- Objev záhadně světélkujícího tvora ve vodách britského přístavu + videodokument

10. prosince 2013 v 17:32 | Lena |  - Falešní proroci

Když britský přístav Bristol zahalila tma, ve vodě se před několika přihlížejícími svědky objevil těžce identifikovatelný, světélkující tvor neznámého původu. Zhruba půl minuty plul těsně pod povrchem vody, a poté, stejně, jako se objevil pomalu zmizel v hlubinách. Tato událost byla zaznamenána před několika dny.

Jako těžce identifikovatelný jej údajně popisuje biolog Steve Simpson z britské univerzity. Dle jeho názoru jde o velmi neobvyklé stvoření, které připomíná pražmu, nebo medůzu, ale s jistotou to říci nemůže. Navíc, pro mořské biology je záhadou, že se tento svítící tvor objevil na velmi frekventovaném místě, jemuž se živočichové obvykle spíše vyhýbají. Jak bývá v této společnosti zvykem, zdokumentovaný objekt se stal hitem, vzniklo spoustu hypotéz o návštěvě mimozemšťanů a vše kolovalo internetem. Mnozí si dokonce dali tu práci, aby z něj vytvořili "kvalitně" zpracovanou reportáž.

Co na to Živá Voda
Objekt vypadá opravdu zvláštně. Zadní část trupu připomíná oliheň, přední část z určitého úhlu - hlavu žraloka kladívouna. Pokud si u prvního videa zastavíme obraz na 30 sec., máme možnost v pravé přední části tvora vidět jakési oválné těleso, jež připomíná hlavu s mřížkováním. Nějaký druh mořského "žabokrokodýla". ?
Nesedí mi silné spektrum světla, jež se rozprostírá do určitých bodových částí prostoru, vypadá spíše jako uměle vytvořené. Hypotézy ostatních, že se jedná o zvíře, jež v noci světélkuje, jako např. medůzy bych vyloučila, jelikož tito živočichové své přirozené světlo rozprostírají do celého prostoru, v němž se postupně rozplývá. U neznámého tvora, či tělesa je typ světla jiný, uměle vypadající, jak jsem zmiňovala výše.


A co je toto?
Tmavý kabel (ohraničený žlutými puntíky, trošku jsem si fotografii upravila) = elektrický kabel, jež pohání těleso, které patrně vytvořili ti, jež z něj udělali nafouknutou bublinu a senzaci v podobě "mimozemšťana".
Mimo jiné se na fotu najdou i další, do očí bijící nesrovnalosti ..

Co Vy na to pane univerzitní biologu? ;-)


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama