- Samovyléčení chlapce z alergie, odbývaná lékařská péče na Ostravsku

5. února 2014 v 0:07 | Lena |  - Samoléčba

Dnes chci z několika úhlů rozebrat situaci lékařské péče a co dýchají obyvatelé regionu, který je znám skutečností, že tamní ovzduší je mnohdy téměř nedýchatelné. Také zde budu prezentovat osobní zkušenosti lékařky, jež v této oblasti dlouhou dobu působila. Tato paní doktorka je jedna z těch, kterým není lhostejný osud lidí a především dětí, trpících alergií. Velmi udivující je také fakt, který nelze přehlédnout, a tím je způsob, jakým mnozí lékaři a medicína odbývají trpící, jak níže popisuje. S tímto jednáním se lze ve větším měřítku setkávat zejména na severní Moravě, odkud zmíněná paní doktorka pochází, ale jelikož se nemohla dívat a snášet celkový přístup a jednání ostatních lékařů, které měla možnost leta sledovat, využila možnosti odstěhovat se mimo tento region. Závěrem také popisuje samouzdravení malého chlapce, který leta trpěl různými alergiemi.

S touto paní doktorkou jsme se čas od času potkávaly a díky tomu jsem měla možnost rozebrat stávající situaci současné medicíny, týkající se tohoto regionu.

O severní Moravě, tedy konkrétně regionu Ostravy a blízkého okolí je známo, že tamní ovzduší je na mnoha místech často natolik zamořeno, že pokud se chcete zhluboka a z plných plic nadechnout, podruhé to již raději neuděláte. Jednou Vám totiž tato zkušenost postačí, aby jste si tu hrůzu vtiskli do paměti na celý zbytek života. A to i přes to, že výskyt emisí byl údajně různými úpravami zmírněn. Pokud kupříkladu patříte k osobám, jež mají to štěstí, že bydlí v relativně čisté oblasti a zajedete si na Ostravsko, doslova se "udusíte". Budete okamžitě kašlat a vaše oči se promění v slzavé údolí /dámy, bez voděodolné řasenky do tohoto regionu ani ránu ;-)/. Zkrátka, nejste na tento děs běs zvyklí. Tamní obyvatelé si svým způsobem na zamořený prostor navykli, přestože jim vadí, jaksi se s tamními jedy sžili. Horším zážitkem pak pro ně je, pokud se na víkend vzdálí někam do přírody, a pak se musí vrátit. Navyknout znovu na chemický odér, není na dvakrát příjemný proces.


Zdá se Vám to přehnané?
Nelze tvrdit, že doslova každý den je tamní vzduch nedýchatelný, každopádně, zejména v zimě je to hotová katastrofa. To mi potvrzuje mnoho lidí, koneckonců, zmíněná paní doktorka zde bydlela dost dlouho na to, aby si udělala obrázek. Popisuje >

► "Velmi často, zejména v zimním období se nedá ani otevřít okno, aby se vyvětrala místnost, ten zápach je natolik otřesný, že se Vám zvedne žaludek. Inverze, někdy není vidět na 20 metrů. Tento stav je nejvíce markantní zejména ráno, během dne se většinou rozpustí, ale silný zápach často nezmizí. Pokud by se dal popsat slovy, jakou má "vůni", je to směs chemických sloučenin, cítíte se, jakoby jste po celý den obývali místnost s uloženými, špatně zabezpečenými chemickými látkami různého složení. Laik by to popsal jako zápach síry, rozkládajících se výkalů, zemního plynu a mnoho jiných, těžce identifikovatelných prvků." ◄

Dobrou chuť vážení.

Při čem zůstává doslova rozum stát, jsou povolené "limity", které se tam každý den (?) hlásí v médiích. "Dnes jsou rozptylové podmínky dobré, dnes tolik a tolik nad normu...."
Jaké limity prosím Vás? Kam jsme to dospěli? Limit má být 0. Žádné chemikálie v ovzduší, nic takového tam nemá co dělat. Toto je daň za průmysl, ve kterém snad "nelze" vymyslet jiným způsob výroby, aniž by vylučoval obrovské množství odpadních látek do ovzduší, vody a celkového okolí "?"

Problém je, že toto svinstvo nedýchají pouze dospělé osoby, ale i děti, jejichž imunitní systém a celý organismus se teprve vyvíjí, čili potřebuje víc, než kdy jindy přirozené prostředí. Dýchají otrávený vzduch, v létě se čachtají v řekách, jejichž složení je vzhledem k nápadně husté, podivně zbarvené pěně na povrchu diskutabilní, + nezdravé potraviny, atd., apd.
Co toto vše s dětským, ale i dospělým organismem udělá? Nějakou dobu je schopen jedy vylučovat. Detaily s dovolením přeskočím. Po určitém čase však často vznikne alergie. Kašel, občasný, či častější, svědění kůže, často také různé pupínky po těle, nervozita, později může nastoupit i astma, které je mimochodem jedním z následků nevhodně léčené, či neléčené alergie a zhoršené funkce jater. Mezi příčiny alergie mimo nevhodné životní protředí plné jedovatých "kovů" a nedostatkem vitamínů a minerálů lze zařadit např. již zmiňovanou zhoršenou funkci jater, která špatně odvádí toxiny z organismu, a v této následnosti samozřejmě tyto působí v těle paseku.


Jak léčí "někteří" lékaři (z mého letitého pozorování, ve zkratce)
Alergici podstoupí různé testy, krevní rozbory, na jejichž základě jsou jim následně podávány různé imunostimulační léky. Doporučovány vitamíny, za některé lékaři dostanou od distributorů toho, či kterého různé odměny atd. Dále prostředky tlumící projevy alergie. Tedy neřeší příčinu alergie, pouze tlumí následky. To je totéž, jako kdybychom kolem kypícího mléka na plotně pouze utírali tekutinu, místo toho, abychom zastavili přívod plynu. Ještě jsem se nesetkala s člověkem, jež se "léčí" s alergií, který by se uzdravil. Někdy se jeho stav zlepší, jindy zhorší, ale pacient stále trpí. Pokud je ale dlouhodobě nemocen a dožaduje se kvalitnější péče, při které dojde k vyléčení, je maximálně odesílán od čerta k ďáblu, lékaři si jej podávají jako horký brambor. Já tento proces nazývám lékařský ping-pong. Otloukaným míčkem je pacient. Samotní pacienti říkají, že pokud trvají na vyléčení a zlepšení svého stavu, mnozí lékaři se jim buď vysmívají, jsou sprostí, někdy i agresivní a před stěžujícím se "zabouchávají dveře". Také jim líčí v černobílých barvách, že pojišťovny na pečlivější vyšetření nedisponují potřebnými financemi. Čili nemocný de facto podstoupí pouze ZÁKLADNÍ VYŠETŘENÍ. Velký kontrast s tím, jak vysoké si vedení mnohých pojišťoven nechávají vyplácet odměny, odstupné, jak drahé "paláce" se pro účely pojišťoven staví apd. Ovšem velká část pacientů potřebuje mnohem více. Navíc - z některých, určitých laboratoří mohou být výsledky zkreslené, nebo nepřesné. K základnímu vyšetření také mají být bezpodmínečně zahrnuty rozbory na parazity, rozuměno - pečlivé rozbory. Ovšem... ? ...Zbytek si jistě doplníte sami.

Co na to paní doktorka
Když jsem viděla, jak to, zejména na severní Moravě a Ostravsku chodí, dělalo se mi špatně. Díky velmi nekvalitnímu ovzduší je organismus těchto lidí permanentně, doslova každý den vystaven jedům a z toho pak vznikají stavy, které by se daly nazvat "otravou", skutečnou otravou. Podstatou celkové problematiky v tomto regionu je ten, že je zde obrovské množství nemocných, obrovské. A stále jich přibývá, stále mladší a mladší děti, rok od roku. Proto v podstatě lékaři, kteří jsou omezeni financemi a nízkými rozpočty mají svázané ruce. Udělají Vám základní vyšetření hrazené pojišťovnami, ale pak se často nepřijde na skutečnou příčinu a vlastně jsou spíše oblbováni, než léčeni. Je to PARADOX. Když jsme viděla ty malinké, kašlající, dusící se děti, měla jsem špatné svědomí. Jelikož jsem věděla, že jinde by mohli dostat i kvalitnější léčbu a péči, ale tady se jim takové nedostane. Opravdu, na Ostravsku, díky vysokému počtu "nemocných" je tato péče značně omezena. A lékaři to velmi dobře vědí. Nechci tvrdit, že všichni péči odbývají, někteří se třeba snaží, ale pouze dle daných "norem a tabulek", které jim stanovují lainu, kam až mohou zajít. A moc daleko to není, to mi věřte. Navíc, rozpočty se stále více krátí.
Dokonce jsem u nejednoho pacienta v oblasti krku, nosohltanu objevila nějaké podivné povlaky, pokryté puchýřky. Všichni nemocní mi odpověděli, že se tím žádný jejich lékař nezabývá a na jejich dotazy dostávají odmítavé odpovědi. Mnozí lékaři tyto puchýře a jejich stav obcházejí naprosto bez povšimnutí!! Takže Ostravsko je takový region nemocných "šedých duší". Občasné výlety k moři, které dejme tomu hradí pojišťovny tuto situaci nevyřeší, navíc možnost dostat se na listinu "vybraných" má pouze malé % potřebných. Návratem domů, kde je zamořené ovzduší se problémy opět zhorší.
Měla jsem špatné svědomí, jelikož jsem věděla, že někde jinde by tu péči měli lepší. Nemohla jsem se již na to déle dívat. Po určité době se mi dostalo nabídky působit jinde. Musela jsem se kvůli práci přestěhovat, a já to velice uvítala. ◄

A nyní sáhnu do jiného rukávu, který má veselejší konec

Paní doktorka popisuje příběh 11 letého chlapce, který leta trpěl alergií. Neustále kýchal, měl napuchlá oční víčka, nebylo možné, aby se prošel po louce, aniž by nezačal mít problémy. Bydleli v místě blízko Ostravy. Docházel na oddělení alergologie a imunologie, kde mu byly podávány různé imunostimulační léky, tlumící prostředky. Ovšem marně, bez viditelného výsledku. Chlapec se trápil do doby, než se celá rodina odstěhovala za prací do horské oblasti, tedy místa, kde je čistější ovzduší. Po zhruba třech měsících alergie zmizela, jelikož běhal po lese, dopřával si lesní ovoce a občas bylinkové čaje. Jako zázrakem dnes běhá po pasekách plné trav i květin a po nějaké alergii není ani památky. Zdá se to až neuvěřitelné. Leta léčení chemickými léky kontra změna pobytu bydliště.
Ráda poslouchám příběhy s tak hezkým koncem.


A závěrem prezentace malé moudrosti a pravdy >

Léčbou NENÍ trvalé užívání něčeho, na čem jsme pak závislí,
ale změna stavu a obnovení samoregulačních procesů v organismu.


S přátelskými pozdravy
Lena

Autorská práva psaného projevu Živá Voda L

.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 6. února 2014 v 19:46 | Reagovat

Tento článek je více alarmující, než si lidé myslí. Bydlíme od Ostravy cca 40km a jezdili tam na nákupy. Ale po nemilých zkušenostech jsme jezdit přestali. Nebudu rozepisovat, vše je v článku uvedeno. Bydlet bychom tam nechtěli ani za milion a když tímto městem musíme projíždět a vidíme tu špínu, betony a šedé tváře lidí, je nám z toho smutno.Lidé, kteří jinak přemýšlejí, utíkají do přírody jako my. Ale stejně se musí do toho svého špinavého města vrátit-je to smutné!!!!

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 6. února 2014 v 21:42 | Reagovat

Je to šedivé město, ale i v šedi se dá najít něco pěkného. Ostrava má krásné ocelové srdce... :) Ovšem bydlíkovat bych tam také nechtěla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama