- Orgonit a jeho příznivé účinky na naše zdraví - kde pomáhá

3. ledna 2014 v 12:35 | Lena |  - Řeč kamenů osobně

Snad každému z nás je tak blízký a dobře známý příjemný pocit, když si vyjdeme ven po bouřce, nebo se nacházíme v blízkosti vodopádu, či v okolí zdravé přírody. Lehce a svěže se nám dýchá, máme hezky provlhčenou pleť, jsme uvolnění. Jeden z aspektů, proč tomu tak je lze jmenovat dobře známý fakt, a tím je prosycenost vzduchu zápornými částicemi, tedy anionty, které se v tomto prostředí vytvářejí. Přestože výskyt takovýchto míst, i přese snahu přírody udržet rovnováhu tohoto prostředí pomalu klesá, stále je jich dost. To je sice pěkné. Ale co doma, nebo v pracovním prostředí, tedy na místech, kde trávíme většinu svého času? Bydlení, zejména pokud není postaveno z přírodních materiálů je těchto, pro náš organismus příznivých a přirozených "látek" prosté.

Kupříkladu mrtvý a nepropustný panel vévodí předním příčkám nejméně příznivého prostředí k obývání. Můžeme si tedy napomoci tak, že se budeme obklopovat rostlinami, samovyrobeným, či zakoupeným vodním potůčkem, pravidelným čištěním prostředí, možností je spoustu. Jednou z dalších je také umístění orgonitů do námi obývaného prostoru. Následující článek představí sílu a jeho možnosti využití, kdy se v podstatě podílí na "vytváření" a přitahování záporně nabitých částic, čistí vzduch, a tím pro nás vytváří příznivé podmínky pro harmonickou funkci našeho organismu.

Orgonit je vyroben z přírodních celistvých minerálů, do jejich středu bývá někdy umístěn křišťál, nebo se také vytvářejí kombinací s jinými materiály, bývají různých tvarů, z nichž nejoblíbenější a nejběžnější jsou zpravidla kuželovité a pyramidovité. Jsou známy i orgonity z včelího vosku, které do prostoru vydávají nevtíravě příjemnou vůni. Navíc vlastní velmi zvláštní magnetismus, který je více zaznamenatelný zejména vně a uvnitř včelích úlů. Vše je práce včeliček, vibrační energie, esencí a hmoty.

Tito tiší společníci, vytvářejí do prostoru ony právě tak důležité záporné částice, respektive je i přitahují a činí jej tak pro nás příjemnější a zdravější. Záporně vibrující vzduch je nazýván jako orgon, (prána, éter apd.), odtud je tedy také odvozen název orgonit. Mi osobně jsou milejší orgonitky, které vypadají celistvě, jakoby z jednoho kusu "kamene" (viz obr. 2), než ty, u nichž převažuje a je viditelná průhledná hmota (obr. 1) - přijdou mi jaksi studeně "umělé". Lena


A nyní k článku

Záporné ionty způsobují rozklad mikrobních aerosolů. To je zvláště důležité pro udržování mikrobiální čistoty vzduchu v prostorách, které obývají lidé a zvířata. Záporný iont je významným zdrojem energie lidského těla a rovněž hraje zásadní roli ve funkci všech buněk našeho organismu. Dodáme-li záporné ionty, dojde k otevření kanálů v buněčných stěnách a vyloučení toxinů, absorpci kyslíku a živin, tedy k vytvoření nových zdravých buněk. Nedostatek záporných iontů v buňkách má naopak nepříznivý vliv na příjem živin a vylučování odpadních látek. To může vést k různým obtížím, např. bolesti ramen a zad, revmatismu, neuralgii, zácpě, gastritidě, chorobám ledvin, anémii, alergiím, poruchám nervového systému, nervozitě, nekvalitnímu spánku apd.


/ 1 /

Účinky záporných iontů a orgonitu
Přínos pro čištění krve - dr. Tanaka (Japonsko) svými testy potvrzuje, že zvyšuje dodání záporných iontů (zvané negativní ionizace) množství záporných iontů vápníku a sodíku v krvi, což vede k jejímu pročištění zvýšením její zásaditosti.
Oživování buněk - při zvýšení množství záporných iontů se aktivuje funkce buněk. Látková výměna zrychlí jejich funkci, buňka plně přijímá výživu a dochází k vyloučení odpadních látek. Zlepšuje se metabolismus a celková funkce buněk se postupně oživuje. V této následnosti tedy >
Zlepšuje funkci imunitního systému - se zvyšováním počtu záporných iontů, se rovněž zvyšuje množství gamaglobulinu v krvi, díky čemuž je krev bohatší o protilátky.
Příznivé ovlivnění rovnováhy autonomního nervového systému - dr. Tanaka rovněž uvádí svá zjištění, že záporné ionty ovlivňují rovnováhu mezi funkcemi inzulínu a nadledvinek v autonomním nervovém systému. To vede k vyšší odolnosti organismu vůči chorobám.

Dále >
- je podporována tvorba enzymů ovlivňujících pružnost dýchacích cest - snižuje se tendence k astmatickým záchvatům
- příznivě působí na dýchací ústrojí a urychluje se samočištění plic
- je stimulována funkce žláz s vnitřní sekrecí, zlepšuje se funkce štítné žlázy, funkce nadledvinek, jež vytváří látky, které jsou nám nápomocny při zvládání zátěže
- zvyšuje se svalová síla a harmonizije jejich práce
- příznivě působí na neurotiky a osoby trpící poruchami spánku a různými bolestmi bez organických změn
- urychluje se hojení ran a popálenin
- zlepšuje zaostřování oka
- způsobuje pokles krevního tlaku

Ničí se bakterie, viry - což je možno využít ke sterilizaci zdravotnických zařízení, operačních sálů, či popáleninových pracovišť. Podle odborných studií je dezinfekční účinnost vzdušných iontů cca 98% a snižuje pravděpodobnost nákazy vzdušnou cestou. V dnešní době, kdy jsou stále častější chřipkové epidemie, množí se záněty horních cest dýchacích a počet alergií roste, je používání orgonitů v obytných místnostech prospěšné, nehledě na účinné snížení nepříznivých vlivů elektrosmogu a patogenních zón.

Zlepšuje se dýchání - zlepšuje průchodnost vzduchu v plicích. Stimulací pohybu řasinek, buněk vnitřního povrchu plic se posiluje jejich samočisticí schopnost. Při koncentraci 100 iontů v cm3 a nižší, se pohyb řasinek zastavuje! Podle měření bývá jejich koncentrace v městských bytech a kancelářích dokonce nižší než 50 iontů v cm3.

Zabraňuje se vzniku, či zhoršování alergií, astmatu - emituje velké množství aniontů kyslíku, které vdechováním působí na sliznice, dále přecházejí do krve, působí jako vzdušné antihistaminikum - antialergikum. Zvýšené množství aniontů v krvi upravuje hladiny vazoaktivních látek (histaminu, leukotrienu, prostaglandinu apd.), které jsou přímo zodpovědné za propuknutí a průběh alergické reakce, jakož i průběh astmatického záchvatu. Toto působení je umocněno ještě schopností aniontů podporovat regeneraci - hojení tkání a sliznic. (Kde již existuje alergie na včelí produkty, je třeba opatrnosti v používání orgonitů při jejichž výrobě byl použit včelí vosk).

Zlepšuje se kvalita spánku - je velmi vhodné umístit do blízkosti nejlepšího čtyřnohého kamaráda člověka, tedy postele :) alespoň jeden větší orgonit, bude se krásně dýchat a ráno se probudíme svěží.

/ 2 /

Snížuje se škodlivé působení radonu - karcinogenní nebezpečí při pobytu v oblastech s vyšším výskytem radioaktivního plynu radonu není způsobeno radonem samotným, ale vdechováním částic vzniklých rozpadem radonu (např. radioaktivní izotopy olova). Proto se doporučuje v těchto oblastech často větrat a utírat prach. Vzhledem k tomu, že se jedná o mikroskopické, velmi lehké částice, usazují se při vdechnutí až v nejzazších místech plic, kde již nefunguje proces samočištění řasinkového plicního epitelu. Tyto usazené částice pak "ozařují" okolní tkáň, a tím podstatně zvyšují riziko vzniku rakoviny. Prostorem poletující mikročástice nebezpečných izotopů pak přitahují záporné ionty emitované orgonitem svou opačnou polaritou přímo ve vzduchu. Shluknutím mikročástic do tzv. těžkých clusterů jim již nedovolí poletovat a být vdechnuty. Toto řešení snižuje riziko vzniku rakoviny podle různých zdrojů až o 40%.

Zlepšuje se pamět a koncentrace - vzdušné anionty, které jsou produkovány orgonity, inhalací přecházejí do krve, působí na vzrušivost nervových zakončení, čímž v řádu hodin příznivě ovlivňují paměť. Anionty také ovlivňují úroveň elektrolytů (valenci K+ iontů), což zvyšuje přenos elektrických impulsů, zejména silných nervových kmenů. Tím napomáhají ke komunikaci mezi pravou a levou hemisférou mozku a měřitelně zlepšují syntetické a analytické myšlení, zhruba o 10 IQ bodů.
Komunikace pravé a levé hemisféry mozku je zásadní i pro koordinaci pohybů a reakční dobu. Výzkumníci automobilky Toyota např. zjistili, že vdechování vzdušných aniontů zlepšuje řidičské schopnosti (zejména na několikahodinové cestě), snižuje únavu o 40% a snižuje počet chyb řidiče až o 57%.

Zlepšuje se kvalita krve, snižuje krevní tlak - vlivem dlouhodobého působení zvýšené koncentrace záporných iontů, kterými orgonit zaplavuje své okolí, dochází k příznivým změnám ve složení a vlastnostech krve. V krevním oběhu se zvyšuje pH, roste podíl albuminů a snižuje se hladina serotoninu. Klesá sedimentace a snižuje se počet leukocytů v perifériích. Záporné ionty snižují krevní tlak, a to zejména u lidí se sklony k hypertenzi. Záporné ionty přispívají k normalizaci potenciálu buněčné membrány, posilují buněčnou činnost a zlepšují vstřebávání výživných látek. Anionty podporují rozšiřování cév, zmírňují zvýšenou hybnost tepen a napomáhají snižování krevního tlaku. Výrazně zlepšují aktivitu srdečního svalu a podporují rekonvalescenci pacientů se zvýšeným krevním tlakem, chorobami srdce, srdečních cév a mozkovou mrtvicí, kdy jdou tyto obtíže v podstatě společně, ruku v ruce.

Příznivé účinky při hubnutí, odvykání kouření a jiných závislostí - ovlivňují hladiny neurotransmiterů v krvi (serotoninu - hormonu štěstí, noradrenalinu a dopaminu), čímž upravují výkyvy nálad a také chuti na jídlo - zejména sladkosti. Ve velké části případů má nadváha psychické důvody. Konzumací potravin (zejména s vysokým obsahem cukru) si člověk uměle navozuje iluzi a pocit spokojenosti a zahání tím dennodenní stres a frustrace. Orgonit emitováním záporných iontů upraví hladinu serotoninu, tedy známého hormonu štěstí v krvi, pomáhá ke snížení nadbytečné konzumace potravin. Také tímto zrychluje metabolismus, regeneraci buněk a výměnu elektrolytu v krvi.

Vzdušné anionty také upravují pH krve směrem k zásadité reakci, což podporuje lepší trávení, snižuje ukládání cholesterolu, zvyšuje odbourávání tuků a působí např. proti dně a revmatickému zánětu kloubů způsobenému vylučováním kyseliny močové ve formě krystalků do kloubní chrupavky.

Neutralizuje se nezdravé působení elektromagnetických záření záření, jež vydává - veškerá elektronika, obrazovky, zářivky, vedení vysokého napětí, rozvody elektřiny, trafostanice, televize, rádia, mobilní telefony a jejich vykrývače, lokální vysílače, wi-fi, bluetooth. Ostatně, snad všichni je cítíme, zejména, pokud pracujeme s Pc, můžeme vnímat jemné brnění a pálení, jež vychází z obrazovky.

Čistí se voda - voda, kterou máme ve sklenici, vodní nádrže, jezera, řeky a další zdroje, u větších ploch bude třeba také zvýšit množství orgonitů.

Zlepšuje se růst rostlin - v prostorách, kde je dostatek prospěšných záporných iontů, je růst rostlin výrazně stimulován. Platí to i pro venkovní prostředí a zahrady, kde se rovněž v dnešní době díky bezohlednému chování civilizace produkující přebytek kladných iontů zřetelně nepříznině projevuje na nízkém vzrůstu a výnosnosti rostlin a vegetace celkově.


- Článek jsem obdržela a z hlediska
vzdělávačně-informačního je řazen jako základní -


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 3. ledna 2014 v 19:34 | Reagovat

Dobrý večer,
přečetla jsem si Váš článek a je velice zajímavý.Musím vše potvrdit,protože orgonity používám již řadu let.Mám i podtácek na vodu a ta je po pár minutách nádherně křišťálová,měkká a samá bublinka.Orgonity mám v každé místnosti v baráčku a také v našem obchůdku.Oceňuji je hlavně v obchůdku,protože se někdy objeví i zákazník,který vyzařuje negativní energii a to já potom úplně cítím,jak orgonitky pracují ,,na plné obrátky".Mám i jeden malinký v pokladně,takže čistí peníze.Mám pyramidu,která už mi pomáhá hodně dlouho a také čakrové orgonity a svícen,který používám i při meditaci.Prostě kam vejdu,všude je mám i nad postelí a jako přívěšek na krk.Když jsem si koupila jako první zelenou pyramidu a zjistila jsem,jakou sílu má,dokupovala jsem si další.....

2 zivavoda-lena zivavoda-lena | 4. ledna 2014 v 14:35 | Reagovat

Děkuji za popsání Vaší zkušenosti. Zajímá mne a dovolím si v této souvislosti položit dotaz, z čistě zvídavého hlediska.
Zkoušela jste nějakým konkrétním způsobem ověřit funkci orgonitu na penězích, respektive poznáte nějak, že peníze jsou "očištěny"? Děkuji za odp.

3 Jarka Jarka | E-mail | 4. ledna 2014 v 22:01 | Reagovat

Několikrát se mi stalo,když jsem od zákazníka přijala kovové mince,že mnou projel nepříjemný pocit,trošku se mi zatmělo před očima a točila se mi hlava.Musela jsem situaci rychle ustát,ale nebylo mi dobře.Od té doby,co mám orgonitek v pokladně jsem už tyto pocity a zážitky neměla.Tak si myslím,že jsou očištěny jak kovové tak papírové.Já si orgonitek naprogramovala tak,aby chránil a vysílal léčivou energii a tu cítím kolem prostoru u pokladny.Ale konkrétně jsem to jinak neověřovala.Vy by jste měla nějakou radu?

4 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 5. ledna 2014 v 0:29 | Reagovat

Já se spíše ptala, jelikož s penězi jsem ještě tímto způsobem nemanipulovala, čili jsem viděla možnost přiučit se něco nového.
S tím nepříjemným pocitem při přebírání mincí mne napadlo, že jste zároveň s mincemi mohla přijmout i nějaký nevhodný "energetický" otisk od zákazníka, ale je to jen myšlenka. Může to být i jinak.
Takže, děkuji za odpověď.

5 Majda Majda | Web | 19. února 2018 v 17:22 | Reagovat

Ověřovala jsem působení orgonitu na růst rostlin, fakt to funguje.

6 Lena / autorka Lena / autorka | 21. února 2018 v 20:26 | Reagovat

/ 5 / Tak to je prima.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama