- Maminkám i ženám ode mne ♥

11. května 2014 v 0:07 | Lena |  - Rodina

Milé maminky a ženy. Dnešní den je v kalendáři vyznačen, jako váš svátek. Ale je to jen pouhý okamžik, jehož významnost mu dali lidé, kteří ustrnuli v nicotě a zapomněli, co je to vlastně život. Neskládá se z jednoho dne v roce, kdy máte nárok dostat kytičku, nebo kdy se vaši blízcí k Vám mají chovat hezky. To přeci můžete dostávat každý den. A Vy víte, že podaná květina nemusí být jen voňavá rostlinka, ale může jí být pěkné slovo, nebo upřímné pohlazení, milujícíma očima, nebo dlaní. Milé maminky a ženy, mám pro Vás malý dárek, který Vám předám závěrem této strany.

Předem představím krátký příběh. Nedávno jsem jedné ženě věnovala květiny, které jsem pro ni natrhala na louce. Zmíněná dáma to v životě neměla lehké... Lásky moc nepoznala, pohlazení také neměla mnoho. Přesto svou vlastní Lásku, která pramení z jejího dobrého srdce rozdává plnými hrstmi. Ale přes to všechno, mnoho se jí ji nevrací zpět.
Proč je na světě tak málo Lásky ...
Když jsem oné ženě podala náruč krásných divokých květin, v jejích očích se rozzářilo něco, co jsem tam již velmi dlouho neviděla. Byla to veliká radost a Život. Její smutná duše se otevřela a rozzářila skrze její oči.
Nic nezní mým "uším" liběji, než naslouchat zvuku šťastné duše. Jeden z největších darů, jaké mohu dostat. Udělat někoho šťastným ...


Že se ta kytice skládala z obyčejných lučních květin? Ne, žádná květina není obyčejná. Každá je naprosto jedinečná, právě v tom, že má jinou barvu, tvar a jinou vůni, než ostatní. To ji činí vyjímečnou.
A Žena Ví, že vzácnost daru není v jeho číselné hodnotě, ani povrchní kráse. Na tom nezáleží. Důležité je, zdali byl věnován z opravdové a upřímné Lásky ...
Žena je dárkyní života.
A zároveň jeho ochránkyní.

Je jako perla, která září něžnými barvami a jejich léčivé teplo vysílá do okolí.

Jako růže, kdy hloubka, velikost a intenzita její vůně závisí na Lásce, kterou přijímá.
Čím více Lásky, tím více voní. A svou vůní dokáže rozprostřít do celého světa.
Růže ve váze rychle vadnou. Zalévejte je však skutečnou Láskou a budou stále živé.

Žena je jako diamant, jehož skutečná krása se otevře teprve po vybroušení všech jeho stran.
Každá nová zkušenost = jedna strana. Každá bolest, pláč i radost se do ní podepíše.
Čím více zkušeností, tím větší záře a lesk. Teprve pak je možno říci, že je vybroušen k dokonalosti.

Síla Ženy není v její povrchní kráse. Taková krása je pomíjivá, jako sníh.
Její skutečná síla tkví v pohlazení její dlaně, jež dokáže rozpustit smutek druhých
a probudit k životu vše, co již dávno spí.


Žena je Bohyní.
Strážkyní Ohně.
Kapkou v tůních.
Svěží rosou.
Jemným vánkem,
zrnkem písku na poušti.

Životodárnou Oázou.


Milé maminky a ženy, následující dárek jsem pečlivě vybrala přesně Vám na míru. Budu v koutku své duše věřit, že vaše vnitřní struny naladí a jsem si jista, že nejen jeho tónu, ale i odkazu, který Vám tímto přináším budete rozumět.

Lena

Autorská práva psaného projevu Živá Voda Lena

.


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 11. května 2014 v 19:29 | Reagovat

Mám to veliké štěstí, že patřím k těm šťastným maminkám. Moji synové mi vracejí lásku, kterou jsem jim dávala a dávám stále. Dostávám kytičky jen tak, nebo pohlazení a milé slovo s úsměvem. Nic víc nepotřebuji. Stačí mi, když vidím ty ohníčky štěstí v jejich očích.
Já už maminku nemám a tak jsem kytičku položila k jejímu hrobu. Jako každý rok i dnes jsem ji nesla nejdříve se smutkem, ale když potom stojím a dívám se na fotografii, zavzpomínám, smutek odezní a v mé dušičce se usídlí klid a mír.
Váš příběh s darovanou kytičkou je velice pěkný, milý a dokážu si představit, jak musela být obdarovaná žena šťastná. Někdy stačí tak málo a dokážeme pro toho člověka udělat tolik...
Videa s procítěnou hudbou jsou moc krásná.
Za sebe moc děkuji Leno!!!!

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 11. května 2014 v 23:14 | Reagovat

I já děkuji za pěkný příspěvek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama