- Přírodní léčba závislosti na alkoholu a kouření > návody

7. listopadu 2013 v 20:07 | Lena |  - Samoléčba

Každý člověk se v proudu svého života může tváří v tvář potkat se situacemi, které jej položí na lopatky. Ovšem, pokud jsme na zemi, musíme opět vstát, ikdyž to mnohdy není lehké.. Pro mnohé je ale schůdnější cestou, jelikož se zdá jednodušší sáhnout po něčem, co jim na problém pomůže na chvíli!! zapomenout. Ale tím se jen dobrovolně a z vlastní vůle týrají a problém pouze zhoršují. Pokud jej však začnou řešit, postupem času problém zmizí a oni se tak mohou zařadit zpět do života. V opačném případě jen stojí na místě, zaseknou se a dalo by se říci, že vlastně nežijí. Na světě nejsme proto, abychom stáli, ale proto, abychom se vyvíjeli, rostli. To se tito lidé opravdu mají tak málo rádi? Tak málo si sebe a své hodnoty váží? > Každý člověk na tomto světě je něčím vyjímečný..

Tím, že lidé svůj žal utápějí v alkoholu, nebo hledají náhražky, je pouze výmluva pro jejich vlastní lenost postavit se problému čelem, a je absolutním nesmyslem. Nic se tím nevyřeší, navíc ničit si vlastní zdraví, které je obrovským darem je projevem velké hlouposti. Závislost, na čemkoli takovém nemá omluvu. Lidé, jež se takto chovají by se měli stydět. Malé děti mají v tomto ohledu více rozumu. Lidská vůle je obrovská a člověk, pokud chce, může dokázat doslova nemožné. Nejsme na světě proto, abychom seděli na zadnici a litovali se, tím jen ztrácíme drahocenný čas.

Obdržela jsem zajímavé návody na léčbu dvou velkých známých závislostí, což je alkohol a kouření. Dávám je zde z hlediska informačního a pro inspiraci. Pokud by jste je chtěli vyzkoušet, nejprve se poraďte s kvalitním lékařem, či léčitelem. Při léčbě je také neopomenutelným aspektem, že člověk sám musí alespoň trochu chtít dostat se ven z kruhu závislosti ven. Není to těžké, stačí jen udělat malý krok VPŘED. Takže, hodně štěstí. ;-) Lena

Ještě mi dovolte prezentovat jednu životní pravdu:

"Každý zápas, vyhraný, nebo prohraný nás posiluje pro ten další. Pro lidi není dobré prožít snadný život. Přestanou-li zápasit, slábnou a ztrácejí výkonnost. Někteří potřebují řadu porážek, než se u nich rozvine síla a odvaha dosáhnout vítězství sám nad sebou."lžíce = polévková ♦ lžička = čajová

Čaj proti závislosti
3 lžíce třezalky
2 lžíce ostropestřce mariánského
3 lžíce šípků
3 lžíce máty peprné
Promíchat, 1 lžíci této směsi zalít sklenicí (2,5 dcl) vroucí vody, přikryté louhovat 30 min. Poté přecedíme a vymačkáme, k tomu přidáme šťávu ze tří citrónů, 50 g medu. Užíváme po 1/3 sklenice 3x denně 30 min. před jídlem. Pít po dobu 2 - 3 měsíců. Nebudete pak ve stavu závislosti.

Čaj na odvykání od alkoholu
1 lžíce přesličky rolní
1 lžíce kořene lékořice
1/2 lžíce pelyňku
1 lžíce mateřídoušky
Zalejeme 1 l horké vody (95 °C), nejlépe do termosky, necháme stát přes noc. Ráno se scedí a pije před jídlem po 1/3 sklenice, 3x denně. Pelyněk léčí játra při alkoholismu i při hepatitidě. Odvykání od alkoholu napomáhá při pití tohoto čaje měnit chuť, alkoholikovi pak přestává tento chutnat.

Játra poškozená alkoholem
Při poškozených játrech alkoholem užíváme ráno nalačno 1/2 lžičky rozemletých semen ostropestřce mariánského. (lena - regeneruje jaterní buňky)
Dobré je pít také odvar ze suchokvětu (Xeranthemum) - na 300 g vody 1 lžička. Játra se očistí a obnoví se funkce.
Pít směs šťávy z červené řepy > 2 lžíce a jablek > 1 sklenice, zvlášť šťávu z mrkve po dobu 1 měsíce.

Kůra na játra poškozená alkoholem
Pórek, řapíkatý celer, zelená petrželka, mrkev > očistíme, odšťavníme a pijeme 1 sklenici během 3 hodin, po doušcích, s malými pauzami - po dobu 1 týdne. Poté následuje týdenní pauza, pak opět pít týden. Takto střídat. Vyléčí se játra a odvyknete si od alkoholu.

Očista jater, hepatitida
Do nádoby vložíme 100 g ovsa, 2,5 l vařící vody, 150 g medu, zakryjeme hedvábným papírem a zabalíme do ručníku, vložíme na teplé místo, přesně na 24 hod, je možno použít i termosku. Užívá se sklenice 2x denně, po dobu 2 - 3 měsíců.

Proti kouření
1 lžíce rozdrceného listí eukalyptu zalejeme 1/2 l vroucí vody. Do toho vložíme 1 lžíci medu, 1 lžíci glycerinu. Ponechá se hodinu odstát. Užívá se 1/4 sklenice 7 krát denně. Snižuje chuť na cigaretu.


Zdají se Vám Vaše problémy nezvládnutelné? Pak se rozhodně podívejte na tohoto bojovníka !! Ukáže Vám, že to jde i bez alkoholu a podobných nesmyslných návýků.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama