- Nakresli si fantastický obrázek - interaktivní generativní umění

26. dubna 2014 v 16:38 | Lena |  - Pro zábavu a uvolnění

Dnes mám pro Vás skvělý tip, jak si sám a jednoduše nakreslit velmi zajímavé obrazce. Pokud patříte k sympatizantům umění, kreslení a jste hraví, pak si jistě přijdete na své. Na níže uvedených stránkách můžete popustit uzdu své fantazii. Pro pobavení, příjemný pocit a relax. Vložím pár základních tipů a několik jednoduchých ukázek, jak se dá s tímto prográmkem čarovat. Pojďme na to.

Po otevření stránek se před Vámi objeví tmavé pole, na kterém probíhá samovolná ukázka tvoření obrazce. Vy si L tlačítkem myši kliknete do prostoru a na levé straně se objeví "menu", kde si kliknutím na 3. tlačítko CONTROLS zvolíte výběr barvy. Pod ním je stupnice 0 - 6 škály volby tvaru, jaký chcete pro budoucí obrázek mít. Níže si také můžete nastavit tvar spirály apd.


Postup kreslení
Kurzor myši naveďte na místo, kde chcete započít kreslit, systém kreslení se bude pohybovat za ním. Klikněte, držte L tlač. myši a pohybujte rukou (později sami přijdete, jaký pohyb vyhovuje). Uvolněním tlačítka myši se kreslení zastaví. U jednoho obrazce můžete kdykoli změnit jeho barvu, tvar ...

Uložení vytvořeného dílka
Jistě si budete chtít uchovat obrazec, který jste vytvořili, čili zde v "menu" pouze nakliknete na obrázek fotoaparátu a dále již sami určíte, do které složky ve vašem Pc jej chcete uložit. Pokud poté chcete pokračovat ve tvorbě tohoto obrázku, je možno. Pokud chcete kreslit nový, vlevo nahoře > tlačítko NEW.



Zde pouze základní jednoduché ukázky, vy si vyhrajte více :)








A zde mi zaslala čtenářka, pěkná mandalka





Příjemnou zábavu!













.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 26. dubna 2014 v 23:24 | Reagovat

Hvězdiček jsem chtěla dát plných pět, ale nějak jsem špatně zmáčkla a tak je zobrazeno jen 4,5..ale to nevadí, kdyby šlo dát i více hvězdiček, dám více.
Leno, super nápad.Příjemná hudba, která člověka příjemně naladí a já si malovala a cítila jsem se moc příjemně.Na Váš email jsem Vám poslala pár na ukázku.
Děkuji Vám za tento příjemný zážitek-nádhera!!!!

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 27. dubna 2014 v 0:14 | Reagovat

Je to prima že? :)Díky za zaslání vašeho dílka, vybrala jsem ten nej obrázek, tedy, alespoň dle mého vkusu a zařadila zde, mezi ostatní.

3 Jarka Jarka | E-mail | 27. dubna 2014 v 0:32 | Reagovat

Děkuji a před spaním si ještě něco namaluji. Jen aby to nebylo návykové, ikdyž v tomto případě to nikomu neuškodí, spíše naopak.
Pěknou dobrou noc:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama