- Pásový opar > přírodní léčba

23. února 2014 v 14:59 | Lena |  - Samoléčba

Herpetické viry nejsou příjemnými společníky, a pokud jste prodělali plané neštovice, či mononukleózu, jež tyto viry způsobují, je zde téměř jistota, že je máte uloženy v nervech, přesně nervových gangliích. Zde jsou uloženy v takzvané spící podobě, a mnohdy stačí více stresu, nemoc, probudí se, začnou pracovat a způsobují nepříjemosti ve formě bolestivosti určitých částí těla, poté jsou většinou vyloučeny kůží ve formě puchýřků. Tím nám v podstatě dávají najevo a ukazují, že naše tělo vybočilo z přirozené rovnováhy. Stres a podobné aspekty nejsou rovnovážným stavem a v dnešní době není lehké se mu vyhnout. Já osobně si dovolím tvrdit, že tyto viry má více méně v těle uloženo většina lidské populace.

Je jich nespočet druhů a mezi základní a nejvýznamnější lze zařadit:

► herpes simplex 1 > projevuje se většinou v ústech
► herpes simplex 2 > projev je na genitáliích
► CMV - cytomegalovirus > napadá orgány, může vzniknout mononukleóza
► herpes vir HHV-typ 6 > způsobuje tzv. šestou nemoc, která je doprovázena horečkami a výsevem červené vyrážky
► EB vir - Ebsteina a Barrové > napadá jaterní buňky, může následovat infekční mononukleóza
► varicella zoster > pásový opar, plané neštovice

Mnohé z těchto virů není radno podceňovat, neboť ve vážnějších případech mohou poškodit i orgány, nebo mozek. Projevují se pálením pod kůží, v těle, nezřídka velkými bolestmi, kdy jsou tyto i stěhovavého charakteru, nejvíce v oblasti břišní, mezižeberní, ledvinové, zádové a v oblasti hlavy. Poté se většinou vyhodí puchýřky, v některých případech se ale také setkáváme bez vnějšího projevu.
Klasická medicína na tyto obtíže podává nejčastěji Herpesin, či Zovirax, ale jeden z lékařů, který je sice lékařem medicíny klasické, ovšem k některým jejím metodám má trochu jiné postoje, mi sdělil, že velká část jeho kolegů podává malé dávky těchto léků, kdy pak nedojde k řádnému "vyléčení", dá-li se tento postup takto nazvat.


Já mám ještě poznámku, v mém okolí je človíček, který má mnohaleté obtíže s herpetickými viry, jež se projevují právě onými velkými stěhovavými bolestmi a obrovskou únavou. Velmi dlouho trvalo, než lékaři zjistili příčinu, při vesměs negativních testech mu nakonec nevěřili a dívali se na něj skrze prsty. Měl štěstí, dá-li se to takto nazvat, že se mu po dlouhé době vyhodily půchýřky, které byly usvědčujícím "materiálem" a hmatatelným důkazem. Byly mu nasazeny léky, zřejmě v nízkých dávkách, které sice pomohly, ovšem pouze na určitou dobu. Nyní se bolesti objevily znovu a dotyčný má tyto viry zabudovány v těle velmi houževnatě.
Rozhodl se, že se bude léčit sám, jelikož mu prozatím nic nepomohlo a nyní spoléhá na koloidní stříbro, které, jak mne informoval si zakoupil a bude zkoušet, tentokrát poprvé. Někdo by mohl namítnout a navrhnout MMS, ale on tento přípravek prozatím užívat nechce.
Mne tato záležitost zajímá, a proto nemohu vyloučit, že zde budu referovat, jak jeho léčba k. stříbrem proběhla a s jakými výsledky.

Právě dnes jsem obdržela návody, jak si léčit obtíže s těmito viry přírodní cestou, přidala jsem i pár vlastních tipů, pokud máte zájem, nahlédněte:

Vyberte si jeden recept, který je Vám sympatický, čaje by se neměly míchat, pít pouze jeden typ.

Vnitřní užití
1. Příznivé účinky má Bodlák, tzv. Čubet benedikt, Benedikt lékařský, který disponuje antivirovými a antibakteriálními účinky.
Do 1/2 litru vody se vloží 2 pol. lžíce sušené, nebo čerstvé rostliny, vaří se 10 min, poté odstaví, zcedí a nechá vychladnout. Popíjí se během dne, je možno přikládat i na puchýřky. Do tekutiny lze přidat několik kpk citrónové šťávy.

2. V čase obtíží pijeme třezalkový čaj s bezinkovou šťávou. V době vegetace můžeme při přípravě čaje k třezalce přidat i čerstvé bezinkové listy. V kombinacích třezalky a bezu se nekladou žádné meze, je možno použít sušené bezinky a třezalku, listy, či květ bezinky + třezalku. Je velmi vhodné čaj ochutit bezinkovou šťávou, která odnímá bolest nervů a má uplatnění i při jiných zánětech a neuralgických obtížích.

Obklady
Nakrájenou cibuli vaříme pod pokličkou v menším množství vody 20 min.
2 krát denně přikládáme na postižená, či bolestivá místa po dobu 30ti minut. Uleví se.

Je rovněž možno použít obklady z mletého semene Pískavice řeckého sena.
Smícháme s kvalitním lněným olejem, v takovém množsví, abychom získali kašovitou hmotu. Naneseme na plátno, přiložíme na bolestivé místo, zajistíme mikrot. sáčkem a ovážeme. Necháme působit zhruba 2 hodiny. Četnost > 1-2 krát denně.


Samozřejmě není od věci posilovat imunitu, nejlepší je pročistit si celý organismus, nebo alespoň provádět občasné očistné klystýry. Dále pak užívat výtažek z Echinacey, alespoň 3 krát denně 20 kpk, dále z Hlívy ústřičné, nebo houby Reishi. Konzumace hojného množství ovoce a zeleniny, kysaného zelí, pokud možno domácího, cibule a česneku také není radno podceňovat.


Další články náležící kategorii "Samoléčba"
Článek je informačního charakteru

.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama