- Jak se účinně chránit před napadením mikroorganismy > mé tipy

17. března 2014 v 0:07 | Lena |  - Samoléčba


Proto, abychom se vyvarovali napadení našeho těla mikroorganismy je vhodné:

1. Stravovat se zdravěji, konzumovat větší množství ovoce a zeleniny, doplňovat pitím ovocných a zeleninových šťáv. Tyto kroky nám dodají potřebné minerální látky, jelikož stavba našeho těla je jimi tvořena a vitamíny určené pro správnou funkci imunitního systému. Všechny tyto látky nám zajišťují harmonický chod fyzického těla a všech procesů s ním spojenými.

2. Neopomínat dostatek tekutin, vhodná je zmražená a následně roztátá voda, je energeticky bohatší, než voda přímo z kohoutku.

3. Dále jsou zde i nehmotné energie, které nesmíme podceňovat. Velmi důležité jsou naše emoce. Pokud jsou příjemné, pak se imunita a energetický obal našeho těla upevňuje, pokud je tomu naopak ... si již bezesporu doplníte sami.


Všechny tři složky spolu vzájemně úzce souvisí. Pokud máte dostatek látek první a druhé skupiny, ale vaše emoce nejsou kladné, pak budete rozladěni, jako dvacet let nepoužívaný klavír. Můžete se klidně stavět na hlavu, ale budete častěji ne-mocní a unaveni. V dnešní době není jednoduché vyvarovat se stresu a podobným faktorům, ale je možno je zmírnit.

4. Provádět různá energetická cvičení, jako je Pozdrav Slunci a spoustu jiných, jógu, tanec, běh, navštěvovat saunu, kde se odplaví různé odpadní a nežádoucí látky, dopřát si masáže!! - velmi pomáhá. Všechny tyto aspekty působí na naše tělo blahodárně, napomáhají při vylučování odpadních látek a mimo to nás zásobují hormonem štěstí a dobré nálady.

5. Naučit se rozlišovat důležité a nepodstatné věci. Kolem nás je spoustu rušivých informací. Pokud se naučíme rozdělit je, ty nedůležité odsunout pryč a zabývat se pouze těmi podstatnými, velmi si tím ulehčíme život.

6. Pravidelně čistit organismus a jeho orgány, budou tak mnohem déle a lépe plnit svou funkci, v této následnosti bude zároveň silnější naše imunita.

7. Co jak nejčastěji pobývat v přírodě, je to hotový balzám. Navíc různé silice z jehličnatých stromů v lesích, obsažené ve vzduchu blahodárně působí na alergie a celkově na průdušky, provlhčuje naši pokožku a vlasy. Zopakovat si Zákony přírody.

8. Nezapomínat také na sociální kontakty, setkávat se s přáteli, vzájemně si pomáhat a sdílet své pocity.

9. V žádném případě nezadržujte emoce! Chce se Vám plakat? Plačte. Smát? Smějte se. Křičet? Udělejte to. Jsou to přirozené reakce na vnější podněty, které dnešní společnost odsouvá do pozadí a mnohé z nich jsou považovány za nežádoucí projevy. Je to samozřejmě nesmyslné dogma, které jen zapříčínilo skutečnost, že mnoho lidí tyto projevy raději potlačí. Tím ovšem tato dovnitř potlačená energie, která by se emocí dostala ven působí na člověka destruktivně. A snad vždy se naskytne možnost, pokud tedy nechceme své emoce ukazovat, vzdálit na soukromé místo, kde je možno je ventilovat. Je to důležité, neboť v opačném případě se může objevit kopřivka, někdy také lupénka, alergie, i tyto obtíže, ostatně, jako všechny ne-moci s emocemi, či jejích potlačováním souvisí.

10. Milování s blízkou osobou opačného pohlaví, které věříme a kterou milujeme velice posiluje imunitu a celkové energetické vyzařování naší aury, harmonizuje chod organismu. Pokud někomu plně důvěřujeme, krásně se uvolníme a celý prožitek má pak mnohem příznivější účinek.

11. Pokud máme oslabený organismus, nebo jej zkrátka chceme posílit, pak je možno konzumovat větší množství zelené potravy, jako špenát, řasy chlorella, či sinice spirulina, moc našemu tělu chutnají a příznivě pohladí zevnitř, navíc ze střev stahuje mnoho nežádoucího, mám to vyzkoušeno; nebo žen-šen-posiluje; mumio-dodává minerály; kolostrum-nejlepší je kozí, ale i kravské má své účinky, kdy tekutá forma se jeví, jako lépe stravitelná; lactobacily; propolis, aloe.
Jistě není nutno dodávat, že vždy je lepší zapátrat a sehnat si kvalitního dodavatele těchto doplňků, neboť i zde platí > když dva dělají totéž, nemusí to být totéž.Vše v nás i kolem nás funguje na principu HARMONIE.

Autorská práva psaného projevu Živá Voda Lena.
Rozšiřovat je možno pouze s mým vědomím a souhlasem.

.

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 17. března 2014 v 21:44 | Reagovat

Pěkně sepsaný článek. Člověk si musí v dnešní uspěchané době hodně hlídat, co jí. Nutriční hodnota potravin je velice slabá, ale při troše píle se dá sehnat dodavatel, který Vám dodá kvalitní ovoce, zeleninu, atd. Příroda léčí ve všech směrech a pokud jste v přírodě s milovanou osobou, je to stonásobně vyšší radost a léčba.  Tak že si myslím, že pokud člověku opravdu záleží na svém zdraví, dokáže si najít to, co mu bude prospěšné na těle i duchu.Chlorellu mám vyzkoušenou, ale mohla by jste mi více něco napsat k sinici spirulina a také by mě zajímalo kolostrum kozí. S tím zkušenosti vůbec nemám.
Děkuji!

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 17. března 2014 v 22:36 | Reagovat

Pokud jdeme do přírody s někým, je to příjemné. Já mám ovšem v tomto ohledu ještě jinou zkušenost. A to, pokud je člověk v přírodě sám se sebou, bývá tento pobyt mnohdy podstatně zajímavější. Otevírají se před ním netušené obzory, jelikož není nikým rušen. A z tohoto pohledu lze tento prožitek nazvat skutečně krásnou "meditací."
Na téma kolostra atd. připravuji v brzké době články, takže, jedině si počkat, nebo ... ;-)

3 Jarka Jarka | E-mail | 18. března 2014 v 12:46 | Reagovat

Určitě si na články počkám a těším se:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama