. Nemyslím si, že to bude mít šťastný konec," cituje Vosse německý portál focus.de.

Jak je finanční systém zkažený, bývalý bankéř ilustruje na příkladu: "Na konci své kariéry jsem musel pracovat s desetinásobným počtem právníků, než v 90tých letech. Hrozba potenciálních ztrát z probíhajících soudních sporů se zvyšuje. Je to proto, že honba za stále vyššími výnosy posouvá podnikání směrem k protiprávnosti."
Pachatelé zločinů byli v nedávné minulosti vždy navenek jednotliví bankéři. ... "Ačkoli.. Jde o systém. A jednotlivci v něm jsou schopni způsobit velké škody." A co vede finančníky ke snaze nesoucí i vysoká rizika? "Konstantní tlak. V bankovnictví platí, že každý rok musíte dosáhnout desetiprocentní zisk a je jim jedno, JAK to uděláte," dodává Rainer Voss.

Lena - Finanční krize velmi často vedou směrem k umělému udržování příznivého kurzu měny v jednotlivých státech a postupně se tyto stavy stávají neudržitelnými. Poté dochází k rozepřím a nejednou již jejich řešením byly válečné konflikty, které pročistily vzduch, zejména ze stránky finanční. Hodnota peněz padne na dlažbu a jede se od nuly. Otázkou však zůstává. "Kdo o války stojí?"

Film o funkci bank a finančního systému - očkem do zákulisí > ZDE
Rok 2014 - kostky jsou vrženy > ZDE
Proroctví se plní, papírové peníze mizí > ZDE
Další články kategorie Aktuální atmosféra Země a lidstva > ZDE


.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama