- Iveta Bartošová - ukončila život, či odešla do ústraní

29. dubna 2014 v 16:22 | Lena |  - Očima pozorovatele

Cítím určitou povinnost napsat krátké resumé ke zprávě o údajném Ivetině ukončení života. Jelikož jsem této vcelku sympatické a citlivé ženě na mých stránkách již jedno podrobné zamyšlení věnovala, dnes tento příběh zakončím a udělám tak pomyslnou tečku, která ovšem může být zároveň otazníkem.

Ne, nebudu zde útočným způsobem rozebírat její minulý i dosavadní způsob života, tento styl "ráda" přenechám podúrovňovým rýpalům, které píchání vosím žihadem do známých osob "živí". Věnuji však této stránce svůj názor a pohled na věc.

Dnes se éterem naší republiky rozlétla zpráva o údajném odchodu této ženy na druhý břeh. Zprávy v různých médiích jsou však neúplné, roztrhané a chybí jim ucelený souhrn. Všichni jaksi svorně "tvrdí", že obdrželi zprávy od záchranářů, které předkládájí nahrané živě, ovšem zatím jsem ani od jednoho týmu neslyšela, že by přímo na rovinu řekli o koho konkrétně se skutečně jedná. Hovoří pouze o ženě, nebo o osobě, kterou srazil vlak a jejíž stav nebyl slučitelný se životem. Konkrétní jméno však prozatím ani v jednom případě nepadlo.

Pokud se přemýšlející člověk malinko zamyslí, vyvstane mu v hlavě otázka. Jedná se skutečně o Ivetu? Tato úvaha má minimálně 3 varianty >


1. Mnoho nasvědčuje tomu, že se opravdu může jednat o zmiňovanou zpěvačku, této variantě nasvědčuje i fakt, že Iveta v poslední době hodně zápasila sama se sebou a rozhodně to nebyl souboj veselý. Zejména v posledních dnech skutečně vyzařovala velkou únavu. Navíc, z hlediska vyzařování její duše je již leta znát, že zde už nechce být, ale stále ještě zápasí. Její duše i vědomí se již částečně "nacházela/lo" v jiné dimenzi, avšak tady, v hmotném světě ji zde stále něco drželo. Její blízcí i další důvody, a tak se stále rozhodovala, zda zůstat, nebo odejít a opustit tento svět. Ano, je tedy možné, že po letitém váhaní ano, nebo ne učinila pevné rozhodnutí a vykonala jej.
A ještě jedna věc: Tento čin s největší pravděpodobností vykonala pod silným vlivem nějakých "uklidňujících" látek.

2. Jedná se o nešťastnou náhodu. Tato varianta je však spíše nepravděpodobná.

3. Jelikož Iveta měla znatelné problémy a silně obtěžujícím faktorem je zde i štvavý zájem médií a různých vlezlých "fanoušků", kdy, jak sama často uváděla nemohla ani vyjít z domu, aniž by nebyla obtěžována, je zde i reálná možnost, že její "odchod" byl určitým způsobem zinscenován (a plným právem). Ptát se proč, jistě není nutné. Zkrátka se tak po vzájemné domluvě se svými nejbližšími mohli dohodnout, dát do všech možných médií zprávu, podloženu určitými "fakty", která se rozletí rychlostí blesku. Dále vše může probíhat, jako opravdový "odchod" se vším všudy, aby vše vypadalo, jako skutečnost. Nebyla by určitě první známá osobnost, která tento krok, z hlediska jejího většího klidu učinila. Odebere se někde do ústraní, kde nebude obtěžována, jelikož tato skutečnost již pro ni byla vskutku neúnosná. Hlas její velmi blízké osoby totiž v jednom z rozhovorů zněl velmi klidně, na člověka, který přišel o někoho, koho měl moc rád. Navíc tato osoba měla i hodně energie a člověk, jež přijde o někoho blízkého je zdrcen a jeho energetické vyzařování klesne, což zde příliš nevypadalo.

Každopádně: Ať je tomu tak, či onak, já osobně přeji Ivetě, pokud již není mezi námi, ať dojde klidu, který jí v posledních letech tolik chyběl.

Tento článek je pouze zamyšlením nad možnostmi a variantami odchodu jednoho člověka, nechť je takto také brán.

Skutečné důvody chování Ivety Bartošové > ZDE
Kdo nyní nezvládá svůj život - jeden z důvodů > ZDE
Další články kategorie Očima pozorovatele > ZDE


.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milan Milan | E-mail | 1. května 2014 v 20:36 | Reagovat

Dobrý den,
Váš článek mě zaujal a i já se nebudu zmiňovat o tom ja Iveta žila a zaobírat se jejími životními chybami atd. Co bych ale chtěl k článku dodat je to, že mě mrzí, když si už člověk chce vzít život a nechce už na tom světě být. Proč musí ničit životy i lidí kolem sebe. Za celou tu dobu nikdo nepomyslel na chudáka pana šoféra, který Ivetu srazil. Nejspíš už tuhle "situaci" bude mít celý život před očima. Nikdy na to nezapomene a nedejbože z toho může mít i doživotní trauma. Pokud má rodinu, může to také ovlivnit celou rodinu. Může se dát na pití, může začít bít děti, může z toho být psychicky na dně atd. Jsou to jen úvahy a teorie, ale určitě to jeho život ovlivní a nikdy na to nezapomene pokaždé, když tímto osudným místem bude projíždět (pokud vůbec ještě bude vlak řídit). Proto dávám k tomuto článku svou vlastní úvahu. Když už chce člověk odejít ze světa, tak ať to prosím udělá někde v klidu v ústraní, bez lidí a nikoho dalšího tím neohrožuje. Jinak Váš článek chválím a berte to prosím jen jako dodatek k článku, nebo spíše zamyšlení, či úvahu. Možná se mnou i budete souhlasit. Hezký den Vám přeji a teď si jdu zkoušet tvořit obrázky, co máte zde na stránkách. :) Milan (syn paní Jarky). :)

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 1. května 2014 v 23:18 | Reagovat

Rozumím Vám, ovšem člověk, který nebere ohled ani na svůj vlastní život, který je v podstatě jedna z nejcennějších "věcí", které má, pak mu, (pokud to rozeberu z čistě psychologického pohledu) nebude záležet na nějakých pocitech jiných lidí. My jsme také byli svědky srážky člověka s vlakem. Strojvůdce zmiňoval, že ten dotyčný na příjezd vlaku doslova čekal, využil vhodné místo, bylo to před zatáčkou, čili jej nemohl vidět, aby mohl včas zabrzdit. Pro něj to muselo být obrovské trauma a tuto scénu bude mít jistě velmi dlouho před očima, souhlasím s Vámi, navíc může mít i výčitky svědomí, že mohl něco udělat a srážce zabránit. Ale vlak má vcelku dlouhou brzdmou dráhu, tedy záleží jakou rychlostí jede, takže z tohoto hlediska zde nelze dělat v podstatě nic.

Děkuji za komentář Milane :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama