- Tip na originální dárek - blooming tea > s videoukázkou

6. prosince 2013 v 23:02 | Lena |  - Rady a tipy zajímavé

Před nějakým časem jsem dostala milý dárek v podobě luxusní kazety květinových čajů. Ikdyž se blíží období Vánoc, a jistě se najdou lidé, kteří by jej ocenili i pod stromečkem, jako malé překvapení se v podstatě hodí ke každé příležitosti. Pití čaje tohoto typu je obřad, u kterého si přijdou na své zejména milci čaje, ale i ti, jež ocení originalitu. Květiny jsou baleny ručně a sledovat, jak se ve vodě pomalu rozbalují, přivodí atmosféru s nádechem romantiky. Budete si připadat, jako v podmořském světě. Každá čajová květina je jiná, tudíž také každý obřad voní malým tajemstvím, jež se lístek po lístku rozvíjí a otevírá ...

Základem jsou často lístky zeleného čaje, na které jsou navázány například květy jasmínu, měsíčku, karafiátu a spoustu jiných. Zalévají se vodou o teplotě 70-80°C, louhují 5-7minut. Teplotu je nutno dodržet, jinak se může stát, že se květina nerozvine. Výhodou je, že se dá několikrát opětovně použít.

Sehnat se dají v různých obchůdcích s bylinkami, prostřednictvím internetu, zahlédla jsem je i v klasických obchodech s potravinami a smíšeným sortimentem.

Pro ty, kteří se s těmito čajovými květinami setkávají poprvé a rádi by viděli, jak se rozvíjí, jsem vybrala dvě příjemné prezentace s pozadím pěkné hudby..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama