- Detoxikace ricinovým olejem

21. srpna 2014 v 11:46 | Lena |  - Samoléčba

Ricinový olej mou maličkost již po dlouhou dobu provází a v naší domácí lékárničce má své čestné a nezastupitelné místo. Používám jej při hýčkání svých vlasů, kterým dodává lesk i sílu a při různých obtížích. Obdržela jsem výňatek, v jehož případě by byla škoda nevystavit jej na světlo. Nyní Vám ho tedy předložím a závěrem, jak bývá mým přirozeným zvykem přidám svou vlastní zkušenost v podobě receptu na ..

Ricinový olej, připravovaný ze semen Skočce obecného (Ricinus communis), se užívá k léčení od pradávna a jasnozřivý Edgar Cayce jej často předepisoval na mnoho různých chorob. Předběžné výzkumy ricinových obkladů, prováděné na George Washington School of Medicine ukazují, že tyto obklady zlepšují fungování imunitního systému, podporují dilataci a změkčují tkáně i svaly.

Jsou-li přiloženy na břicho, detoxikují trávicí ústrojí. Lze je rovněž užívat při nejrůznějších bolestech, vyhřezlých ploténkách, tumorech, zvonění v uších, nevolnosti, zánětech, tvrdých, nebo oteklých orgánech, jako např. slezina, játra, ledviny, lymfatické uzliny, střeva a celé řadě dalších potíží. Mohou také pomoci uvolnit, nebo rozpustit rakovinné nádory. Obzvlášť dobré jsou ricinové obklady na plicní choroby, například na astma.


Pacienty s nemocnými plícemi, kteří užívají inhalátory lze těžko detoxikovat, neboť inhalátory brání uvolňování toxinů z plicních tkání. Jejich plicní dutiny mohou být sice čisté, ale tkáně mají intersticiálně zanesené. To může působit na nervovou soustavu a vyvolat křeče. Proto je naprosto nezbytné detoxikovat plíce, chcete-li se zbavit problémů, jako je astma. (Lena - malá poznámečka > stav plic, zejména jejich zahlenění vždy odráží stav, tedy zahlenění střev. Pokud nepodniknete patřičné kroky vedoucí k nápravě tohoto stavu, léčba plic nebude tolik úspěšná).

Obklady s ricinovým olejem mohou skvěle pomoci při záchvatu plicní křeče, kdy pacient potřebuje vzduch. V těchto případech lze také podávat každých deset minut 1 čajovou lžičku lobelkové tinktury jako antispazmodikum. Tento bylinný lék se užívá místo inhalátoru. Nezapomínejte však, že někteří pacienti jsou na inhalátor tak fixováni, že ho možná budou chtít při záchvatu použít. Zkuste je přesvědčit, aby tak nečinili, ale nebraňte jim.

Zábaly s ricinovým olejem pomáhají při ženských chorobách, jako jsou bolesti břicha a distenze, fibroidy a cysty ve vaječnících a v děloze, endometrióza a bolestivá menstruace.

Jejich velkou výhodou je, že se snadno aplikují.

Potřebné pomůcky
> Jemná flanelová, bavlněná, nebo vlněná látka.
> Vystřihněte z ní přiměřeně velký kus (například 25 x 30 cm na obklad břicha).
> Za studena lisovaný ricinový olej.
> Voskovaný papír, nebo plastová fólie.
> Zdroj tepla (nejlépe termofor, ale můžete také použít elektrickou dečku, nebo polštářek).

Instrukce
> Složte látku do klůcku 5 až 10 cm tlustého.
> Napusťte jej ricinovým olejem.
> Přiložte ho na kůži v místě, které potřebuje ošetřit.
> Na klůcek přiložte kus voskovaného papíru, nebo plastové fólie.
> Na papír, či fólii přiložte termofor (nebo jiný zdroj tepla). Je-li láhev příliš horká, zabalte ji do ručníku.
> Nechte obklad působit nejméně hodinu.
> V případě nutnosti jej ponechte přiložený celou noc.
> Ricinový obklad se doporučuje aplikovat třikrát až sedmkrát týdně.
> Obklad není nutné pokaždé vyměňovat. Můžete ho ve skleněné nádobě uložit do ledničky pro příští použití.

Během léčby si dávejte pozor na myšlenky a pocity, které se objevují. Při detoxikačním procesu se často stává, že se vynořují negativní, "jedovaté" myšlenky a pocity z minulosti. Netrapte se jimi, vždyť se uvolňují společně s fyzickými toxiny.


A nyní něco ode mne
Zábaly s ricinovým olejem se osvědčují i při střevních obtížích, kdy jejich aplikace napomáhá při peristaltice, trávení, bolestech - kdy nelze nalézt příčinu apd. Recept je svým způsobem obdobný, jako výše uvedený.

Jak na to?
3 vrstvy flanelu namočíme do ricinového oleje zahřátého na 40-45°C a přiložíme na břicho. Přikryjeme nepropustnou vrstvou, tedy sáčkem, či fólií, aby nedošlo ke zbytečnému promaštění našeho oděvu, příkrývky. Na to přiložíme teplý termofor. Přikryjeme dekou. Uvolníme se, od věci není pustit si k poslechu příjemnou hudbu, tím se naše tělo stane přístupnější a propustnější. Takto vydržíme 1,5-3h.
Aplikujeme po 3 dny, poté následuje 4 dny pauza. Opakujeme do zlepšení stavu.Přeji všem, kdož to potřebují pevnější zdraví a šťastné kroky k jeho nápravě
Lena ♥
Zmíněné návody jsou informační, odpovědnost za provedení nesete sami
Článek - Robert S. Morse - Zázračná detoxikace
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 21. srpna 2014 v 21:28 | Reagovat

Jsem ráda , že už jste zase mezi námi a já se těšila na nové články od Vás . Doufám , že jste si pěkně odpočinula a jste plná síly , energie a ricinový olej nebudete potřebovat , jen snad na ty vlasy :-))))
Článek je zajímavý a ještě jsem nikdy takto olej nepoužívala . Teď už vím , kdyby náhodou bylo potřeba....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama