- Proroctví se plní - papírové peníze mizí

1. června 2014 v 17:39 | Lena |  - Vize, proroctví osobně

K sepsání dnešní krátké úvahy mne evokoval článek o údajném rozhodnutí izraelské vlády ještě více podporovat bezhotovostní platby, které bude provázet nekompromisní postihy těch, jež by chtěli nové nařízení obcházet.


Můj dnešní proud myšlenek, jež nyní sepisuji na pomyslný internetový papír by vůbec nevznikl, nebýt článku, který přitáhl mé oko, kde se mimo jiné píše o letošním rychlém vzestupu bezhotovostního placení, zejména ve výše uvedeném Izraeli. Jelikož jsem na počátku roku psala o energiích na rok 2014 a co nás letos čeká, zmiňovala jsem zde i mizení hotovostních plateb, tedy hodnoty papírových peněz. Jeví se tedy, že tato předpověď již splnila svůj úkol a do budoucna, co se týče placení cash ještě dozajista uslyšíme. Izraelská vláda totiž nyní oznámila, že se chce stát první společností na světě, která se zcela pozbude placení hotovými penězi.


Kam tento směr vede? Všude, kam se podíváme se finanční, bankovní ústavy předhánějí, jak by si podplatili klienty. Kliente, platíš hotově? Nic z toho. Zaregistruj se, tedy poskytni své osobní údaje, plať kartou a my Ti za to dáme dárek. V překladu si tyto ústavy v podstatě vychovávají cvičené opičky, které za poskytnutí "něčeho", jako pamlsek za odměnu obdrží něco dobrého. Jen pozor, aby v té dobrůtce nebyly "zapíchány špendlíky, které by při případném polknutí, do budoucna v zažívacím systému opiček neudělaly řádnou bouři takového ražení, že nebudou schopny již absolutně nic pozřít." Tedy - v budoucnu se ukáže, nakolik tato snaha bank apd. byla pro opičky přínosná, nebo naopak.

Papírové peníze mají, co se týče placení své kouzlo v tom, že poskytují jistý druh "svobody". Zaplatí se kdekoli a jde se. I karta má své výhody, vytáhne se, pípne to a jde se. Pak ovšem není od věci kontrolovat účet, zdali byly všechny obchodní transakce načteny správně. Ne vždy tomu tak totiž je. Čili, další práce navíc. Tyto zdánlivě neškodné plastové kartičky však již několik let pomalu a nenápadně vytlačují z okruhu peníze papírové. Ano, placení on-line, kdy papírovky zcela vymizí z povrhu zemského se rozmáhá a zvětšuje, jako vlna tsunami a jistě nebude dlouho trvat, kdy dorazí i k nám a i my si bez platební karty v zubech ani neškrtneme.

Výhoda? No jak v čem. Téměř "kdokoli", co k tomuto kroku má příležitost totiž může sledovat vaše konkrétní místo pobytu, kde se zdržujete, co, nač a v jakém množství, nebo pro kolik osob kupujete. Výhoda?
Vše jde skrze "počítačové" sítě a jelikož celosvětový Pc systém nemusí být vždy stabilní, může také dojít k situaci, že někde něco zkolabuje a Vy si nekoupíte ani suchý rohlík. Ano, takováto situace může pochopitelně nastat. Takže, skutečně výhoda?
Nehledě na to, že vývoj jde neustále kupředu, plastové kartičky za chvíli nebudou IN a nahradí je dejme tomu zabudování mini čipu do ucha. Opravdu výhoda? ............
Nad placením hotovostí se hodně rychle stahují mraky > ZDE
Co nás čeká v tomto roce > ZDE
Jak fungují banky a finační systém > ZDE
Další články kategorie Aktuální atmosféra Země a lidstva > ZDE


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 1. června 2014 v 21:30 | Reagovat

Za sebe musím napsat, že nejsem příznivcem platebních karet. A to z jednoho prostého důvodu. Pokud si člověk na peníze opravdu ,,nesáhne", nepozná jejich hodnotu a nedokáže ušetřit. Někdy nakoupí i věci, které vůbec nepotřebuje a to slyším i od lidí a je to psané pravidlo. Ale jestliže máte hotové peníze, přeci jen si rozmyslíte, co koupit.
A dále jak píšete, kolikrát jsem byla svědkem, že nefungují bankomaty. A to se potom dějí věci.
A ještě jedna věc. Znám pár lidí, kteří jsou u bankomatu denně a vybírají hotovost. Tento úkon také něco stojí a za měsíc to může být pěkná sumička, o kterou člověk přijde. I když jsou banky, které si třeba neúčtují poplatek.
Ale já každopádně kartu nepoužívám, všude platím hotově a každý na to slyší.Dokud to půjde, tak to takto dělat budu.

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 1. června 2014 v 23:01 | Reagovat

Co se týče placení - vše má své pro i proti. Jak papírové peníze, tak karty. A je pravda, že pokud má člověk v peněžence určitý obnos, ví, kolik věcí si může dovolit koupit a kdy je nad limitem. Pokud jej přesáhne, nemá čím zaplatit a zboží mu na sekeru většinou žádný  obchodník nevydá - vyjma vážených, bohatých klientů, ovšem ti většinou platí kartami.
Výhodné je, a tuto variantu používá spoustu lidí - využívat jak hotovost, tak kartu.
V blízké budoucnosti ovšem, pokud se bude situace vyvíjet stejným směrem, budou platby kartami vyžadovány všude. To ukáže čas.
Každopádně, malí obchodníci z plateb kartami nejsou nadšeni, jelikož z každé provedené transakce platí určitou část a v některých případech je to cca až 5%. A dejme tomu za rok to vydá na slušnou sumičku. Takže se ani nedivím, ikdyž to nevypadá profesionálně, že si přímo sami říkají a leckdy prosí zákazníky o platbu v hotovosti.

3 Jarka Jarka | E-mail | 3. června 2014 v 12:36 | Reagovat

Já bych se ještě vrátila k tomuto problému a podle toho co vím a co slyším, by zrušení ,,papírových peněz" nebylo vůbec ale vůbec dobré. Lidé by se stali otroky zcela. Už tak banky nic nevytváří a žijí z peněz lidí. Banky používají jen dva nástroje MNOŽSTVÍ PENĚZ A JEJICH VLASTNÍ HODNOTU. Zrušení papírových peněz je velice dobře promyšlený plán, jak z lidí udělat své otroky. Není divu, že právě s tímto systémem chtějí začít právě v Izraeli.
Já jen doufám a věřím, že je nás ještě dost na to, abychom s tímto systémem nesouhlasili!!!!

4 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 3. června 2014 v 19:11 | Reagovat

Ano, otroky. V podstatě to naznačuji v posledním odstavci článku.
Viděla jste film o funkci bank, který doporučuji na konci článku?

5 Jarka Jarka | E-mail | 3. června 2014 v 22:00 | Reagovat

Přečetla jsem si ho až teď a vidím, že vněm vlastně píší to, co jsem zmiňovala výše. Nezbývá mi než pevně věřit, že lidé budou mít dostatek rozumu a nevzdají se možnosti platit ,,papírovými" penězi. Navíc dnes vyšlo prohlášení, že banky opět zdražují bezhotovostní platby a zvedají další poplatky. Dokáží si lidé vůbec spočítat, co se bude dít?
Mám velice silné obavy z toho, kam, se naše společnost ubírá.

6 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 3. června 2014 v 23:40 | Reagovat

Čili, pokud jste si tento film "přečetla", jistě Vám neunikl určitý návod, jež je v něm obsažen, jak situaci ohledně bank a všeho, o čem se hovoří, viz. "otroctví" atd. vyřešit ;-).

7 Ondra Ondra | 24. října 2015 v 10:03 | Reagovat

Výborně a z nás se stanou už úplní otroci. Jednoho dne  budeme mít token, kterým se bude dát platit, bude fungovat zároveň jako tramvajenka, budou se tam ukládat pukázky, vstupenky a na RFID čipu budou uloženy všechny informace o držiteli, včetně otisků prstů. Rovněž se pomocí něho budou asi otevírat i dveře domů. Takže, kdykoliv projdeme kolem čtecího zařízení, bude možné o nás zjistit úplně všechno. Zrušení hotovosti bude mít tu podstatnou výhodu, že stát bude moci určovat, za co kolik peněz můžete utratit. A když někoho naserete, tak si nekoupíte ani rohlík a ani se třeba nedostanete domů. Opravdu super budoucnost! Pak už nezbývá než se na všechno vykašlat, odstěhovat se někam do lesa nebo do džungle a tam pěstovat ovoce a zeleninu a rybařit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama