- Varování před lidmi, kteří propagovali Teal - pravda je uvnitř Vás

8. července 2014 v 20:07 | Přímý autor Lena |  - Falešní proroci

Cílem mého dnešního soupisu a plynutí slov je Vás UPOZORNIT na lidi, jež propagovali, či ještě propagují videa ženy, nebo přímo její osobu, která je známá pod "jménem" Teal. Její celé jméno, ani fotografii zde nebudu zveřejňovat, nechci ji zde mít. A v podstatě to ani není nutné, jelikož Vy, jímž je dnešní téma určeno víte o koho se jedná.

Atraktivně nalíčená žena, která svá videa a osobnost propagovala/uje na internetu. Tvrzeními, která směrovala k lidem se během krátké doby stala mnohými opěvovanou, obdivovanou a zbožňovanou rádkyní, která ví mnohé. Obrovské množství lidí její videa okamžitě propagovala na svých webech, video účtech, předkládali je druhým jako učení, byla zvána na přednášky, rozhovory, ve světě i u nás ...
Perfektní ukázka davového šílenství. Vše jsem sledovala z povzdálí a pozdvihnutým koutkem do úsměvu ...

Něco Vám povím: Zhruba před rokem jsem víceméně z čisté zvídavosti zhlédla pár jejích projevů, abych si o této osobě utvořila obrázek. Hovořila svým způsobem přesvědčivě, vědomosti ze sebe sypala rychlostí blesku. Dost nepřirozené. Něco mi zde nesedělo, a to mimo jiné i na pohledu jejích očí. Globálně vzato, v celkovém projevu bylo možno sledovat více nesrovnalostí, a pokud všechny shrnu do jedné věty, znovu řeknu - zejména pohled očí byl ledově chladný. Oči nelžou, jsou oknem do duše, to je známá a ověřená pravda. "Čistí" lidé takový pohled nemají. Z její osobnosti rovněž čišelo nezdravě mnoho mužské energie, mužského principu.


Měla jsem v plánu napsat o ní článek, ve kterém zmíním své pocity, ale po určitém zvážení jsem jej odložila na neurčito s vědomím, že přijde čas.
Nechci se této osoby nějak vážně dotknout, neznám ji osobně, čili nelze s přesnou určitostí říci, zda je taková, či onaká. Každopádně, je mi líto, ale její celkový projev je vše říkající... Ani obrazy, které vytvářela nevzbuzovaly přílišné sympatie. Navíc: Skutečně dobrý učitel, rádce, ten, kdo chce druhým ukázat cestu, otevřít obzory se chová "trochu" jinak ...
Mám své zkušenosti. Pokud se mi někde "něco" nezdá, pak se vždy, dříve, či později ukáže, že jsem se nespletla.

Jak plynul čas, najednou se davové zbožňování začalo vytrácet. V souvislosti s touto osobou vypluly na povrch určité nesrovnalosti. A lidé, tak, jako v době jejího zbožňování ve velkém přebírali její videa, je nyní, opět davově odstraňují. Přestávají o ní psát, předávat "její učení".
Ale copak? Najednou obrátili kabát a zmiňují, že se v ní spletli, tvrdí, že není tak čistá, jak si mysleli. Nebo se vše mlčky a tiše zamete pod koberec.
Těchto lidí je spoustu.

Mávnout nad tímto faux pas rukou? To ne. Smutným faktem totiž je, že se mezi zmíněnými nacházejí ti, jež jsou ve světě internetu známí, (a nyní hovořím v rámci naší republiky) jako učitelé, ti, jež na svých webech, video účtech, přednáškách ukazují jiným cestu, dávají rady všemožného druhu, předávají životní moudra, nebo se tak alespoň tváří. A ti, jež jim naslouchají a čtou jejich weby tleskají: "Jste tak báječní, tak skvělí, tak krásně jste to řekli a napsali. Děkujeme! Ó, jste tak úžasní!!"

Opravdu k pobavení !

... Těmito větami jsem odkryla půdu, abych se skrze její nánosy mohla dostat k jádru věci.
Chci Vás upozornit, Vás, kterých se toto téma týká, na osoby, jež T. propagovaly, či propagují. Zamyslete se, jsou-li skutečně tak úžasné, jak je vidíte. Ono totiž nestačí přečíst si pár knížek o Zákonech Vesmíru, indiánských kulturách a jejich cestě, o tom, jak vydělat peníze, jak si je přitáhnout, trochu procestovat svět... A pak vše jen předávat a papouškovat. Usmívat se na Vás na svých fotkách ...
Tou pravou podstatu a pravdu musí mít sami v sobě. To pravou pravdu se nikdy nenaučí v knihách, na cestách, tam ji nenaleznou. I kdyby projeli celý svět křížem krážem. Pravda totiž dřímá v jádru každého člověka, nikdy mimo něj.
Nechci zde stát se zdviženým prstem a tvrdit, že díky propagaci T. jsou tito lidé odepsáni a ve všem špatní. Každý z nás se může splést, šlápnout vedle, udělat chybu.

Ale > člověk, který si může dovolit něco předávat druhým, si v sobě vždy nese přirozenou moudrost a uvědomělost. I takový člověk se čas od času může zmýlit. Ale, právě takovýto člověk by konkrétně u T. poznal, že zde něco není zcela v souladu. Jelikož u jejího projevu se vším všudy byla tato informace skutečně do očí bijící. Kam se tedy u zmíněných "učitelů", kteří předávali osobnost T. poděla vnitřní moudrost, jež je nepsanou podmínkou pro "povolení" předávání vědomostí ostatním?

Zmínění Vám tak v podstatě předkládali "lež" a díky tomu Vás uváděli v omyl. Tímto krokem ovšem ukázali, že nejsou na takové úrovni, aby byli hodni předávat "učení" masám lidí, které jim navíc věří. Mohou udělat více škody, než užitku, jelikož vedou tyto masy ke zmatkům. A i zmatek je forma energie, která zaplňuje prostor kolem nás, navíc ne příznivá, způsobuje chaos. A chaosu již přeci bylo dost. My nyní naopak potřebujeme tento prostor i mysl lidí uvést do normálu a souladu.

Trochu jsem si prošla internetové vody a hledala, kdo v minulosti o T. otevřeně napsal něco jiného, než chvalozpěvy. Nalezla jsem pouze jednu zmínku na jednom blogu, ovšem v zápětí zjistila, že nebyla vlastním názorem osoby, jak tvrdila, pouze jej převzala od někoho jiného. Takže nic. Ale jistě se takové najdou.
Také jsem našla stránky, o kterých vím, že T. a její videa poměrně hojně propagovaly a najednou se po článcích s tímto tématem slehla zem. Tyto stránky jsou zde několik let a mají na kontě dost tleskajících "ovcí". Články se tiše vymazaly a jede se ve starých kolejích. A ovečky tleskají a mečí dál.

Čili závěrem prosím, můj vzkaz pro Vás:
Netleskejte zmíněným "guru" tolik, nejsou tak úžasní, jak si myslíte ...
Nebuďte ovcemi. Čtěte mezi řádky. Věřte své intuici, nezklame Vás.


Rozloučím se malým "moudrem", které jsem vyňala ze zkušenosti svého života:
" Neznamená, že pokud něco tvrdí všichni kolem Vás, musí to být pravda. "

Toto moudro jsem obdržela, týká se všeobecného tématu nepravých proroků,
kterých je všude plno a jejich řady se rozrůstají, jako houby po dešti.
" Dejte si pozor na ty, kteří mají vše vyčteno, ale ještě mnoho nezažili.
Když totiž slepý vede slepé, padnou do jámy všichni. "


A pokud cítíte potřebu položit otázku:
"Dobře, chaosu a zmatků je všude spoustu. Ale, kde tedy hledat pravdu?"
Má odpověď: Pravda je ve Vás, ve vaší podstatě. Nehledejte ji u svého okolí, v knihách... Ale v SOBĚ.S úsměvem a lehkostí vánku se s Vámi loučí

Lena 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 14. července 2014 v 21:35 | Reagovat

Když jsem shlédla její první video, na které jsem náhodou narazila, měla jsem stejné pocity jako Vy a nebyla jsem si jistá, jestli této osobě věřit nebo ne. Na mysl mi přišla věta T.F.Vespasianuse ,, Liška mění srst, ale ne svou povahu." Říkala jsem si, že je Teal pěkně mazaná!
Za nějakou dobu jsem se tedy ještě podívala na dvě videa a to mi stačilo. Moje intuice mě nabádala- toto ne. Já jí prostě nevěřím a už bych se nikdy na její videa nedívala. Pro mne je to promrhaný čas.
Já jsem vášnivý čtenář. Čtu hodně a od malička. Ale i tak se nad vším co přečtu musím zamyslet a nedělat hned závěry. Řídím se svou intuicí a svým rozumem. Pokud se mi něco nezdá, tak se tomu snažím přijít ,,na kloub. Myslím, že to vystihl Marcel Proust ,,MOUDROST NEDOSTÁVÁME. MUSÍME JI SAMI OBJEVIT NA CESTĚ, KTEROU ZA NÁS NEMŮŽE NIKDO JINÝ PROJÍT, ANI NÁS JÍ UŠETŘIT !

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 16. července 2014 v 12:08 | Reagovat

Ano, každý člověk (a v podstatě vše kolem nás) si v sobě nese vibrační "vzorec" svého vnitřního stavu.
Může se usmívat, jak chce, lhát, jak chce, jeho skutečné úmysly vyjdou na povrch a jsou vnímatelné.

T. mi pohledem, vyzařováním svých očí skutečně připomíná lišku. Hodně "starou" lišku. A oči jsou oknem do duše :).

S p. Proustem souhlasím na půl. Mé poznatky v této oblasti jsou jiné. Zráním a zkušenostmi rosteme, otevírá se v nás proud a pramen moudrosti. Ale, jsou lidé, kteří si moudrost v sobě nesou od narození. Tkví v jádru jejich bytosti. Já říkám, že v sobě mají moudrost Vesmíru, jsou s ním spojeni. Tito lidé mohou druhým hodně předat. Prozatím stále nejsou náležitě ceněni, (jak kde) jelikož moudří lidé vibrují na jiných vlnách, než většina ostatních, oni tedy tyto moudré tolik "neslyší".

3 Jitka Jitka | E-mail | 21. července 2014 v 22:41 | Reagovat

Dobrý den Leno, tuto ženu neznám, ale zaujal mě názor na stránkách ....
Jinak máte velice příjemné stránky, je vidět, že jsou tvořeny od srdce. Ráda k Vám zase nakouknu.:)
Jitka

Odkaz na stránky byl z důvodu možnosti ne/záměrné reklamy vyjmut. Děkuji za pochopení. Admin

4 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 21. července 2014 v 23:23 | Reagovat

[3]: Díky Jitko :). Každý, kdo zde přijde v dobrém, je vítán.
Každopádně, trochu mne zaráží, když tedy tuto ženu neznáte, jak můžete vědět, o kom píši, jelikož takových Teal je v nekonečných internetových vodách více ... ;-).
Videa T., to je ovšem hrůza. Každý normální člověk, jež něco Ví hovoří z hlavy a vlastních zkušeností, toto její rychlé mletí pusou je do očí bijící.
Mnozí lidé jsou ovšem jen tupé stádo ovcí, VČETNĚ TĚCH, JEŽ JI NA SVÝCH WEBECH apd. PROPAGOVALI, čili osoby typu T. mají žně. A stačí k tomu tak málo. Nalíčit se jako plakát a mlít pusou.
Jak asi dotyčná vypadá, když se odstraní tunový nános make-upu si lze hravě domyslet. S tou atraktivitou to nebude zase tak horké ...

5 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 3. prosince 2015 v 22:20 | Reagovat

O této ženě. teď slyším poprvé.. rozhodně se kouknu na nějaká ta videa, ale teď chci psát o něčem lidé.. a to o pravdě velice mě zaujalo, jak na ni pohlížíš, co pro tebe znamená... pro mě znamená toto.. "Raději než lásku, než peníze, než slávu, dej mi pravdu." (Walden aneb Život v lesích - Thoreau).. zkrátka Pravda je pro mě to nejcennější, co existuje a tvoje citáty o ní mě uchvátily ;)

6 Lena - Živá Voda Lena - Živá Voda | 3. prosince 2015 v 22:48 | Reagovat

[5]: Tebou podaný citát Pravdy má něco do sebe :). Já si jen dovolím na něj navázat a trošku jeho znění doplnit - "I v Lásce je Pravda, jelikož Láska je jednou z Pravd". Láska utváří Vesmír, Láska je všeobjímající a tvořivá  energie :).

Myslím, že bys mohla vytvořit i nějaký svůj vlastní citát, dle toho, co jsem si přečetla na Tvých stránkách se domnívám, že na to máš, a pokud to nepůjde nyní, přijde to věkem, uvidíš. V příštích dnech, až budu mít trochu více času na Tvé stránky opět ráda nahlédnu.

Prozatím dobrou noc

7 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 9:48 | Reagovat

[6]: Vzhledem k tomu, že jsem zatím pravou lásku nezažila.. nemohu posoudit pravdivost citátu.. i když zase lásku k přírodě.. tu znám.. svůj vlastní citát, to mě nikdy nenapadlo.. ale myslím, že na to asi ještě nemám.. jsem moc ráda, že se ti moje stránky líbí.. od tebe je to pro mě čest.. tvůj blog je úžasný.. tvoje názory atd... jsem ráda, že v tomto světě se najde ještě někdo, kdo přemýšlí a mezi tyto lidi rozhodně patříš ;)
A kolik myslíš, že mi je? Pokud ses to už někde nedočetla.. hrozně by mě zajímalo na kolik let vypadám.. působím svými články.. ;) Každý totiž typuje úplně něco jiného a od Tebe by mě to skutečně zajímalo ;)

8 Lena - Živá Voda Lena - Živá Voda | 6. prosince 2015 v 19:07 | Reagovat

[7]: Láska je ve všem, je to energie ...

Vzhledem k tomu, že jsem si na Tvých stránkách přečetla "profil" mám o Tvém věku přibližnou představu. Každopádně, důležité je, nakolik se cítíš Ty sama a nakolik si sama sebe vážíš. Dle mého názoru máš vcelku dobře nakročeno. Věkem získáváme zkušenosti, zrajeme a v tom je pravá krása každého člověka. Kupř. A. Hepburn říká, že krása ženy roste s léty. A má pravdu.

Nehledej na kolik let působíš skrze články u druhých, hledej v sobě ... Tam jsou všechny odpovědi. ;-) Buď sama sebou a svá. Taková budeš vždy krásná a zajímavá.

9 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 6. prosince 2015 v 22:17 | Reagovat

[8]:Máš pravdu.. neměla bych se ptát ostatních jaká jsem.. jak vypadám či na kolik.. ale ptát se na to svého srdce.. je málo lidí kteří jsou moudří a já jsem velice ráda, že jsem našla další takovouto osůbku.. protože jich znám skutečně málo.. a ty mezi tyto osůbky rozhodně patříš ;)
Dřív jsem si myslela, že to s tím věkem je hloupost, ale je to tak teď když jsem starší, tak cítím každý den jak se měním.. moje osobnost.. je to něco neuvěřitelného, co vychází ze mně, ani nevím jak... můj mozek se mění a já ho jen následuji.. ani nevím, jak to popsat.

10 Lena - Živá Voda Lena - Živá Voda | 7. prosince 2015 v 13:17 | Reagovat

[9]: Líbí se mi Tvá otevřenost a i mi je ctí, že Tě mé stránky oslovily, jsi zde srdečně vítána. :)

11 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 7. prosince 2015 v 14:07 | Reagovat

[10]: Otevřenost.. zkrátka říkám to, co mám na jazyku, to co cítím..nic víc nic míň.. já tě na svých stránkách také ráda přivítám ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama