- Nová náhrada masa vyrobená ze zeleniny - chutná jako kuře

3. prosince 2013 v 0:07 | Lena |  - Potraviny, výživa

V květnovém článku jsem zmiňovala, že v blízké budoucnosti bude představen nový druh potraviny a jedna taková je na světě. V Nizozemí si spotřebitelé a konzumenti, jež nejí maso mohou zakoupit nový druh jeho náhrady, která je vyrobena ze zeleniny a s chutí pravého masa si údajně nezadá. U nás zatím dle informací dostupná není, ale i naši zákazníci se jistě mohou brzy těšit, že si tuto chuťovku položí na stůl. Mne osobně vcelku zajímá, jak toto maso drží pohromadě, popřípadě, jaká konkrétní pojiva obsahuje a především, jsou-li přírodní. Co se týče nového druhu "potraviny", tak nás ještě čeká jiný objev a není vyloučeno, že se bude jednat o určitý druh energie, a také to nebude dlouho trvat. Já si na to velmi ráda počkám. L

Tato nová náhrada masa neobsahuje sóju a Nizozemí je celosvětově první zemí, kde se vyrábí a kde je možno tuto vegetariánskou náhradu vyrobenou ze zeleniny zakoupit. Ministerstvo hospodářství tamní země oznámilo, že tento inovativní výrobek s názvem ProViand je již od konce října v regálech obchodních sítí.


ProViand se vyrábí z různých druhů zeleniny, mezi něž patří např. květák, mrkev, brambory, cibule, přidávají se také luštěniny; slunečnicový olej, voda a aroma. Výrobek má obdobný obsah bílkovin, jako kuřecí maso a velmi nízký obsah tuku. Neobsahuje sóju ani lepek, je ale obohacen o železo z přirozených zdrojů a díky slunečnicovému oleji také obsahuje vícenásobně nenasycené mastné kyseliny.
Toto zeleninové maso má chuť a konzistenci srovnatelnou s masem a je k dostání ve třech příchutích - vepřové, kuřecí a hovězí. A stejně tak, jako maso se dá různě upravovat, nejen vařit, ale také péct, grilovat, nebo fritovat.

Skupiny, které tuto novinku jistě ocení jsou bezesporu vegetariáni i vegani, samozřejmě i spotřebitelé dbající o své zdraví, i ti, jež se bez klasického masa nedokáží obejít, ale mají rádi jídelníček, který obmění a zpestří i bezmasou stravou. Výroba by měla přispět k redukci plýtvání potravin, jelikož zde lze upotřebit také zeleninu, která nesplňuje požadavky potravinářského maloobchodu kladené na barvu, nebo kvůli tvarovým deformacím.


Pokud máte zájem, můžete nahlédnout i zde
- Článek jsem obdržela -

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama