- Svobodu v sobě najdeš skrze ušlechtilost koně + motivační video a citáty o koních

27. října 2013 v 15:38 | Lena |  - Kódy a Klíče osobně

Již od dětství se obdivuji kráse a rozmanitosti přírody, zvířat a všem procesům, které jsou jejich nedílnou součástí. Nejinak je na tom půvab koní.. Je to krásné zvíře a jeho blízkost ve mně vyvolává pocit přátelské radosti a respektu. Včera jsme využili nádherného počasí, jež doslova vybízí k výletům do lůna přírody, která je symbolem klidu a harmonie. Tomuto volání se nedalo odolat, a tak jsme se vydali ven. Při celodenních toulkách jsme také nemohli minout ohradu se stádem koní, jež se znenadání objevila na kopci, k němuž jsme se pomalým krokem přibližovali. Vyrazila jsem k ní střemhlav, jelikož kůň je pro mne již svou samotnou existencí bytí, svým ladným pohybem, symbolikou a vším, co představuje ztělesněním ušlechtilosti. Bylo to malé stádečko teplokrevníků, krása pohledět, pastva pro oko, mana pro duši. Při tom všem, zároveň se spojením slunečného počasí vaše duše doslova zpívá.

Kůň, jakýkoli, je úchvatná bytost. Pokud se chcete propojit s přírodou, přítomnost tohoto tvora k tomu má velké předpoklady. Ale - musí být svobodný. Tedy, ne uvázaný, (pokud možno) žádné sedlo, v žádném vězení. V našich zeměpisných šířkách se zatím nevyskytují volně žijící mustangové, čili pod pojmem svoboda si lze představit alespoň velkou ohradu, kde se koně mohou volně pohybovat dle libosti. A sledovat koně při pomalém, uvolněném běhu je proces, který vytváří dokonalou symfonii harmonické souhry, jež probudí všechny vaše smysly. Můžete si při tom připadat, jako malé dítě, které dostane nějaký neočekávaný dárek.

Pokud vám takové stvoření dovolí sednoust si na jeho hřbet, můžete se díky němu ještě lépe propojit s přírodou. Práce svalů, ladný harmonický soulad vás obou, splynutí dynamičnosti pohybu, současně s pohlazením podzimního vánku, který pročesává jeho hřívu a vaše vlasy... V tuto chvíli se stane něco, co mnozí hledají celý svůj život, ale nacházejí jen marnost. Váš časový prostor se propojí s jeho, vaše srdce budou bít jako jedno, a tím se otevřete celému Vesmíru, se kterým vytváříte jednotu, ať jste kdekoli. Kůň vám tuto maličkost, na kterou mnozí z vás během proudu svého života zapomněli pouze jemně připomene. Probudíte se a otevřete své vědomí.


" Dýcháte stejný vzduch, pijete stejnou vodu, chodíte po stejné Zemi. "
Citát, dá-li se spojení těchto slov takto nazvat jsem vytvořila právě nyní, při psaní, nevím, nakolik se
vám líbí, nakolik vás osloví, ale chci vám jím "něco" říci. Vám, kteří ještě hledáte. Vím, že tam jste ...

Dnešní poetické odpoledne jsem využila k napsání těchto vět a našla jsem pro Vás také hezké motivační video. Svými tóny i charakterem má vysoké předpoklady, pokud jej zhlédne člověk, jež se při své cestě zastavil, aby se v klidu mohl zaposlouchat do hlasu života a něco nového tam najít, zaťukat na jeho podvědomí a otevřít jeho "oči." Pro ostatní nechť je zpestřením a příjemným relaxem. Mimochodem, v jeho obsahu naleznete i přirozený znak, který mne symbolizuje, čili je tak trochu i hádankou. Pro silnější vstřebatelnost si prosím zesilte zvuk.

" Člověk se může tvářit, jako váš největší přítel, ale v momentě, kdy se otočíte
vám vrazí "nůž" do zad. Kůň vám ale něco takového prostě nikdy neudělá. "

Krásný den všem, těm, co již našli i všem hledajícím.

Lena


Jdi VPŘED a otevři v sobě SVOBODUJako přídavek jsem pro Vás vybrala pěkná moudra.
Ovšem zde si prosím zvuk vypněte, jelikož doprovodná hudba je jiného typu, než u videa prvního,
tím pádem může rozladit sílu prožitku, který jste si z něj odnesli, což by byla škoda.

Věřte mi.


Co se týče volného a svobodného pohybu koní na našem území,
již dnes se v tomto ohledu něco "děje". Kumulují se energie tohoto
tématu, čili je možné, že v naší republice brzy dojde ke změnám, které se koní budou týkat.

§ Prvotní autorská práva článku Živá Voda Lena §.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 10. prosince 2013 v 15:02 | Reagovat

Tak zrovna dnes jsem tohle čtení a videa moc potřebovala.Se vším musím souhlasit.Citát jste vystihla přesně a je veliká škoda,že mnoho lidí tyto věci nevidí ani necítí.
Krásný den a děkuji!

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | 11. prosince 2013 v 22:19 | Reagovat

I já děkuji ☺

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama