- Celková očista organismu - krok 7. > očista cév

13. listopadu 2013 v 20:07 | Lena |  - Samoléčba

Tímto posledním krokem uzavíráme kruh procesu celkové očisty našeho těla. Náš organismus je důmyslným mechanismem, který si zaslouží naši péči. Ostatně, nakolik se o něj budeme starat, tak nám bude sloužit, buďto dobře, nebo se budeme trápit různými obtížemi, které nám mohou bránit v plném prožívání proudu našeho života. Dnes si představíme očistu cév.

Cévy má zaneseno spoustu lidí a nejen dříve narození, jak by se dalo očekávat, i velmi mladí lidé mají potíže. Dochází k tomu jak jinak - nevhodným způsobem života, nedostatečnou pohybovou aktivitou, přemírou stresu, nevhodně kombinovanou stravou, odpadní stravou (ztužené rostlinné tuky, časté smažení, přesolování, přeslazování apd), přejídáním a jinými faktory. Tím vším trpí celé tělo, naše orgány pak nemohou pracovat, jak mají, v tomto důsledku poté dochází k celkové disbalanci veškerých přirozených procesů, jelikož tělo je CELEK, kde je vše propojeno se vším. Díky všem těmto faktorům tak dochází k zanášení cév odpadními látkami, zejména tuky a vápníkem a vzniká problém lékaři klasické medicíny nazýván ateroskleróza, či kornatění tepen. Tím se však zpomaluje, nebo zastavuje jejich průtok a výživa orgánů i těla. Dochází k nedokrvenosti srdce (ischemie), a pokud se tepny, cévy stanou neprůchodnými, vzniká infarkt, či mozková mrtvice. Překážkou v proudění krve se také stává krevní sraženina, jež vzniká srážením krevních destiček.

Jako u všech předchozích procedur, i zde je vhodné stravovat se lehce, tedy vynechat maso, které by organismu při jeho trávení odebíralo energii potřebnou pro pročišťovací proces a zároveň by zatížilo střevo. Nezapomeneme také provést klystýr, který střevo uvolní a odpadní látky z cév tak budou lépe odcházet. L


Návody jsou dva, můžete si vybrat
Budeme potřebovat:

1/
2 pol. lžíce mletého kořene kozlíku lékařského
2 dcl semínka kopru
4 dcl medu, pokud možno domácí kvality

Vše promícháme, vložíme do 2l termosky, celý obsah zalejeme vroucí vodou a necháme 24 h louhovat. Poté scedíme, užíváme 1 lžíci 1/2 hodiny před jídlem do vyčerpání celé dávky.
(Můj tip - je lepší tuto dávku rozdělit na několik dílů a uvařit vždy čerstvou, celé 2 litry připravené najednou by jste užívali několik dnů, čerstvější je vždy lepší.

2/
5 lžic rozdroleného chvojí smrku, nebo borovice
3 lžíce plodů šípku
2 lžíce nařezaných cibulových slupek
Vše se rozemele, dá do kastrůlku a zaleje 8 dcl vroucí vody, poté ještě 10 min povaří a 1/2 hodiny nechá louhovat. Scedí se skrze jemné sítko, či gázu. Dle potřeby patřičné množství uvaříme znovu.
Užívá se 2 dcl odvaru 3 krát denně 1/2 h před jídlem a před spaním po 3 dny.


Jelikož stresové faktory mají v této době vzestupnou tendenci, není nic lepšího, než si pročistit své tělo, aby mohlo hezky dýchat. Díky tomu je tak budeme lépe zvládat a rychleji se přizpůsobovat nadcházejícím celosvětovým změnám.


Přeji krásné dny nadcházející i budoucí


Krok 1. ZDE


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama