- Domácí pleťové masky z přírodních surovin > normální pleť

18. listopadu 2013 v 19:10 | Lena |  - Přírodní kosmetika

Naše kůže, stejně, jako My, je živá, dýchá, vnímá a reaguje na veškeré procesy, jež probíhají v jejím okolí. Díky ní také dýcháme a skrze ni se nám do těla dostávájí různé látky, které toto okolí obsahuje. My si můžeme zdraví, tedy vzhled naší pokožky vylepšit nejen vnitřně, vhodnou stravou a harmonickým životním režimem, ale samozřejmě také z vnějšku dodáváním výživy. Odměnou nám bude její vitálnější vzhled. Dnes jsem se zaměřila na pokožku ZDRAVOU, tedy normální a představím zde návody na výrobu pleťových masek z přírodních ingrediencí, jež jsou vhodné pro tento konkrétní typ pleti. Při přípravě není od věci dobrotku, kterou chystáme pro naši pleť také ochutnat, dodáme tak trochu zdraví i našemu tělu, aneb, jak moudré rčení praví - jak na povrchu, tak uvnitř, jak uvnitř, tak na povrchu.. Všechny zde uvedené masky jsou odzkoušeny.

Masky se nanáší na čistou pleť, vynecháváme partie kolem očí, kde můžeme jemně vklepat malé množství krému. Po nanesení masky si na zavřené oči položíme vatové polštářky předem namočené ve studené vodě, nebo minutu vylouhované, vychladnuté čajové pytlíčky, vhodný je čaj černý. Pokud celý postup završíme příjemnou relaxační hudbou, příznivý výsledek masky tento proces umocní. Kůže se při hudbě krásně uvolní, otevře a mnohem lépe nasákne výživné látky. Co se týče doby působení, uvedené časy jsou orientační, každá pleť je trošku jiná. Pokud cítíte, že maska vysychá a začíná Vaši pleť stahovat, je třeba ji umýt.


Maska z podmáslí a mrkve
Ingredience - 2 lžíce mrkvové šťávy, popř. najemno nastrouhané mrkve a stejný díl podmáslí. Pro zahuštění je možno přidat škrobovou moučku.
Smícháme, naneseme, ponecháme působit 15 mimut. Poté opatrně smyjeme teplou vodou. Pokud cítíme potřebu, naneseme malé množství krému, jež běžně používáme.

Žloutková s mrkví a olejem
Nejprve si ručně vyšleháme "majonézu" z jednoho žloutku a trošky olivového oleje. Poté po kapkách vmícháváme šťávu z mrkve. Doba působení 15 min. Tato maska je vhodná i pro sušší pleť.

Z tvarohu
1. Lžíce tvarohu, 2 lžíce medu. Možno přidat i trochu mléka.
Smícháme, naneseme, ponecháme působit 20 min.
2. 2 lžíce tvarohu smícháme se žloutkem. Naneseme, je možno i na oblast krku a dekolt, necháme působit 20 min.
3. Tato maska je vhodná pro pleť podrážděnou sluníčkem.
Menší sklenici tvarohu, trochu smetany, bílek.
Samotný bílek nejprve ušleháme, přidáme ostatní složky a vymícháme na kaši hustší konzistence. Necháme působit 15 min.
4. Menší banán se rozmixuje se 2 lžícemi tvarohu, lžící smetany, žloutkem. Doba působení je 25-30 min.

Hruška a smetana
Zralá hruška, 1/2 lžíčky medu, lžíce smetany.
Dužinu hrušky rozmělníme na pastu, postupně přidáme ostatní, smícháme, naneseme. Doba působení 15 min.

Z ovesných vloček
2 lžíce rozemletých ovesných vloček smícháme se 3 lžícemi mléka, nebo smetany. Ponecháme chvíli uležet, aby se ingredience propojily. Vločky nasají tekutinu, změknou a směs nabude hustotu. Nanášíme na obličej a krk. Po 15 - 20 minutách opláchneme vlažnou vodou.

Jablka
Nastrouhané jablko se smíchá s tvarohem a medem. Ponecháme působit 15 min.

Hrozny
Bobulky hroznového vína rozmačkáme vidličkou, přidáme bílý jogurt, 1 lžičku oliv. oleje, 1/2 lžičky citrónové šťávy a 1/2 lžičky medu. Vypracujeme na hustší konzistenci, necháme působit 10 min.

Z brusinek
Hrst brusinek se vyšlehá do hladka, přidá se lžíce ménětučného jogurtu, lžíce medu a tuto mňamku zpestříme menším množstvím brusinkového džusu, tak, aby byla vytvořena hustší konzistence. Ponecháme působit 15 minut.

Z okurky
1. Omytou, oloupanou (někdo nechává i slupku) okurku nastrouháme na hrubším struhadle, naneseme. Doba působení 15 min.
2. Okurku nastrouháme, přidáme několik kpk citrónové šťávy a jogurt. Doba působení je zhruba 15 min

Z dýně
2 lžičky rozmixované dýně smícháme s 1 lžičkou medu a mléka dle potřeby, tak, aby byla vytvořena středně hustá konzistence. Ponecháme působit 15 min.

Z kukuřice
Polovina okurky se rozmixuje se zrníčky z jedné, do měkka uvařené kukuřice, přidáme 1 lžičku olivového oleje. Doba působení je 10 min.

Ze švestek
Rozmixujeme 1 švestku se 2 lžičkami medu a 1 vejcem. Po 30 minutách opláchneme.

Z ledu
Kostky ledu zabalíme do gázy, kterou následně minutu-několik minut potíráme obličej v kruzích. Do vlhké pleti poté naneseme malé množství krému. Kůže se krásně osvěží a prokrví.


- Pokud obdržím, nebo vyzkouším další tipy, pak je zde umístím -

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama