- Kolostrum > výrazně podporuje imunitu - účinky, zkušenosti

2. dubna 2014 v 14:57 | Lena |  - Zdraví z přírody

Kolostrum je mlezivo, které se tvoří matkám a je produkováno mléčnou žlázou po dobu 48 hodin po porodu, z čehož prvních 24 hodin obsahuje maximální množství látek, které dávají novorozenci to nejlepší pro start do jeho budoucího života. Velice posiluje imunitu, tedy obranyschopnost novorozence, kdy dochází k přenosu imunitních látek z matky na dítě, které by se bez jejich přítomnosti mohlo ocitnout v bezprostředním ohrožení života, či v budoucnu mohou nastat nezanedbatelné zdravotní obtíže.

Někdo by si mohl říci - kolostrum je ale určeno novorozencům, proč tedy o tom psát. Pro tento krok existuje jednoduché vysvětlení. Kolik skutečně zdravých lidí známe? Moc jich nebude, není-liž pravda? Zhoršující se životní prostředí, jež nás oklopuje, plné chemických látek, všude, kam se podíváme - v ovzduší, potravinách, jak živočišných, tak rostlinných, ve vodě, nadměrné užívání antibiotik, léků, zamoření prostoru elektrosmogem, STRES a další > všem těmto nebezpečným faktorům jsme vystavováni de facto denně. V této následnosti se pak není možno divit, že náš organismus, který na takovouto zátěž není nastaven, během nějaké doby pomalu, ale jistě přestává plnit svou funkci, kterou je > provést nás ve zdraví a plné síle, elánu, energie, vysoké míry tvořivosti a radosti životem a jeho plněhodnotným prožíváním bez bolesti, ne-mocí a jakéhokoli omezení. Ne-mocných však stále přibývá, přibývá alergiků, obtíží s orgány, klouby, degenerativní změny, trpíme sníženou obranyschopností, kdy tedy nejsme chráněni proti bakteriím, virům, plísním, jež náš organismus napadají. Můžeme si proto napomoci pravidelnými očistami, a také v počátku pomoci nastartovat naše tělo, které si to zaslouží užíváním různých podpůrných prostředků, mezi nimiž má nezastupitelné místo právě kolostrum. Mám na jeho účinky velmi příznivé reference a já sama mám s jeho užíváním kladné zkušenosti. Proto píši tento článek, pro ty z Vás, které toto téma zajímá, nebo Vám může být nějakým způsobem prospěšné.


Jako jeden z příkladů za všechny mohu uvést příběh starší dámy, která byla nucena užívat nesčetně mnoho chemických léků, kdy jsme dokonce zjistili, že účinky některých z nich se navzájem ruší a pochopitelně také disponují vedlejšími účinky, ničivými pro organismus. Paní byla velmi oslabená, unavená, měla určitou nadváhu a neustále spala. Nejprve počala užívat dávky kolostra, jehož účinky měly viditelné výsledky, jak povzbuzující, tak upravující imunitu. Po čase se jí upravila i hladina cukru v krvi, kterou měla zvýšenou. Po určitém nastartování jejího organismu si také kůrami pročistila a následně regenerovala játra, jež byla pochopitelně nadměrným užíváním léků zasažena. Po zhruba roce jí byly odebírány vzorky krve, na tyto testy docházela k lékařům pravidelně. Tentokrát jí ale nebyly předepsány léky, jako obvykle, naopak, užívací dávky některých stávajících byly sníženy, některé dokonce mohla zcela vynechat. K dnešnímu dni užívá pouze jeden druh, a to je velký krok vpřed. Zhubla, je vitálnější a má novou radost ze života.

U nás se vyrábí kolostrum
- kravské, které má mnohonásobně více účinných látek, než lidské
- kozí, jež má skvělé vlastnosti pro boj s alergiemi a proti rakovině, mimochodem koza patří mezi vůbec nejzdravější zvířata

Kolostrum obsahuje
Imunoglobuliny - protilátky proti různým patogenům, včetně nádorových buněk, se kterými se kráva, nebo koza, z níž kolostrum pochází setkala během života. Slouží pro základní "oťukání" a označení struktury, která je pro organismus cizí, kdy pak následně vznikají další kroky ke zpacifikování této struktury.

Růstové faktory - mají řadu vlastností, které jsou důležité pro růst dítěte. Pokud je kolostrum užíváno v dospělém věku, hrají tyto faktory důležitou roli pro regeneraci tkání, rychlejšího hojení ran apd.

Signální molekuly - nesou důležité informace k tomu, aby všechny složky imunitního systému fungovaly jako systém, který si umí poradit s jakýmkoliv problémem.

Dále látky, které mají důležitou roli pro regulaci imunity, jejich dostatek může ovlivnit činnost imunitního systému ve smyslu jeho aktivace, nebo také útlumu. V případě alergií, nebo autoimunitních projevů, např. revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy, lupusu může výrazně snížit přemrštěnou imunitní reakci organismu a výrazně tak snížit nežádoucí projevy těchto ne-mocí.

Dále obsahuje vitamíny, jež jsou důležité pro harmonickou funkci imunitního systému - dodavatelé uvádějí skupiny A, B, vit. D, E, kyselinu listovou, vápník, fosfor, draslík, selen, zinek, železo, měď a další. I tyto prvky jsou velmi důležité pro fungování imunitního systému a rovněž ochraňují před destruktivními účinky volných radikálů.

Účinky užívání kolostra
- Podílí se na odstraňování nežádoucích látek obsažených v organismu.
- Posiluje a obnovuje původní funkci imunitního systému.
- Vyvažuje střevní mikroflóru, vhodné i při infekčních průjmových stavech.
- Výrazně zkrátí průběh virových onemocnění.
- Příznivě působí při zánětlivých procesech v organismu, zejména v zažívacím traktu > zánět vyvolává přítomnost virů, bakterií v těle, alergie, (poznámka > např. zánět, vřed na žaludku způsobuje Helicobacter pylori, napomáhá tomu nervozita a stres, kdy dojde k energetickému oslabení tohoto orgánu a následnému napadení touto bakterií > zde <.
- Upravuje činnost štítné žlázy.
- Vhodné při nádorových stavech.
- Určitým způsobem reguluje výši krevního cukru u cukrovky.
- Podporuje správný růst kostí, svalů.
- Vhodné při rekonvalescenci, poúrazových, či pooperačních stavech.
- Příznivě působí při nádorových stavech.
- Obnovuje harmonickou funkci nervového systému.
- Příznivě se ovlivňuje proces spalování tuků.
- Regenerují se tkáně, kůže, chrupavky.
- Vhodné je k užívání po chemoterapii. (je uváděno, že není od věci užívat i před chemo, pro posílení organismu)
- Užívá se jako součást při "léčbě" antibiotiky, antirevmatiky, kortikoidy.
- Při problémech s krvinkami. (známá měla obtíže s bílými krvinkami, po třech měsících užívání se hodnoty upravily)
- Proti stárnutí buněk, celkové omlazení.
- Normalizuje, upravuje se tělesná váha.
- Posiluje obranyschopnost sliznic - při častých zánětech krku, nosohltanu, mykózách u žen i mužů.
- Vhodné při autoimunitních poruchách.
- Při revmatických problémech, alergii, astmatu, Bechtěrevově chorobě, doporučuji při CFS-únavovém syndromu!!, Crohnově chorobě, bronchitidě, roztroušené skleróze, lupénce, Alzheimerově, Parkinsonově chorobě > zde "podněcuje" množení a dozrávání mozkových buněk.

Použití kolostra je širokospektrální, užívat je možno v podstatě kdekoli, kde je třeba posílit, obnovit, či nastartovat organismus.

Vhodný k užívání je pro děti od tří let, někdo ovšem podává i menším dětem, těhotné ženy, dále všechny věkové kategorie, starší lidé si jeho účinky velice pochvalují. Výrobci uvádějí velmi nízké hodnoty laktózy, mléčné bíloviny, zejména u kolostra kozího, tedy příjemná zpráva pro osoby s nesnášenlivostí těchto látek. Kolostrum rozpustné ve vodě, střevě je lépe stravitelné. Já mám dobré zkušenosti s tekutým kolostrem. Dále se vyrábí v "tabletách" a kapslích. U kapslí záleží, jaké látky tvoří jejich obal, neboť některé jsou hůře odbouratelné a organismus má pak zbytečnou práci navíc, proto spíše preferuji tekuté, ale to je pouze můj osobní pocit a názor. Někdo obsah kapsle vysype na jídlo, v některých případech se užívá nalačno. Lepší pocit mám také z kolostra kozího, ikdyž např. v lékárnách je hůře sehnatelné. Jako počáteční startovací dávka je vhodné užívat 3 měsíce, 2 krát denně, dávka ovšem může být individuelní, dle zdravotního stavu každého jedince. Při vysokém vyčerpání organismu je možno užívat i dlouhodobě. Při případném zájmu je nutno pátrat, shánět reference a kvalitní prodejce. Některé typy kolostra bývají doplňována např. sušeným mlékem, což ovšem celou sílu kolostra znehodnotí, ale na etiketě to nebývá uvedeno. Kolostrum, jež bývá opatřeno certifikátem kvality vzbuzuje větší důvěru, ovšem toto se následně projeví i na ceně, jelikož vydání certifikátu není zadarmo. Kolostrum má být nejlépe sebráno do 24 hodin po narození mláděte, jelikož později může obsahovat mléčnou bílkovinu, výrobce by tuto informaci měl uvádět. Kolostrum je u dodavatelů kravičkám a kozám odebíráno v malých dávkách, a je proto brán ohled na potřebu narozeného mláděte > uvádějí sami dodavatelé. Nemá být vystavováno vysokým teplotám, jelikož zde dochází k ničení imunoglobulinů. Vhodné skladování je v ledničce.

Vedlejší nežádoucí účinky nebyly potvrzeny. Z počátku se vyjímečně může objevit mírné svědění, kopřivka, kdy se jedná o projev čištění organismu, který zpravidla za několik dnů vymizí.

Ještě malá poznámka: Pokud máte chronické, letité zdravotní obtíže, pak je v organismu hlubší příčina, jejíž prvotní pramen bývá v nepříznivých emocích, jež velmi oslabují organismus, který je následně napadán viry, bakteriemi, plísněmi. Dále pak zde mohou hrát roli i "větší" parazité a otrava kovy. Nechte se vyšetřit a proměřit minimálně na přítomnost parazitů, virů, bakterií, plísní v těle a zatížení organismu kovy (jedními z mnou prověřených přístrojů jsou např. EAV, nebo Salvia, jež pracují na systému vyhodnocování akupunkturníh drah-velmi zkráceně řečeno, ovšem pozor, a to zdůrazňuji u kvalitního poradce!! Lékařský titul a diplom v žádném případě kvalitního poradce nezaručuje. Musí být zkušený, znalý a intuitivní, jelikož umět vybrat a nakombinovat vhodnou léčbu není jednoduché). Snažte se také všemi možnými způsoby eliminovat stres, jenž způsobuje silné oslabení organismu. Mnoho lidí tyto faktory stále velmi podceňuje.Lena


Článek má informační charakter

Na základě vlastních zkušeností,
zkušeností mně známých osob
a údajů od výrobců kolostra
zpracovala Živá Voda Lena

. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 3. dubna 2014 v 18:39 | Reagovat

Tak na tento článek jsem si musela udělat čas a v klidu si ho přečíst. Hodně zajímavých poznatků o kterých jsem opravdu nevěděla. Chodím nakupovat do zdravé výživy a tak se tam příští týden zastavím a uvidím, co mi paní nabídne.
Zatím se jen zeptám, když s tím máte zkušenosti. Jaká je respirační doba kolostra? Asi to určitě nebude dlouhá doba, když má být bez chemie. A potom ještě jedna otázka, jak dlouho jste kolostrum užívala? Já bych ho vyzkoušela jako očistu organismu, přiklonila bych se k tekutému.
Děkuji a pěkné slunečné dny!!!!

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 7. dubna 2014 v 22:27 | Reagovat

Na expirační dobu bych se musela podívat na skleničku, ale už je vyhozena :). Zde je spíše důležitější, že po otevření je doporučeno spotřebovat obsah tekutého kolostra do 14 dnů, u jiných typů je uveden měsíc i déle. Je to z důvodu, jelikož při výrobě je použita určitá ochranná atmosféra, která se otevřením a vpuštěním vzduchu, který většinou obsahuje mikroby atd. naruší, vše začne "pracovat" a kvalita i účinnost výrobku tímto klesá. Proto je také doporučeno uchovávat v chladu.
Kolostrum jsem užívala 3 měsíce, 2krát denně pro regeneraci. "Očista", jak píšete, může se to nazvat i takto, regenerují se buňky, čili se svým způsobem vytlačuje to, co tam nepatří.
Dobrou noc ...

3 Raidova Karla Raidova Karla | 16. listopadu 2015 v 9:32 | Reagovat

Dobrý den ,měla bych zájem o koupi kvalitního kolostra, muže byt i v tekuté formě,prosím date mi typ od jake firmy koupit kvalitní kolostrum, a jake vy od nich mate zkušenoseti Děkuji, s přáním hezkého dne,  Karla

4 Lena - Živá Voda Lena - Živá Voda | Web | 18. listopadu 2015 v 21:55 | Reagovat

[3]: Dobrý večer Karlo, vyzkoušela jsem od několika výrobců a byla jsem spokojena se všemi. Je to již sice nějakou dobu nazpět, tuším, že jsem užívala značku QE, dále Essens a od LR - tam je k dispozici i v tekuté formě. Můžete také sama zapátrat na internetu a důležitým faktorem je hodnota IgG (imunoglobuliny), pokud má 40 IgG, tato hodnota je tuším nejvyšší a nejlepší, alespoň v době, kdy jsem užívala byla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama