- Jak být úspěšný, "tajemství" úspěchu > něco ze života + pěkné video

8. ledna 2014 v 14:13 | Lena |  - Krůčky ke štěstí

Pokud na chvíli zavřu oči a vrátím se ve svých myšlenkách do minulosti, vybavují si vzpomínky, když mi bylo zhruba patnáct. V té době jsem vypracovala svůj první větší projekt. (detaily vynechám) Mému okolí, které se v té chvíli skládalo z lidí o generaci i dvě starší mne od jeho realizace zrazovalo. To nezvládneš, bylo by to těžké i pro nás, natož pro tebe. Milion pádných argumentů. Nerozuměla jsem jim, nechápala. PROČ jsou takoví? Místo toho, aby mne alespoň podpořili, říkají, že to nejde. JAK MOHOU VĚDĚT, ŽE NĚCO NEJDE, ANIŽ BY TO VŮBEC ZKUSILI?

Nenechala jsem ty lidičky, aby udupali mou energii odhodlání. Vzala a sehnala jsem věci potřebné k výrobě mého "snu" a jala se v klidu pracovat na jeho realizaci. Krůček za krůčkem jsem šla za svým cílem. Když bylo po několika hodinách ze čtvrtiny hotovo, zřejmě se v nich hnulo svědomí a přicházeli jeden po druhém nakukovat. Nakonec to dopadlo tak, že mi s mým projektem byli nápomocni. Ano, zvládla bych to i sama, ikdyž určitě ne tak dokonale, jako s pomocí zkušenějších. Když bylo dílko dokončeno, byla jsem na něj hrdá a zažívala ohromné pocity ŠTĚSTÍ A MOTIVACE DO DALŠÍCH ČINŮ. A u dospěláků jsem sklidila určitý respekt, kterým jsem, ikdyž ne záměrně, ukázala, že i "malá" holka může dělat velké věci, konec konců-řekli si o to sami. Ano, to je právě jedno z "tajemství", pokud naši myšlenku, tedy energii uvedeme do praxe, tím utvoříme dílo. Svůj sen v podstatě zhmotníme, a tím se stáváme TVŮRCI. Uleví se nám, jelikož energii myšlenky jsme vypustili ven, zhmotnili, je to naše vítězství a každé vítězství nám dává sílu a energii do dalšího uskutečňování našich plánů. Tak má člověk hezky nakročeno ke štěstí a spokojenějšímu životu.


Ještě jsem nebyla zcela plnoletá, když se mi zalíbilo žít "svůj" život, dělat to, co umím, k čemu mám předpoklady a talent. Jet na své vlně. A k tomu je někdy potřeba i spolupráce ostatních, zejména, pokud chcete mimo vašeho snu, dělat i něco pro prospěch celé společnosti, nás všech. Opět se objevilo spoustu překážek ze všech okolních stran a nemám tím na mysli rodinu. Spousta lidí nemá v oblibě změny, přestože by byly přínosem ať už z hlediska efektivity práce, zlepšení stávajících podmínek v čemkoli a kdekoli atd. Jedou si ve svých zažitých systémech, přestože jiné by jim přinesly více prospěchu. Nebudu se sáhodlouze rozepisovat, ale tyto zkušenosti mne v podstatě každý den, během celého mého života utvrzují, že většina lidí se buď bojí vyčnívat z řady, protože taková pozice je ve společnosti se zkostnatělým myšlením velmi těžká, nebo jsou líní přemýšlet a konat, jelikož zjistili, že stát na místě, tedy nerozvíjet svou osobu a okolí, které je obklopuje je jednodušší a pohodlnější.

Jak zakončit toto krátké vyjádření? Na střípcích z jeho základů jsem postavila závěry, které se snad dají nazvat malými moudry, či citáty, jež z této zkušenosti vyvěrají, jako gejzír z čistého pramene ..


" I malý úspěch=úspěch.
Úspěch se skládá z povedených maličkostí a každý úspěch nás posiluje pro ten další. "

" Většina lidí nemůže být úspěšných, jelikož jsou líní.
Zjistili totiž, že přemýšlení a konání je stojí určitou námahu a energii.
Oproti tomu, příliš nepřemýšlet, nedělat nic se zdá být příjemnější a snažší.
To je ovšem velký omyl, kterým jsou lidé očarování po celá staletí a promarní tak mnoho životů.
Život=cesta, přerod energie myšlenky v čin, a ten se následně promění ve hmotu. Lelkováním se člověk zasekne v bublině prostoru a času, a přestože fyzicky zde je, jakoby nežil. "

" Většina lidí hledá tisíc výmluv, proč něco nelze, místo toho, aby hledali jeden způsob, jak to jde.
Tímto tlacháním do prázdna ovšem ztratí mnohem více drahocenného času, než jsou vůbec schopni si uvědomit. "

" Většina lidí je protkáno nitkami energie strachu, jelikož "neví",
že oni sami jsou stvořitelé a BOHOVÉ, jež si tvoří svou realitu života.
A tak jsou spoutáni okovy, které lze ovšem lehce přetrhnout, stačí udělat první krok. "

" Nejtěžší je udělat první krok.
Ale když jej uděláš, překročíš své zakletí a dostaneš se do Země zaslíbené,
kde padají pečení holubi do pusy sami.
Ti holubi jsou stále nové příležitosti, které budeš na své cestě, krok za krokem nacházet,
a pokud je budeš využívat, budeš mít také stále plný žaludek. "Níže je videoprezentace s různými radami, jak..., která mi přijde pěkně zpracovaná z řečnického i vizuelního hlediska. Tentokrát se k jejímu ději nebudu vyjadřovat, ale potěšilo mne, že se v ní objevují i myšlenky a zkušenosti, které se shodují s mými.Pro dnešek se s Vámi loučím a přeji šťastné kroky na cestě vašeho života
Lena


- Strach - nepřítel štěstí a svobody člověka > ZDE -
- Po schodech pyramidy života k poznání sebe sama - ZDE -
- Další články náležící kategorii Krůčky ke štěstí > ZDE -

autorství psaného projevu Živá Voda - L
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama