- Vypuštění týraných zvířat na svobodu - emotivní

3. června 2014 v 0:07 | Lena |  - V rytmu Ticha

Člověk.... ....je živá bytost. Má emoce, vnímá, cítí bolest, fyzickou, emocionální. Umí se smát, plakat... Aby byl šťastný, potřebuje Lásku, svobodu a prostor. Zvíře? ...je také živá bytost. Má emoce, umí se smát, ale i plakat, vnímá totéž, co člověk. I zvíře potřebuje Lásku, svobodu a prostor.

Oč je dejme tomu hodnota takového psa nižší, než hodnota člověka? Protože neumí uvařit kafe? Nebo proto, že nám lidským hlasem neřekne, co během dne prožil? Pes má duši, je živá bytost. Projevuje se po svém, jak nejlépe umí a dokáže dát člověku obrovskou porci bezvýhradné Lásky. Nebo si vezměme kupříkladu partnerku "obyčejného" kura domácího, tedy slepici. Mnoho "lidí" tvrdí, že je to hloupý tvor. Skutečně? Lidem většinou není tak blízká, nebo sympatická, jako jiná zvířata. Neumí se mazlit v takové míře, jako kočka, nebo pes, není tolik kontaktní, ale vážení, hloupá rozhodně není. Má však snad díky tomu někdo právo její hodnotu brát, jako nižší?! Nebo snad proto, že není člověkem?! Viděli jste někdy, že by slepice kácely miliony stromů v deštných pralesech, proto, aby měly zisk z vytěženého dřeva? Že by do oceánů vyhazovaly tuny toxických odpadů? Že by kvůli jakémukoli finančnímu zisku dokázaly prodat samy sebe, svou důstojnost, své tělo? Že by vyhazovaly vajglíky od cigaret, nebo plastové lahve místo do košů na zem? Mám pokračovat? Není třeba. Ano, ony do svých pařátů nevezmou pilu, nezapálí si cigaretu, neumí si spočítat, kolik je druhá odmocnina z devíti. Ale jsem si jista, že pokud by něco takového zvládly, nechovaly by se jako "člověk", který si svým chováním, jenž je mnohdy hluboce pod úroveň slepice, sám pod sebou podřezává větev. Pes, slepice, jakákoli živá bytost neznamenají o nic méně, než člověk. Vnímají, jako my. Cítí, jako my.


Dnes Vám chci představit emotivní videa. U prvního, jež mi zaslala čtenářka a které tímto děkuji, uvidíme vypuštění zachráněných psů, kteří nedobrovolně sloužili, jako pokusná zvířata. Z jejich reakcí je znát, že mimo malé klece, velmi dlouhou dobu, nebo možná nikdy neviděli venkovní prostředí. Také nikdy nepoznali pohlazení a Lásku, jelikož pes, kterého pohladíte Vám toto gesto vždy opětuje přítulností. Při pohlazení zachránkyně na tento podnět pes absolutně nijak nereagoval. Byl to tvor se zlomenou duší.
Za zmínku a pozornost stojí také závěrečná část videa, kde je ukázán jeden ze psů. Nenechte si tento okamžik ujít. Má nádherný, doslova lidsky moudrý výraz. Jakoby říkal - "Ahoj, Já Jsem tady a jsem živý tvor, jako Vy. Akceptujte mne."
U druhého videa je situace obdobná, s nepatrným rozdílem. Slepice, jejichž neradostným osudem je se celý život mačkat a přežívat v kleci o velikosti papírového formátu A2 a snášet vejce. Farmář se však rozhodl, že jim poskytne větší prostor. Ve videu uvidíme jejich první reakce po vypuštění.


Pro spoustu "lidi" mají mnozí živí tvorové stále pouze hodnotu a status věci.
A já se ptám:
"Jak dlouho ještě bude trvat, než se tito "lidé" stanou skutečnými lidmi???"

A ještě maličkost na závěr"Charakter člověka poznáme i podle toho, jak se chová ke svým domácím zvířatům."
Mahátma GándhíDalší články náležící kategorii Příroda - harmonie ticha > ZDE


.
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 4. června 2014 v 17:18 | Reagovat

Je to tak, jak píšete. Já vyrůstala na venkově a měli jsme doma snad všechny zvířata, kromě kraviček a koní. Ty měli zase sousedi, ale to není důležité. Důležité je to, že vím, že KAŽDÉ opravdu KAŽDÉ zvířátko mělo naši lásku. V tom Vašem posledním videu jsem se úplně viděla. Tady si přišla pro Lásku slepička, já měla kačenku. A věřte mi, že byla snad věrnější než pejsek. Nebyl den, aby se ke mně nepřitulila a ,,nežádala" si pohlazení. A jak uměla-my tomu říkali..ždimrat" zobáčkem. Byla tak něžná!!!!
Lidé by si měli uvědomit, že i zvířata mají cítění jako my. Čím víc jim dáme lásky, tím víc nám jí vrátí.
Týrání zvířat hluboce odsuzuji a je to hrozné. A to se někteří titulují jako ,,PÁNI TVORSTVA". Já bych je nazvala jinak, ale to už si myslím každý dosadí sám....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama