- Lotosový porod > placenta se oddělí samovolně + dětský videosmích

6. října 2013 v 20:07 | Lena |  - Žena, modeling jinak

Těhotenství je krásná, ale i náročná etapa ženy, která je každý den v kontaktu s novým, milovaným a očekávaným človíčkem, jež se v jejím nitru den za dnem vyvíjí a roste. Tato malá bytůstka je s maminkou ve spojení, reaguje na její tón a zabarvení hlasu, pohnutky, radost a jakékoli psychické rozpoložení. Žena je v tomto období emocionálně zranitelnější, ale zároveň i vnitřně silnější a odolnější. Potřebuje podporu svého partnera a otce dítěte, kdy se ve vzájemné úctě k novému životu budou společně těšit na jeho příchod na svět. Porod je vyvrcholením celé této etapy. Každá maminka má svá specifika a možnost zvolit si, jakým způsobem a v jakém prostředí jej chce prožít. Některé maminky si zvolí tzv. porod Lotosový, kdy se placenta po porodu neodděluje, ale je ponechána v klidové fázi, než se oddělí samovolně. Při určitém zamyšlení si však kladu otázku, nakolik a jak rychle vnitřní část placenty po porodu podléhá rozkladu, ikdyž se tzv. zakonzervuje. Každopádně, tento článek mi přijde vcelku zajímavý. Lena

Během celého těhotenství je placenta zodpovědná za zásobování, ochranu a funkci orgánů dítěte. Produkuje významné hormony, látky imunitního systému, chrání před mnoha škodlivinami.
Lotosový porod je odvěký přirozený fyziologický postup, při kterém po porodu nedojde k odstřižení pupečníku a placenta zůstává u dítěte, dokud se sama neoddělí. Dojde tak k přenosu skutečně všech potřebných látek, informací a životních energií. Plod dozraje. Je silný a zdravý. Lotosově se rodí již v řadě zemí, a to nejen doma, ale také v porodnicích i při porodu císařským řezem, kdy porodníci placentu neoddělují a počkají, až se od dítěte sama oddělí. Posílí se tak imunitní systém miminka, dítě není zbytečně traumatizované a získá více potřebné životní síly a energie.


Placenta je orgánem dítěte. Vzniká ze spermie a vajíčka. Díky lotosovému porodu se dítěti dostane z jeho placenty více krve a s ní také kyslíku potřebného k okysličování především mozku, dokud se plíce plně nerozbalí, erytrocytů, protilátek, minerálů a bílkovin, než v případě běžného odstřižení pupečníku.
Během celého těhotenství je placenta zodpovědná za zásobování a také za ochranu nenarozeného dítěte. Placenta přejímá během těhotenství funkce orgánů dítěte, dokud tyto nejsou dostatečně vyvinuty. Produkuje pro těhotenství významné hormony, látky imunitního systému, chrání před mnoha škodlivinami a původci nemocí. Jelikož každé těhotenství probíhá jinak, je každá placenta činná jinak a tím pádem také zcela individuální. Placenta je nedílnou součástí dítěte. Je proto logické, že o jejím odstřižení by měli rozhodovat rodiče dítěte. Než dojde k oddělení, může být placenta umístěna např. v textilních rouškách s přístupem vzduchu, aby mohla vysychat. Také je možné ji konzervovat (např. solí, bylinkami, nebo oleji). K samovolnému odloučení placenty od dítěte dojde za 3 až 9 dnů.

V současnosti máme díky internetu k dispozici mnoho informací o domácích porodech a porodech v porodnicích. Je na nás, jestli se budeme placenty bát, nebo ji ignorovat jako něco nečistého, nebo ji dokážeme přijmout a láskyplně akceptovat jako dočasnou součást našeho miminka. Spolu s rodiči si miminko vybírá také způsob, jakým se narodí. To pak určuje další osud všech zúčastněných tak, jak si to jejich duše přejí.
Na světě není nic citlivějšího, než nervová soustava právě narozeného miminka. Umožňuje miminku prožívat čistou radost a extatické stavy spojení s matkou, stejně jako hlubokou bolest z odloučení a samoty. Je dobré si uvědomit, že tato obrovská citlivost naší nervové soustavy sebou nese také její vysokou zranitelnost. Možná že právě zde se skrývá jedna z hlavních příčin toho, proč se většina lidí po většinu svého života cítí nešťastná (zraněná).
Rodíme se a žijeme tak, jak si přejeme. Potřebou naší duše je, aby nebyly naplněny naše základní potřeby v okamžiku narození. Nic ale není definitivní. Vše je možností k růstu.


Autor: R. Rosecká Píšová 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama