- Šungitová voda > účinky, postup výroby

15. května 2014 v 0:07 | Lena |  - Řeč kamenů osobně

Šungit je polyminerální uhlíková "hornina", nalezneme jej v Karélii severozápadního Ruska. Svůj název si hrdě nese dle místa konkrétního výskytu, kterým je vesnice Šuňga. Jeho původ je zahalen rouškou tajemství, neboť stáří této "horniny" se počítá na miliardy let. Jako jedna z možných a reálných hypotéz se jeví, že jde o pozůstatek velkého meteoritu, úlomku planety, jež byla součástí naší sluneční soustavy. Má důmyslné složení, strukturu a jeho využití je širocespektrální. Léčí, dodává do těla potřebné látky, upravuje vodu, je oblíben a používán jako rušič nevhodných zón.


Hlavní složkou Šungitu je uhlík - základní stavební prvek života. Disponuje velmi zajímavým složením fullerenů, tedy molekul, jež obsahuje. Při různých pokusech bylo zjištěno, že se díky nim zpomaluje růst rakovinových buňek, respektive, dochází k "regeneraci". Jejich schopnost čistit vodu je vysoce efektivní. V 18. století byly díky vlastnostem tohoto "kamene" v oblasti Karélie tehdejším ruským carem založeny lázně. Šungitový prášek se používá i jako hnojivo pro rostliny.


Šungit dezinfikuje a čistí vodu - díky svým absorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem čistí téměř od všech organických příměsí, včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, pesticidy, fenoly, dusičnany, amoniak, od mnoha kovů i nekovů, likviduje vibria cholery, streptokoky i jiné bakterie a mikroorganismy. Z energetické paměti vody odstraňuje informaci o látkách, jež se v ní dříve nacházely, obohacuje ji prospěšnými stopovými prvky pro organismus, nabíjí, aktivuje.

- zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí
- efektivně pohlcuje elektromagnetické záření z Pc, televizního přijímače, mobilu apd. > zde použijeme pyramidku, kterou umístíme před monitorem, u mob. telefonů se plochý Šungit páskou přilepí přímo na přístroj
- čistí prostor v místnosti > v tomto případě šungitovou pyramidku postavíme doprostřed místnosti, zlepší se složení vzduchu, může se změnit i vůně
- odstraňuje nervové vypětí, harmonizuje zdravotní stav
- dodává energii a sílu
- disponuje léčivými a regeneračními účinky > Šungit můžeme nosit i na krku, jako přívěsek, nebo v kapse

Účinky šungitové vody
Vodu, jejíž složení je upraveno Šungitem je možno mimo klasického pití, které již při prvním doušku působí blahodárně používat ke

> kloktání
> vyplachování úst a nosu - při rýmě, angínách, bronchitidě, chřipce, paradentóze (teplou vodou)
> jako podpůrný prostředek napomáhá při různých formách zánětů, alergií, cukrovce
> likviduje viry, bakterie, léčí klouby, rány, lupenku, proleženiny, vředy
> popáleniny, otoky a jiné
> disponuje omlazujícími účinky
> použití je vhodné i při obtížích s ledvinami, artritidou a kůži, krví
> likviduje parazity, pomáhá s únavou, spánkem
> pytlíčky naplněny Šungitem přikládané na bedra, nebo klouby odstraňují bolest a obnovují pohyb po artritidě, radikulitidě, osteochondróze

V kosmetice
Pokud se vodou upravenou Šungitem ošetřuje pokožka, pak se čistí, napíná, dojde k vyhlazení drobných vrásek, mizí různé vřídky, uhříky, alergické vyrážky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. Výsledky některých výzkumů ukazují, že vlasy, jež předčasně zešediví mohou nabýt svou původní barvu.
Šungitové koupele celkově zklidňují, odstraňují stres, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky, a po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy - loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergie.

Postup výroby šungitové vody
Šungitovou drť 200g, nebo pyramidku o velkosti 45-50 mm vložte na dno skleněné nádoby, zalijte 2-3 l vody a postavte ji na světlé místo, ne však na přímé Slunce > po dobu 48 - 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití. Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat. K ozdravně léčebným účelům se doporučuje pít takto připravenou vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na dobu, kdy jíte.

Před prvním použitím šungitové drti je velmi vhodné ji pročistit. Postupujeme obdobně, tedy vložíme ji do cca 3 l skl. nádoby, zalejeme vodou, necháme cca 48h v klidu, poté jej v této vodě propereme, tím se zbaví případných nánosů a vodu vylijeme.

Čistící účinnost drti trvá zhruba 4-6 měsíců, poté je třeba ji vyměnit. Použitou drť vrátíme Zemi.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 15. května 2014 v 21:37 | Reagovat

Tak to je velice zajímavé a přiznám se, že o tom slyším poprvé. To, co nám teče z kohoutků není voda a tak je dobře, že si takto můžeme pomoci.
Já několik let používám orgonity, ty mám na několika místech v domečku i v prodejně. Používám i orgonitový podtácek, na který postavím sklenici vody a za 20minut mám 1/2l čisté a živé vody.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama