- Jak zanikne současné otroctví systému

1. března 2014 v 0:07 | Lena |  - Kódy a Klíče osobně

Není-li otroka, není otrokáře. Těmito myšlenkami Vás vítám úvodem dnešního proudu mých následujících slov.

Nahlédněme pod pokličku skutečnosti. Jsou mezi námi lidé, kteří jsou se svým zaměstnáním spokojeni, mají rovného šéfa, kvalitní kolegy, jeho práce je mu navíc koníčkem. Co víc si přát? Ale ne každý to tak má. Jsou i obory a společnosti, kde se s lidmi jedná téměř jako se zvířaty určenými na porážku.

Představte si situaci, kdy jste v zaměstnání, poctivě plníte své úkoly a přesto nejste spokojeni. Proč tomu tak je? Nejenže za svou odvedenou práci máte málo zaplaceno, ale je zde mnohem závažnější důvod. Šikana a omezování osobní svobody ze strany zaměstnavatele. Vyskytuje se kolem nás, není na místě dělat, že neexistuje. Zkráceným příkladem je možno uvést tolik známou 12ti hodinovou denní pracovní dobu po mnoho dnů v kuse, někdy je zaměstnancům bráněno odejít na toaletu, práce, kterou dříve vykonávalo více osob je nyní přesunuta na jednoho pracovníka a běda, pokud ji nezvládá. Vynechává přestávky na oběd, a přesto tento nápor nemůže stihnout. Pokud si stěžuje, nebo požaduje alespoň částečně lepší podmínky, je mu vyhrožováno vyhazovem s nelibě znějícím argumentem - "Pokud se Vám něco nelíbí, můžete jít, na vaše místo čeká v řadě deset dalších uchazečů." Nemálo z Vás ví, jak to chodí, možná jste se dokonce tváří v tvář setkali s tímto nelidským postupem. V takovémto případě se dotyčný skutečně musí cítit, jako ten nejnižší otrok, malý, bezcenný červ, kterého je možné kdykoli zašlápnout, bez nároku na jakákoli práva.
A představujeme si dál. Není jediný, s kým se takto zachází, ve společnosti v níž pracuje. Mimo jejího vedení je tímto způsobem jednáno víceméně se všemi. A všichni zmiňovaní lidé jsou součástí tohoto procesu, jeho přímými účastníky. Mezi sebou si stěžují, nadávají, ale? Jakmile se rozejdou na svá pracovní místa, kde vykonávají otrockou činnost, sklopí zrak, shrbí hřbet a dál žijí svým neživotem otrockého nečlověka. Bojí se. Mají strach. Pokud budou vyhozeni na dlažbu, budou bez peněz. Možnost jiné práce v okolí dejme tomu není reálná ...

Ale.. Skutečně není jiná možnost řešení, než držet pusu a krok??


JE.

Je velmi jednoduché, ovšem žádné plody nejsou bez práce. Pokud je mezi několika desítkami, či dokonce stovkami zaměstnanců jeden, dva, kteří si toto ponižující zacházení nenechají líbit, co se stane? Ano, skončí na dlažbě. Proč? Protože, pokud je většina v přesile, může využít tzv. "právo" silnějšího, a v tomto případě je toto skóre ve prospěch zaměstnavatele. Jednoho, dvou zaměstnanců se snadno zbaví, to je jako kapka v moři. Zbytek stáda zaměstnanců drží pusu a krok, nechají do sebe klidně i "kopat". Volná místa dvou bývalých pracovníků se v mžiku zaplní novými. Stádo ostatních dál plní příkazy, se kterými nesouhlasí a které se jim nelíbí, přetvařují se, jsou falešní, dusí v sobě vztek, domů chodí znaveni a sedření, jako dobytčata, svůj vztek a bezmoc si vybijí na rodině. Zajdou si na pivo, ženy dejme tomu na dvě deci, kde si postěžují, pobrečí nad nespravedlností života, a pak se jde zase poslušně vstříc otroctví. A tak to chodí den co den... Ó, jak smutný to život.

A nyní se na tuto situaci podívejme z jiného úhlu.

Lidé, respektive zaměstnanci přijdou na to, že síla člověka je v jeho JEDNOTĚ. Tedy se zamyslí, praští s prací, všichni se pevně chytnou ruce, v překladu budou držet spolu a půjdou jako jeden za vedením společnosti se svými reálnými požadavky. Budou tvrdě a neústupně stát za svým.

Co udělá vedení?
Jelikož není zvyklé na to, že by si zaměstnanci někdy dovolili svorně, jako jeden vystoupit, trochu se zarazí, ale zkusí určitou taktiku, jelikož ví, že otroci jsou zbabělci, stačí na ně zabafat, opět sklopí zrak a půjdou dále ve starých šlépějích. Bude na ně dělat bu bu bu, hudry hudry, ty ty otroku, celé věky jsi makal, jako otrok, otrokem jsi a otrokem zůstaneš. Hybaj makat za minimální mzdu, abych JÁ mohl jezdit na drahé dovolené. Že chceš taky nějaká práva? Ne, ty žádná práva nemáš špinavý otroku.
Zaměstnanci ale tentokrát budou dále jako jeden trvat na svém a neustoupí. Neustoupíš? Tak dobře, já Tě tedy vyhodím, vyhodím Vás všechny!! Marš, na vaše místa čekají desítky dalších. Zaměstnance do jednoho propustí. A myslí si, že tím má vyhráno, bez problému přijme další, bude sice muset vynaložit určité úsilí a čas na jejich zaučení, ale ono to půjde. Ovšem, s novými zaměstnanci bude jednat stejně, jako s původními, tedy nelidsky.

Další zaměstnanci ale opět povstanou proti vedení, jako jeden a za žádnou cenu neustoupí. To už sice zaměstnavateli začne vrtat hlavou, ale opět zkusí různé podvodné praktiky a vyhrůžky. Jelikož mu ale došlo, že otroci nabyli na síle, dostane trochu strach. Prozatím pouze trochu, jelikož ještě stále má moc. Protože se zaměstnanci nazalekli a nadále trvají na svém, začne uvažovat. Spočítá si časovou i finanční prodlevu, kterou mu vezme zaučování a administrativa nově přijaté pracovní síly, kdyby volil variantu propustit stávající zaměstnance, jako ty před nimi. Počty pro něj nevyjdou příliš příznivě, takže zkusí taktiku vyjednání a v některých málo ohledech požadavků zaměstnancům povolí. To ovšem pro zaměstnance není akceptovatelné, jelikož jim vyhověl pouze minimálně a v nepodstatných náležitostech. Dále neústupně a jednotně trvají na svém. Zaměstnavatel má v této situaci zhruba dvě možnosti:

► 1. Ustoupí požadavkům na práva zaměstnanců - v tom případě bude vše v pořádku, vše se sepíše písemně, právně podloží a pracující budou pokračovat ve svých zaměstnaneckých povinnostech za nově vzniklých podmínek.
► 2. Všechny zaměstnance propustí, jako ty předchozí, s tím, že na jejich místa přijme nové a nadále s nimi bude zacházet, jako s předchozími, tedy nelidsky. V tomto případě se ale nově příchozí utlačovaní zaměstnanci opět jako jeden postaví za svá práva, protože jsou lidé, ne otroci.

A nyní se zamysleme: Jak se dále zachová zaměstnavatel? Bude stále dokola zaměstnance propouštět a nabírat nové, nehledě na to, kolik času jeho pracovníkům zabere další administrativa, zaučování a další náležitosti s těmito úkony spojené? Opravdu si to myslíte? Nehledě na to, že této jeho nápadné činnosti si jistě někdo všimne, minimálně úřady práce, které dejme tomu budou často odesílat nezaměstnané k tomuto zaměstnavateli? (Ikdyž lhostejnost je dnes vcelku běžná, přeci jen by se snad někdo o toto dění začal zajímat). Za nějaký čas by to zaměstnavatele přestalo bavit, jelikož by zkrátka přišel na skutečnost, že lidé drží pospolu a jemu stojí výroba, práce. Jednoho dne prostě bude muset ustoupit.

Ono totiž, OKOVY, pokud se u nich tlačí velkou silou do stejného
místa, jednoho dne tento tlak nevydrží a ... PRASKNOU.

Zřejmě si nyní řeknete, to je sice všechno pěkné, ale kolik lidí díky tomuto tahu přišlo o práci... Ano, ovšem, ty první povstanuvší vlaštovky byly propuštěny. Ale jelikož zaměstnavatelům později nezbylo nic jiného, než požadavkům stále dalších a dalších vyhovět, ti propuštění si dříve, či později práci najdou, ale již za lepších podmínek pro ně, jako zaměstnance. Vybojovali si je, a to nejen v jedné společnosti, nebo městě, kraji, ale v celé republice, nebo později také v celém světě... Jde to jako vlna ...


Zdá se Vám to nereálné, nebo nadčasové?
Lidé mají své životy ve svých rukou ...
A ostatní si k nim dovolí pouze tolik, kolik jim dovolí, aby si dovolili.
Toto téma se netýká pouze oblasti zaměstnání ...
Více nemám co dodat.


Přeji všem krásné dny nadcházející i budoucí.

LenaČeští Lvi, vracejí se hlasy vašich předků > ZDE
Autorská práva psaného projevu Živá Voda Lena


.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 2. března 2014 v 21:20 | Reagovat

Článek velice dobře a výstižně napsaný. A hlavně ten konec je velice pravdivý.

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 3. března 2014 v 11:31 | Reagovat

Ve vibracích Země jsou znát silné energie velké změny. Že by se konečně "lidé" v naší republice probrali a zjistili, že své životy mají ve svých rukou ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama