- ZACHRAŇME naše česká jablka !! > Sadařům hrozí zánik

29. ledna 2014 v 2:07 | Lena |  - Mému drahému národu

Pravidelný čtenář ví, že kouzelnou krabičku, tedy televizi sleduji pouze vyjímečně. Když jsem ji včera aktivovala, abych zhlédla zprávy, pojmulo mne "zděšení". Z úst české pěstitelky jsem se dozvěděla, že punc kvality spolu s existencí našich krásných ČESKÝCH jablíček mají na mále.

Celá naše krásná Česká země je buďto rozprodána cizím, zdevastovaná, rozbitá, nebo necelistvá. Nemá žádného moudře inteligentního reprezentanta, mnoha občanům chybí národní hrdost. Když si někdo vezme život, jako protest vůči systému, ovčané neumí nic jiného, než nosit svíčky na místo, kde se tento skutek odehrál a každý rok si onu událost připomenou tak, že se hovoří o jeho odvaze, popřípadě dotyčnému postaví sochu. Těm šťastnějším dokonce věnují ocenění in memoriam. Toť vše. Pak opět shrbí svá záda, sklopí zrak a jedou ve starých kolejích svého plytkého života.

Naše kvalitní zemědělství i s půdou bylo v mnoha oblastech zdevastováno. Ovoce, zelenina se ve velkém dováží, a co si budeme povídat, stává se, že tyto produkty by ani prasátka nejedla, jelikož jejich chuť je mdlá a bez života. Z České republiky si ostatní udělali odpad, kde se "zkonzumuje a spolyká vše". Jsme jako záchodová mísa, do které vhodíte vše nepotřebné a jediným tahem ruky se veškerý obsah spláchne. Toto se netýká pouze dovozu ovoce, ale i potravin, produktů technického typu apd. Vždyť je to HANBA!!!!!


A nyní?! Máme přijít i o další kvalitní plody, které nám ještě zůstaly? O ČESKÁ JABLKA?
Lidé hojně přihlížejí k cenám a při koupi se přiklání k nižším. Ovšem pokud mám informace, ceny českých jablíček se od zahraničních nijak markantně neliší. V běžných obchodních sítích se dají sehnat zhruba od 15 do 30 kč za kilogram. Záleží, nakolik šikovně umíme nakupovat. Navíc - jsou častěji, oproti dováženým voňavá, šťavnatá a chutná. V krátkém televizním vstupu si pěstitelka stěžovala, že za kilo poctivých českých jablek dostane málo zaplaceno a lidé dávají přednost zahraničním, neboť jsou údajně levnější a lidé jablka konzumují stále méně. Celková statistika uvádí, že pokud tento trend bude pokračovat, čeští pěstitelé zaniknou a vůně českého jablka zmizí do propadliště dějin. TOTO OPRAVDU CHCETE? Jakýkoli stát, tedy i Český stát totiž tvoří, alespoň z poloviny, či většiny ČEŠTÍ OBČANÉ A ČESKÉ VÝROBKY, které byly zpracovány z plodů, jež nám dává naše země a které kvalitou leckdy převyšují i ty zahraniční. Ale dle běhu událostí se jeví, že českého v České republice za chvíli nebude absolutně nic. ZMIZÍ ČESKÁ STÁTNOST A NÁRODNÍ HRDOST Z MAPY EVROPY? Budeme pracovat pro zahraniční firmy, kupovat zahraniční výrobky, mluvit pouze anglicky? Naše děti za chvíli nebudou vědět, jak vypadá a chutná pravé české jablko??

TAK TO NE !! Česká jablíčka jsou kvalitní !!


Jak ovlivnit zvýšení odbytu našich pravých českých jablek
Jednoduše. Tento prostý návod je určen i lidem, jež jsou líní přemýšlet a kupují dovážená, často nedozrálá jablka bez chutě a nadávají, že se nedají jíst, přestože doslova za humny mají ovocné sady s krásnými, cenové dostupnými > ano, i s tímto se setkávám.

Podporujme české pěstitele tím, že budeme nakupovat přímo u nich, a to i v zimě. Mnozí disponují úložnami, které mají patřičnou teplotu a vlhkost, aby jablíčka nevysychala a byla svěží, zde je možno jablka vybrat, dokonce dle odrůdy. Budeme je tak mít levnější, než nám nabízejí malobchody, které si cenu zboží navyšují přirážkami.
Pěstitelů není zase tak málo. Někde seženete i kilogram za 10kč, v období sběru je dokonce možno jablka očesat přímo ze stromů, některé jsou i nízké, čili leckdy není třeba ani žebřík. A ta chuť!
Je mi jasné, že pokud by někdo měl cestovat do 70km vzdáleného sadu, spočítá si cenu pohonných hmot, zřejmě se mu takováto aktivita nevyplatí. V tom případě, proč se neptat po českých jablcích jinde, jejich kvalita stojí za námahu a kvalitní jablko nám také dodá i kvalitní živiny. Máme zde farmářské trhy a jiné možnosti, i v běžných obchodech se dají sehnat za slušnou cenu, v různých množstevně slevových akcích apd.
Včera jsme byli nakupovat potraviny a shodou okolností na paletě přivezli nádherná jablka. Cena byla vcelku příznivá, nedalo se odolat. Ale co chci říci. Ptali jsme se, kdo je dovozcem, bylo nám řečeno, že jsou česká. Každá bedýnka byla opatřena českou vlajkou. Budu věřit, že nám snad nelhali, jelikož dnes se lže téměř všude a ve všem. Jablka byla krásně červená, živá, voněla medem, šťávou a svěžím čerstvým vzduchem. A naší zemí. Měla takovou energii, že lidé se kolem nich slétali, jako včely na lipové květy. Nebylo to způsobeno tím, že je zrovna přivezli. Ta do koše skákala sama! Ostatní odrůdy vystavených jablek, které byly z dovozu působily jaksi mrtvě, uměle.
Já si vždy k jablku voním, abych věděla, co kupuji. Pokud nemám jistotu, očistím jej a klidně ochutnám.

Mimoto, jablka jsou velice prospěšná našemu zdraví, obsahují pektin, cukry, které jsou svou jednoduchou vazbou snadno a rychle vstřebatelné, enzymy a třísloviny, jež podporují dobré trávení, vit C, provitamím A, vit. B 1, B 2, vlákninu, která se podílí na čištění střev, draslík, vápník, hořčík, údajně i sodík, fosfor, železo, síru, mangan, křemík, chlór, v minimálním a zanedbatelném množství také tuky a bílkoviny. Kousáním jablek se čistí a sílí chrup. Látky obsažené v jablku také chrání mozek před vznikem Parkinsonovy, Alzheimerovy choroby, posilují imunitní systém, krevní oběh, snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu, krevních tuků, stabilizují hladinu cukru v krvi. Dále - jednodenní jablečná dieta nám krásně pročistí ledviny, v tomto případě je vhodné nastrouhat a před pozřením nechat mírně zhnědnout. Známý jablečný ocet udržuje pH střev v normě a střevní parazité jej nemají zrovna v lásce.
Nechci, aby naši pěstitelé byli nuceni zrušit sady. Nechci, aby v obchodech zahraniční dovozová jablka zašlapala naše krásná česká. Pokud se zde dováží zahraniční produkty, proč ne, ale za 1. musí být poživatelné, za 2. v rozumné míře, nesmí vytlačovat to, co je nám přirozené a vlastní, co bylo vypěstováno na naší české "svaté" půdě. To je proti normálnímu rozumu a základním lidským hodnotám. České výpěstky v českých lidech vzbuzují sounáležitost se zemí a jejich konzumace energeticky propojuje s naší historií a s národní hrdostí.


Nenechme umřít, co je naše!!

JE TO NA NÁS


- Další články náležící kategorii Patriot > ZDE
Prvotní autorství psaného projevu - Živá Voda Lena,
šíření je možné pouze s uvedením funkčního odkazu -


.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 30. ledna 2014 v 14:01 | Reagovat

Ano, jak píšete. My celá rodinka nakupujeme jen česká jablíčka. Jezdíme do sadu, který je od nás cca 40km-nedá se nic dělat. Když nám přes zimu zásoby dojdou, jedeme pro další. Přidala se k nám ještě jedna rodina, tak se celkem ten benzín vyplatí. Z dovozu jablíčka nekupujeme.

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 30. ledna 2014 v 15:18 | Reagovat

Skvěle, jste můj člověk. Ano, pokud se domluví větší počet lidiček, pak se to rozhodně vyplatí. ČESKÝM JABLÍČKŮM ZDAR !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama