- Hormonální antikoncepce > zloděj ženství

20. února 2014 v 0:07 | Lena |  - Muž a Žena

Milí čtenáři, dostal se mi do ruky, respektive do e-mailu pěkný článek, u něhož s některými vyřčenými názory bezvýhradně souhlasím. Co se ženské antikoncepce týče, předně si dovolím pár vět, se kterými se s Vámi chci podělit.

Co si budeme povídat, antikoncepce je umělý, tedy nepřirozený zásah do přirozené funkce ženského organismu. Ano, mnohé z nás žen a dívek ji užívá, ať již z důvodu, který z nějakých 97% brání nežádoucímu otěhotnění, tedy, aby nám v pokoji nekřičel prcek, když na náročnou roli matky ještě nejsme připraveny, nebo již to své máme "splněno" a další miminko už si nepřejeme. Chceme si však užívat hezké milování, beze strachu, že se takzvaně zadaří a pro muže je tato varianta také příjemnější, že pánové? Nemusejí užívat latexovou ochranu, či, jak říkají-dávat si pozooor - neboli jinak řečeno užívat metodu coitus interruptus a podobně. Mnohé dívky a ženy si postěžovaly, že antikoncepci užívají pouze z důvodu nechuti jejich mazlíka k používání výše zmíněné navlékací ochrany, jelikož argumentují tím, že přirozeným způsobem bez, je pro ně požitek příjemnější, jelikož s je to jako jíst čokoládu přes obal.

A co tak nechat svou milou odpočinout od prášků pánové a pro změnu si sehnat antikoncepci pro muže? Na trhu je k dispozici mimo vazektomie, (která je vhodná pro muže, jež mají jistotu, že již "nechtějí" mít potomky), také injekční podání a vývoj jde stále kupředu, dále je zde možnost tantrického milování, které si žádá kvalitní nastudování a ikdyž není přímou antikoncepcí, jako takovou, má z tohoto hlediska určité výhody. Nebo snad žijete v domnění, že antikoncepce pro ženy je pro jejich organismus zdravá?

Mé kamarádce bylo před lety doporučeno na problémy s akné užívání antikoncepce Diane 35. Vychváleno do nebes z hlediska bezpečnosti tohoto přípravku a jejího skvělého účinku na vše možné, od A až po Z. Po několika měsících se jí její krásné husté vlasy změnily na jemné cosi, kůže a pleť mírně, ale znatelně "ztenčila". Už nebyla tak pevná, jako před tím. Byla samozřejmě vyděšena a lékařkou jí bylo sděleno, že patrně patří mezi cca 7% pacientek, kterým tato léčba nesedne. Bylo jí doporučeno antikoncepci změnit a vyzkoušet, zdali bude lepší. Svolila tedy na změnu. Po jiném typu HA (horm.antikoncepce) se jí na nohou začaly tvořit žilky. Opět navštívila lékařku, která ji nabídla stejnou variantu, změnit druh i značku a vyzkoušet, zdali jejímu organismu bude vyhovovat lépe. Jak mi později vyprávěla, na její otázku směrovanou k lékařce, zda ji zaručí, že tentokrát se obdobné nežádoucí problémy nevyskytnou, jí bylo řečeno, že toto zaručit nelze, a pokud by daná značka nepomohla, mohou pak vyzkoušet opět jiný druh. ?? Čili něco ve smyslu pokus-omyl. Hazard s lidským zdravím, báječné. Lékařka si ji zřejmě spletla s pokusným králíčkem. Tuto nabídku samozřejmě odmítla.
Jestli jí akné po užívání HA alespoň vymizelo? Nikoli. Jestli se kvalita vlasů a pleti po ukončení užívání HA uvedla do původního stavu? Nikoli. Byla z této zkušenosti velmi nešťastná.


Mimochodem - mezi některé z příčin akné lze vyjmenovat > hormonální změny; překyselení organismu z důsledku nevhodně kombinované stravy, která zahnívá ve střevech, a tím vznikají plísně, kvasinky (druh plísně), střevo je překyselené, a to vše se dostává skrze jeho stěny do celého organismu. Dále zhoršená funkce jater a ledvin; přítomnost virů a bakterií (zejména streptokok) v těle, kdy z tohoto všeho i výše zmiňovaného vzniká alergie a následně zánět, který se vylučuje kůží. To pouze v krátkosti.
A k Diane 35. Není to tak dávno, kdy se na veřejnost dostala zpráva, že tento druh antikoncepce není zase tak bezpečný, jak se tvrdilo. Tímto zdravím všechny lékaře i vzorné uživatelky tohoto přípravku. Lena


A nyní si prosím pojďme přečíst následující řádky:

Farmaceutický průmysl se nás snaží přesvědčit, že když matka příroda tvořila jinak dokonalé ženské tělo, u hormonálního systému udělala někde chybu. Jak jinak si vysvětlit, že jako jedna z výhod hormonální antikoncepce je uváděno i to, že žena pak nebude menstruovat, ovulovat, nebude trpět menstruačním syndromem, zlepší se jí pleť, zkrátka že hormonální antikoncepce konečně uvede ženské tělo do řádu a harmonie.

Pokud ale matka příroda přece jen chybu neudělala a s každou fází ženského cyklu měla nějaký záměr, pak se na hormonální antikoncepci lze také dívat jako na lupiče století. Žena sice neotěhotní, ale otázkou je, čím vším za to zaplatí. Takže pojďme se společně podívat na to, o co všechno zloděj jménem hormonální antikoncepce ženské tělo, ale také duši, okrade ...

Ovulace - nejerotičtější parfém na světě
První věc, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude ovulace. Z vejcovodu se neuvolní vajíčko, které by mohlo být následně oplodněno, takže se žena stává vlastně neplodnou. Ale o to přece jde, můžete namítnout. Problém spočívá v tom, že když má žena své "plodné období", je plodná na všech úrovních svého života. Nejde jen o to, že je schopna zplodit nový život, ale je schopna ho vdechnout i všem svým novým nápadům, projektům, záměrům i kontaktům. V tomto období totiž žena září. Je plna nadšení a chuti začínat nové věci. A není divu, že to z ní okolí cítí. Obzvláště muži byli od přírody vybaveni speciálními radary, aby přesně vycítili, kdy má žena své plodné dny. Každý muž je vybaven instinktem zachovat svůj rod, a proto také podvědomě hledá svoji Bohyni plodnosti, která by mu darovala potomka. Pokud ovšem všude naráží na ženy bez ovulace, musí být nutně trochu zmaten. Tím nechci říci, že hormonální antikoncepce nemá své místo na světě, jen je třeba si dobře rozmyslet důvody, z jakých je užívána. Pokud ji žena užívá například preventivně, v očekávání, že co nevidět potká prince na bílém koni, pak se tento postup může stát tak trochu kontraproduktivním. Ovulace je totiž ten nejerotičtější parfém na světě, který dokáže přivábit muže, jako světlo rozsvícené lampy láká noční motýly. Zároveň v době ovulace je i ženin čich vybaven zvláštní schopností vybrat si partnera, který svým genetickým vybavením zajistí početí zdravého plodu bez genetických vad. V neposlední řadě má žena největší touhu se milovat právě v období ovulace, kdy je nejvíce smyslná, vášnivá a krásná. Zdá se tedy, že příroda vše promyslela do nejmenšího detailu a je tedy na nás, ženách, jak lehce se své energie Bohyně plodnosti vzdáme ...

"Premenstruační syndrom" aneb hněv Bohyně Kálí
Další věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce oloupí, alespoň podle názoru většiny gynekologů, by měl být premenstruační syndrom. Už jen slovo syndrom může v ženách vyvolávat pocit, že je s nimi něco v nepořádku. Místo označení premenstruační syndrom proto raději používám označení "hněv Bohyně Kálí". Bohyně Kálí je hinduistická Bohyně, vyobrazovaná se dvěma páry rukou, přičemž v jedné drží meč, kterým nemilosrdně odsekává vše, co je již mrtvé, nepotřebné, zastaralé, aby vytvořila prostor něčemu novému. A právě tak často jedná žena v období před menstruací. Možná i proto je v tomto období pro muže tak trochu děsivá. Pokud si váš manžel beztrestně v posledních třech týdnech házel ponožky na zem a nepomáhal vám tak, jak by měl, může si teď být jist, že to náležitě schytá. Žena si v tomto období dokáže zjednat pořádek ve svém okolí. Nebojí se jít do konfliktu, vyjádřit všechny své potřeby, potlačené emoce, všechen svůj hněv, který se v ní nahromadil. Přestože tak někdy nečiní právě harmonickým způsobem, pro její duši je to proces očistný a potřebný.
A i když by manželé a partneři byli často asi radši, kdyby hněv Bohyně Kálí dokázala zastavit nějaká kouzelná pilulka, i pro ně je to do jisté míry očista. Vzduch se pročistí, vše co nebylo vyřčeno je na světě, a muž se může těšit, že v další fázi, která nastane za pár dní, bude jeho ženuška klidná jako beránek ...

Menstruace - nejvýznamnější očistný proces v životě ženy
Další zásadní věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude menstruace. Ženy, které užívají antikoncepci 21 dní a poté na 7 dní vysadí, sice menstruují, ale nejedná se o menstruaci v pravém slova smyslu. Jedná se o tak zvanou pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny a která je tedy pro ženské tělo naprosto neužitečná. Na rozdíl od skutečné menstruace při ní totiž nedochází k žádné očistě fyzické, natož mentální. Při skutečné menstruaci ženino tělo opouští neoplodněné vajíčko, ale hlavně vše nepotřebné, co se za uplynulý měsíc nashromáždilo v děloze. Děloha, která je srdcem ženství, se tak očistí, omládne a je připravena, čistá a svěží, vstoupit do nového lunárního cyklu. Je pochopitelné, že se žena v průběhu menstruace cítí unavena. Vždyť tělo pracuje na plné obrátky, aby se očistilo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Podle tradiční čínské medicíny je menstruace silně spojena s našimi játry a tedy i naším hněvem, který s játry souvisí. A tak s prvním dnem menstruace odchází nejen neoplodněné vajíčko, ale i všechen hněv a negativní emoce, které se v ženě nahromadily. Důvod, proč se ženy tak snadno vzdávají své menstruace, je asi celkově negativní postoj, který k ní společnost chová. Menstruace se bere jako něco omezujícího; něco, o čem je nevhodné mluvit; něco, za co je třeba se spíše stydět. A přitom právě z menstruace si žena může udělat krásný rituál. Pokud se naučí vnímat, že toto období patří jen jí, že má právo se v tomto období hýčkat, rozmazlovat, naučí se zvolnit své tempo a vnímat očistný proces, který v jejím těle probíhá, pak brzo vycítí, že menstruace není její nepřítel, ale naopak spojenec číslo jedna.
V některých domorodých kmenech v Jižní Americe dodnes existují takzvané lunární chýše. Ženy, které v danou chvíli menstruují, se do ní na 4 dny odeberou a v chýši se věnují jen samy sobě. Meditují, zpívají, sdílejí své naděje a sny s ostatními ženami, hýčkají své tělo, aby se po skončení menstruace vrátily plné síly a energie do běžného života. Možná, že kdyby i v naší společnosti existovaly podobné "lunární chýše" a vzájemná podpora žen při menstruaci, pak by ženy dokázaly mnohem lépe ocenit dary, které jim přináší ...

Konec statných mužů v Čechách
Zkuste si doma udělat malý experiment. Zeptejte se svého manžela či partnera, zda by v případě, že by na trhu existovala hormonální antikoncepce pro muže, která by je učinila dočasně neplodnými, zda by takovou antikoncepci byli ochotni užívat. U většiny z nich se na tváři pravděpodobně objeví neskrývaný úlek, ba přímo zděšení, následované zklidněním poté, co si uvědomí, že nic takového na trhu neexistuje. Muži jsou na svou plodnost náležitě hrdí a na užívání čehokoli (snad kromě slivovice) si také moc nepotrpí. Bohužel antikoncepci užívají stejně, ať si toho jsou vědomi či nikoli. A to dokonce tu pro ženy. Čističky odpadních vod nejsou v současné době schopny z vody vyloučit zbytky hormonální antikoncepce, která se do ní dostává z moči žen. V našich vodách se tak nachází stále méně a méně rybích samečků, přičemž v samčí populaci žab se začínají objevovat jedinci, kterým rostou vaječníky. Čeští muži na tom zatím nejsou tak špatně jako žabáci, takže o vlivu ženské antikoncepce na jejich zdraví lze usuzovat pouze zprostředkovaně. Nicméně klesající plodnost mužů, rostoucí výskyt rakoviny prostaty a v neposlední řadě počet mužů na ulici, kteří chodí v upnutých růžových tričkách a v koupelně mají víc kosmetických přípravků než jejich partnerka, je alarmující.

Mým cílem nebylo soudit ani odsoudit hormonální antikoncepci. Pouze se domnívám, že pokud žena činí jakékoli rozhodnutí, které se týká jejího těla a její duše, měla by k tomu mít všechny dostupné informace. Protože pouze v tom případě je její volba opravdu svobodná. A tak, ať už se milé dámy, drahé Bohyně plodnosti, rozhodnete pro hormonální antikoncepci či nikoli, mějte vždy na paměti, že příroda stvořila Vaše tělo, se vším co k němu patří, jako dokonalé a krásné ...
A na závěr můj malý dovětek
" Tímto vyhlašuji PETICI za Lunární chýše !! " :)
Pěkný den všem. Lena


.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 20. února 2014 v 20:37 | Reagovat

Ženy to mají velice složité a někdy se podřizují na úkor svého ženství i zdraví. Je potlačována ženskost a potom to dopadá tak, že na to nějak ženy zapomínají a smíří se s tím.
O Lunárních chýších jsem četla a já se přidávám. To by bylo něco pro nás a my si to přeci zasloužíme.

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 20. února 2014 v 21:25 | Reagovat

Ano.
Já mám velkou radost, když sleduji, jak pomalu, ale jistě ženy opět nabývají svou ženskou podstatu a navrací se jim ztracená "pamět", kdy zjišťují, Kdo skutečně jsou. Tímto jsem vlastně součástí tohoto procesu a i já mohu přispět ke zdárnému vývoji této etapy, ostatně, jako každá žena. Tím nemám na mysli konkrétně Lunární chýše.  
Pokud by se něco nelíbilo mužům, mohou si vyhlásit Sluneční chýše, proč ne. Základem je ROVNOST. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama