- LÉČENÍ MUŽE > šovinista + trochu psychologie

23. ledna 2014 v 0:07 | Lena |  - Muž a Žena

Příspěvek, který představím níže mne evokoval k sepsání zážitku, jelikož s jeho obsahem malinko souvisí. Jedním z pravidel partnerských vztahů, jež jsem utvořila na základě pozorování chování mužů a žen zní: Žena je odrazem chování svého muže, muž je odrazem chování své ženy.

Angelina Jolie, jakožto manželka Brada Pitta a o níž se bude hovořit později, je velmi hezká a zajímavá žena. Hojně se tvrdí, že za některými tvary jejího těla stojí plastická chirurgie, ale to není přímým předmětem řešení. Nyní chci psát o něčem jiném, a tím je všeobecně povrchní vztah mnohých mužů k ženám a jejich názory na ženy.

Před nějakým časem jsem potkala známého. Měli jsme si co říci, čili po chvilce, kdy slovo dalo slovo jsme se odebrali do útulného prostředí blízké kavárničky. Probírali jsme život ze všech jeho stran i úhlů a během řeči došlo i na téma ženy-muži. Zde se také kriticky vyjádřil o Angelině, která má mimochodem indiánské předky, že když byla "mladá", (tím měl na mysli, když byla náctileté dítě), byla nádherná, ale že už nějak stárne. Řekl to s pohrdavým úšklebkem a stylem ješitného, ženám nadřazeného, sobeckého šovinisty, který, "jakožto každý muž, navzdory vzhledu i věku má plné právo vlastnit ty nejkrásnější a nejmladší kusy". / Je s podivem, že tímto primitivním stylem myslí a také se vyjadřuje obrovská spousta "mužů". Nevídané!! /

K tomuto konkrétnímu vyjádření mužů mám také konkrétní poznámku. "To je mi novinka pánové, stárnutí je přirozený proces, to by jste měli vědět, jde o učivo základní školy. A také se někdy podívejte do zrcadla lidskýma očima vy "mladíci", jelikož Vy jste kolikrát takoví "krasavci", že je mnohdy velmi těžké se na Vás vůbec dívat. Mezi námi ženami a Vámi "muži" je takový "nepatrný" rozdíl. Ženy Vás totiž milují (většinou), proto, jací jste, zatímco Vy ženy "milujete" (většinou), proto, jak vypadají. Staňte se lidmi pánové a bude mnohem lépe na tomto světě."

A nyní se vrátím ke kritickému vyjádření mého známého k Angelině. No... Řeknu Vám otevřeně a na rovinu, že má reakce, jakožto ženy, které se toto téma, (ostatně, jako všech žen) týká, byla adekvátní. Mimo výše zmíněné fráze jsem mu, naprosto klidně a s úsměvem řekla, že je hlupák. A že vzhledem k jeho střednímu věku už má dávno mít rozum a v hlavě srovnané priority, KDO je to vlastně žena.


Žádná hračka
Živá bytost, která vnímá, vidí, cítí a je schopna obrovské lásky.
Její hodnota se nezobecňuje a neposuzuje dle kvality její kůže!!!
Skutečná krása ženy roste s jejím věkem.
A dalo by se pokračovat dále..

Světe div se, ten šovinista naproti mne, s kafem v ruce se probudil! :) Zamrkal očima, bylo doslova slyšet, jak se mu mozek, jenž měl až do té chvíle v rozkroku, posunul tam, kam patří, tedy do hlavy, najednou obrátil a jal se vysvětlovat a řešit..
Další dění tohoto, dalo by se i říci, tak trochu psychologického rozhovoru nebudu prozrazovat, ale řeknu jednu věc.
Měla jsem za to, že když jsem mu takto otevřeně řekla svůj názor, až se příště potkáme, mine mne obloukem. :) Jelikož mnozí pánové velmi rádi utíkají před realitou a místo toho, aby se konečně začali chovat jako dospělí muži a postavili se své slabosti čelem, hledají jakési nízcehodnotné náhražky v podobě komplimentů hloupých a naivních dívenek, či žen. A pozor - tuto skupinu žen a dívek lze rozdělit na dvě podskupiny, z čehož jednu část tvoří ty skutečně hloupé, do druhé spadají ty, jež mají přeci jen o něco více rozumu, avšak jsou obětmi svého vlastního nízkého hodnocení. Místo toho, aby tomu ťulpasovi na rovinu řekly, co si o něm myslí, (přestože by to velmi rády udělaly), raději si myslí své a dotyčnému falešně mažou med kolem pusy. Dotyčný ťulpas se pak dme pýchou, jaký je King, skutečnost je přitom jinde. Tím ovšem tyto ženy žijí v jakési lži, zároveň onen obelhávaný muž ve falešné představě svého vysokého ega, jaký je borec, přitom, opak je pravdou, je spíše politování hodný a pro smích. A je jedno, zda v zaměstnání vykonává vysokou funkci, nebo je obyčejný dělník. Je to prostě jen - chlap. Tím nechci říci, že je nutné každému muži, který se nechová důstojně, říkat, že je pitomec. To bychom nedělaly nic jiného, neboť nadpoloviční většina těchto tvorů spadá právě do této skupiny. Ale, někdy je zkrátka třeba vytáhnout drápky, protože chování mnoha mužů je často v některých ohledech skutečně děsivé ...

Onoho "chlapa" jsem za několik dní potkala opět. A opět, světe div se, k mému překvapení na mne s úsměvem mával a zrychlil krok mým směrem tak zběsile, že jsem v duchu hledala pevnou půdu pod nohama, kdyby náhodou neubrzdil (jelikož to klouzalo) a skončil v mé žensky jemné náruči, abychom nespadli a svými čely nepolíbili rozbrouzdané sněhové cosi na chodníku.
Bylo zjevné, že to, co jsem mu minule řekla na něj udělalo jakýsi dojem a následovala další konverzace, ovšem již na jiná, běžnější témata a později také přišlo jeho další pozvání, tentokrát na večeři.
Takže příště "příteli"...

-

A tak se mi podařilo alespoň částečně vyléčit dalšího muže. Jeho slabé místo, v tomto případě nesprávné přesvědčení o ceně žen, jsem otevřela, vyčistila, jako ránu, kterou nám vyčistí např. lékař, když máme rozbité koleno. Rozumějte, lidem, kteří nám v životě kříží cestu můžeme něco přínosného předat a stejně to funguje opačně, my si z takových setkání můžeme něco nového odnést.
S tímto "mužem" se ještě několikrát sejdeme, jelikož je nutno proces čištění dovést do úplného konce. Do jeho podvědomí je třeba uložit správný a pravdivý vzorec a on sám si jej musí uvědomit a pochopit jeho smysl. Kdo žil mnoho let v mylné představě jakéhokoli charakteru, dostane se mu pod kůži tak hluboko, že jedno, příměrem řečeno "praštění mezi oči" nemusí pomoci. On si musí uvědomit, že žena není pouze kus kůže, ale živá bytost, jejíž skutečná krása nabývá na hodnotě ruku v ruce s tím, jak zraje a získává zkušenosti.
Protože, pokud toto muži nepochopí, pak nikdy na tomto světě nebude harmonie, někdo to nazývá Mír, jelikož jeho zárodek vzniká v lidských srdcích a jádru plněhodnotné rodiny. Ženě, kterou je pohrdáno jen proto, že na její kůži přibývají vrásky se srdce uzavře, říká se také, že zkamení. A taková žena pak není schopna přirozeně, otevřeně dávat, vyzařovat Lásku, ani sobě, ani do svého okolí. Láska je totiž nejsilnější energie.
Vím o nemálo ženách, jež byly svými manžely vyměněny, jako kus hadru, za mladší kůži. Ano - kůži. Kůže má totiž pro obrovskou část "mužů" vyšší hodnotu, než lidský charakter a staví ji nad hodnotu člověka. Některé z těchto nelidsky odhozených žen dokonce onemocněly vážnou chorobou, jelikož tento počin byl pro ně velmi silným ponížením a bolestívým prožitkem, který vstřebávaly velmi dlouhou dobu. Emoce se ukládají v našem těle a působí buďto konstruktivně, nebo destruktivně, záleží na druhu. Alarmujícím faktorem je, že tento podivný fenomén výměny "kůže za kůži" má vzestupnou tendenci. Je opravdu smutné, dívat se a vnímat energii rozedraných srdcí a smutných, zklamaných duší ...

-

Tímto malým pozastavením nad muži a jejich chováním, které je prověřeno léty, jsem tak trošku připravila půdu pro následující slova Brada Pitta. Nelze 100% potvrdit, že je vyřkl on, jelikož jsem u toho nebyla, každopádně, velmi hezky se čtou ...S úsměvem a upřímnými pozdravy se s Vámi pro dnešek loučím.

Vaše Lena


.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama