- Numerologie - dominantní číslo 5, 6, 7, 8, 9

11. června 2014 v 20:07 | Lena |  - Numerologií k porozumění osobně

Tabulku pro výpočet dominantního čísla naleznete ZDEDominantní číslo 5
Lidé s tímto dominantním číslem nelibě nesou, pokud dostávají rady od druhých, co, nebo jak mají dělat, byť jsou dobře myšleny. Jejich krédem je svoboda a prostor v čemkoli, co si jen dovedeme představit. Pokud cítí nějaká omezení, nebo fádnost, mohou být nervózní, nepřirozeně energičtí, či podráždění. Rádi dělají věci po svém, ikdyž ne vždy musí být inteligentně vedeny. Pokud je druzí na tento nevhodný postup upozorňují, nechtějí slyšet a jdou stále stejnou cestou. Tato jejich povahová vlastnost jim velí, ikdyž ne pro ně výhodný krok, utéct před omezeními, vážnějšími vztahy, zodpovědností. Bude nějakou část jejich života trvat, než tento hlas pochopí a porozumí jeho skutečnému volání. Ve skutečnosti totiž říká, že jedním z jejich úkolů v tomto životě je naučit cítit se volní i skrze určitá omezení. Tedy nadnést se nad tlakem omezujících situací, které působí na jejich podvědomí, uchopit jej, porozumět mu. A také: naučit se cítit svobodu skrze životní zkušenosti. Pak se jim to podaří.


Ke spokojenosti a určité stabilitě v žvotě potřebují mít před sebou nějaký svůj stanovený cíl. Svůj život vnímají jako cestu, pokud se postaví na její začátek, musí na jejímž konci vidět výrazným písmem napsáno, co je jeho cílem.

Touží i po stabilitě, nejen v životě osobním, ale také partnerském. To ovšem u některých jedinců s dominantní pětkou může působit problém. Zejména v tom případě, vyskytne-li se v jejich datu narození fyzické číslo, jako je čtyřka. Jelikož lidé, kteří mají v nějakém dominantním postavení číslo 5, jež vyjadřuje svobodu, velmi rádi cestují, poznávají nové zvyky, kraje a pokud dostanou vnitřní popud odjet na nějaké místo, většinou tak učiní. Zde je ovšem problém, neboť tím ztratí právě onu stabilitu, po které také touží. Může je to činit zmatenými, neboť, ikdyž odcestují, stabilní zázemí jim bude velmi chybět.

Dominantní číslo 6
U osob s tímto číslem se často setkáváme s vysokými emočními požadavky, hloubkou citlivosti, laskavostí k druhým. Velmi potřebují mít po svém boku partnera, rodinné zázemí, které je bude respektovat, naslouchat, vnímat. I přes jejich velkou snahu však také často mají po svém boku rodinu, nebo partnera, kteří nemají čas, nebo snahu brát v potaz jejich citovou hloubku a určitým způsobem je obcházejí. Zde pak dochází k určitému nenaplnění jejich touhy po harmonii a pevném rodinném zázemí. Někteří se díky takovýmto situacím značnou část života potýkají s nižším sebevědomím. Mají v sobě také hlubokou lidskost, ale tato vlastnost je v dnešním zmateném světě stále málo ceněna a velmi často přehlížena.

U nemálo osob s tímto dominantním číslem se také setkáváme s potřebou být závislý na milované osobě a díky jejím pochvalám nabývají větší sebevědomí a více si věří. Zde ovšem může docházet k nedorozuměním. A právě nedorozumění v nich vyvolává vysokou míru lítosti a stresu, jelikož klid, harmonie, náklonnost k druhým a získávání jí od druhých jsou pro ně nejdůležitější pilíře v životě.

K silným stránkám dominantních šestek patří smysl hluboce splynout s činností, kterou vykonávají a která je baví. Své pocity umí také vyjadřovat v uměleckých směrech.

Jedním z úkolů, který před nimi stojí je naučit se nebýt tolik závislými na druhých a najít pevnou půdu pod nohama. Díky tomu přijdou na dosud novou a nepoznanou zkušenost, že i bez toho, aby jim za zády stál někdo, kdo je vždy podpoří dokáží stát na vlastních nohou a být samostatní a soběstační. Tímto poznáním se posunou o krůček výše na schodech svého života a nabudou tak více stabilní rovnováhy a celkové spokojenosti.

Dominantní číslo 7
Lidé s tímto číslem patří k nejcitlivějším a tudíž také nejzranitelnějším ze všech dominantních čísel. Jejich hlubokou citlivost mohou, až se naučí ji zpracovat, použít a být vzorem pro ostatní. Mají v sobě také určitou opravdovost, lidský přístup a pevné svědomí, které jim nedovolí být povrchní, nebo falešní. Ostatně faleš, nepravdu poměrně těžce snášejí. Rovněž nespravedlnost nesou velmi nelibě a umí to dát najevo.

Často mezi nimi můžeme nalézt určitou rebelii, kdy neuznávají daná, stanovená pravidla, a pokud se jim zdají příliš upjatá, nebo nudná, nerespektují je a nezřídka porušují. To jim samotným může přinést nelehké chvilky, kdy se budou střetávat s lidmi, kteří tato pravidla naopak striktně dodržují a těch bývá většina. Mají v sobě také hluboce zakořeněn smysl pro pravdu a během svého života se stávají jejím obhájcem. Pokud však ve svém životě získají zkušenosti, získají tím rovnováhu a mohou nabýt status duchovního vůdce, skutečného obhájce pravdy. Zkušenosti potřebují ke svému růstu a číslo 7 se leckdy učí i za cenu, že neberou v potaz varování, nebo rady ostatních. Nedají na ně a jdou vřed i za cenu, že si čas od času spálí prsty. Jen tak se však dovedou učit.

Vzhledem k jejich citlivosti, zranitelnosti a všemu, co se díky tomu v jejich nitru odehrává mohou často trpět smutkem, který může vyústit i v těžší formy deprese. V těchto stavech se mohou těžce utápět jakkoli dlouho a jen na nich samotných záleží, nakolik v sobě nabudou síly, znovu se povznést vstříc výškám, jako pták Fénix, ikdyž se leckdy může zdát, že to již není možné. Mají v sobě, navzdory velké zranitelnosti také velkou sílu, což jsou kontrasty, se kterými si někdy neví rady.

Sedmička inklikuje k přírodním vědám, alternativnímu způsobu života, léčení. Pokud lidé s tímto dominantním číslem porozumí těmto svým potřebám, mohou se stát velmi dobrými učiteli tohoto směru, a také získají větší harmonii a spokojenost v životě.

Dominantní číslo 8
U těchto osob se projevují vysoké vůdčí schopnosti a nesou si v sobě určité bohémství a výstřednost. Mají velmi hbité myšlení a hodně energie. Na druhé někdy mohou působit, že jsou klidní, jako vodní hladina, ikdyž uvnitř jejich jádra to může bublat, jako v Papinově hrnci. Mají však v sobě již od dětství vytvořenu takovou disciplínu, že se mohou zdát, jako by jim někdy chyběly emoce. Nesou si v sobě také určitou vychytralost a na nich záleží, pro jakou stranu ji využijí.

V dětství mohou zažívat situace, kdy jsou odloučeni od rodičů, nebo alespoň jeden z nich v domácnosti chybí. Mohou také hodně cestovat, a tak lidé s osmičkou někdy nezažijí a nepocítí takové teplo domova, jaké by si přáli. Mají však porozumět tomuto stavu a toto životní období je naučí obrovské disciplíně, samostatnosti a soběstačnosti. V dospělosti pak tuto vlastnost mohou využit a stát se podnikateli a samostatně se živícími, aniž by byli na čemkoli, ne komukoli závislými.

Nemálo osob s dominantní osmičkou se zajímá o armádní sféru, nebo vše, co je spojeno se zbraněmi a disciplínou. Rádi dávají rozkazy, nebo vedou druhé, ale lidé se tomu většinou nebrání, neboť cítí jejich vnitřní sílu a nevadí jim s těmito lidmi spolupracovat.

Mají v sobě jak sílu vnitřní, duševní, tak fyzickou a rozhodně se za ni nemusí stydět. Někdy se s vysokou mírou energie, kterou tyto dvě síly přinášejí perou a neví si s ní rady. Jedním z úkolů, který před nimi stojí je uchopit, jak svou sílu duševní, tak fyzickou a navodit mezi nimi rovnováhu.

Dominantní číslo 9
Klíčovým slovem pro devítku je odpovědnost. Tam, kde se toto číslo objeví můžeme hledat člověka s charakterovými rysy, jako je každodenní systematicky zodpovědný přístup k čemukoli a komukoli. Vždy záleží na okolí, které osobu s tímto dominantním číslem formovalo, čili se můžeme setkávat i s takovými, u kterých si řekneme, že zodpovědnosti v sobě nemají ani gram. V takovýchto případech je ovšem důležité vědět, že potenciál této vlastnosti je zde vždy, jen je třeba jej otevřít, projít si nějakými životními zkušenostmi.

Lidé s devítkou si ve svém jádru nesou hlubokou moudrost, dovedou si na každodenní záležitosti života vytvořit rozumné názory. Rovněž filosofické otázky a způsob uvažování jim není cizí. Tyto své vlastnosti doslova vyzařují do okolí. Díky tomu jsou velmi často vyhledáváni mnoha osobami, které mají nějaké problémy, s nimiž si neví rady. Mají k nim důvěru a dokáží se jim otevřít. Devítky umí dobře poradit, způsobem, který je pro všechny pochopitelný, a díky tomu mohou ostatní snáze chápat a lépe porozumět smyslu vlastního života.

Je zajímavé, že právě lidé s devítkou mají dosti složité životy, leckdy se již od dětství musejí potýkat se zapeklitými situacemi. Mají však v sobě hlubokou schopnost nadnést se nad propastí těchto překážek a s nadhledem si s nimi poradit.

Vibrace devítky dávají propojení s Vesmírem, kde osobám, jímž nějakým způsobem zasahuje do data narození mohou čerpat z tohoto pole inspirace. Potřebují však hodně klidu, kde mohou být jen sami se sebou, aby se dostali do harmonie a mohli tak svou moudrost a poznatky získané během života předávat dál.Lena

Numerologií k porozumění sám sobě i svým blízkým > ZDE
Pro pochopení celkové osobnosti je nutno pročíst celý rozbor > ZDE


.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama