- Léčba citrónem > co vše a jak léčí - tipy, návody

4. října 2013 v 20:07 | Lena |  - Zdraví z přírody

Citrón je znám převším, jako ovoce, které je nám prospěšné z hlediska péče o zdraví, ale jeho kvalit je možno využít i ke zkrášlení našeho těla, tedy na poli kosmetickém a jeho celkové využití je v mnoha ohledech širocespektrální. Já obden, zhruba 30 minut před snídaní vypiji 2 dcl čisté vody, do které si často přidávám čerstvou šťávu z cca půlky citrónu. Posiluje imunitu, částečně detoxikuje a dodává pleti kolagen. Následující tipy, kde a jak se toto ovoce používá jsem obdržela a jsou sesbírány na základě zkušeností lidí z celého světa. Některé jsou podrobné, jiné všeobecné a předkládám je Vám milí čtenáři, pro inspiraci či poučení.


Abscesy, poranění kůže, vředy
Na tyto problémy se používají obklady z citrónové dužiny. Vnitřně se zároveň užívá citrónová šťáva.

Astma
K všeobecné detoxikační dietě se podávají 2 polévkové lžíce citrónu před každým jídlem a před spaním.

Artritida
Po předchozím zahřátí horkou koupelí, nebo suchými horkými obklady se citrónovou šťávou a olivovým olejem jemně masírují klouby.

Bronchitida
Se používá citrón a olej pro kloktání (žvýkání - poté vyplivnout) a také pro vnější masáž krku a hrudi.

Bolest hlavy
Citrónová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele) je skvělou léčbou důmyslného newyorského barmana pro ty, kteří mívají nepřetržité bolení hlavy - nebo také bolesti hlavy z jiných příčin. Takto se jeho zákazníci mohou naprosto zbavit užívání všech léků proti bolesti.


Londýnské zdravotnické autority léčí citrónem
Reddie Mallet, jedna z předních osobností zdravotnictví, má vytvořený celý terapeutický systém, který je založen na léčivých schopnostech citrónu, spolu s jinými rozličnými přírodními prostředky. V jeho zdravotním domě je pacient při své první léčbě položen mezi dvě hořící pece ve dvou opačných stranách pokoje. Celé jeho tělo je třeno citrónovou šťávou a olivovým olejem. V kombinaci s vyhřívaným vzduchem dochází k rychlému vstřebávání a léčba má dlouho trvající účinek.

Cirhóza jater
Denně se používá i tucet citrónů ve zdravotním domě doktora Malleta. Pacienti dále ve své stravě nedostávají škrob a jí hodně ovoce, jako jsou rozinky, pomeranče, ananasy atd.

Hemeroidy
Podává se suchá strava. Žádná voda se nepoužívá - pouze ovoce a zelenina. V noci se jemně rektálně aplikuje klystýr, tedy spíše klyzma, které obsahuje malý hrníček teplého olivového oleje a citrónové šťávy - a nechá se působit.

Kašel a nachlazení
Pečte na sucho celý citrón, dokud nerozpukne a neotevře se. Poté smíchejte jeho vymačkanou šťávu se šťávou z čerstvého ananasu (50:50) a trochou medu. Pocítíte okamžitou úlevu. Ananasová šťáva k citrónu dodá své mocné trávicí enzymy, čímž uvolní hleny v krku.

Kolika, průjmy a jiné
V leže masírovat břicho dvakrát denně citrónovou šťávou a olivovým olejem.
Doktor Mallet používal jablečnou dužinu a citrónovou šťávu, jak pro mladé tak i pro staré. Při ekzémech se citrónová šťáva s ananasovou šťávou podává každou hodinu a k tomu strava bez škrobů, dokud není nemoc vyléčena. Chřipka, bolest hlavy, porucha trávení se léčí zvyšujícím se použitím citrónové šťávy, jak vnitřně, tak z venku. Při žloutence se citrónová šťáva podává spolu s mrkvovou šťávou.

Neurózy
Doktor Mallet dosáhl úžasných výsledků při léčbě neurózy pomocí olivového oleje a citrónové šťávy. Důležitý vápník, kterého je většinou při neuróze nedostatek, je takto podán spolu s nervy vyživujícími látkami v olivovém oleji, což dodá pacientovi do jeho stravy mnoho potřebného. Denní masáž olivovým olejem a citrónovou šťávou musí být také přísně dodržována.

Nosní mandle
Se léčí ředěnou citrónovou šťávou, která se kape, nebo jemně nasává nosními dírkami.

Nos, hrdlo, uši
By se měly ošetřovat citrónovou léčbou. Doktor Mallet léčí tvrdohlavé případy kataru následujícím způsobem: čajová lžička olivového oleje s čajovou lžičkou citrónové šťávy je postupně - skrze kapátko - vkapávána do každé nosní dírky. Kape se také do uší každý týden pro očištění a oživení.
Malé dávky citrónové šťávy a olivového oleje se přidávají do jídla miminkům, když jsou odstavována a dávky se zvyšují s růstem dítěte. Tato metoda, jak říkají pacienti doktora Malleta, pomáhá předcházet běžným dětským nemocem, skrze své specifické, imunitu podporující přednosti.

Posilující prostředek
Mnoho žen, mužů a dětí, kterým chybí vytrvalost, má nedostatek vápníku. Pokud se 30 dní dvakrát denně užívá citrónový koktejl, tak dojde ke změnám v chemii těla, což velmi posílí organismus, zlepší se paměť a výdrž, stejně jako se člověku vrátí barva do tváří. Citrónový koktejl se dělá z citrónové šťávy, sojového mléka a medu, rozmíchaného v mixéru, nebo ještě lépe roztřepaného v šejkru.

Růže
Obklady z citrónové šťávy jsou obrovskou úlevou poté, co se všechny mocné léky ukážou jako neužitečné.

Revma
Užívejte šťávu z poloviny citrónu před každým jídlem a před uložením se ke spánku. Je možno ředit vodou, nebo použít ve formě silné citronády, také dvakrát denně aplikujte citrónovou šťávu na postiženou oblast z venku - externě. Většina lékařů, kteří používají tuto léčbu tvrdí, že po třech dnech, pomalý, ale jistý proces léčby citrónem ukazuje své očistné a bolesti utišující kvality.

Spála
Doktor Georgie W. Wood napsal o spále následující: Mohu vyléčit 49 případů spály z 50 citrónem a arabskou gumou. Jakmile se projeví první příznaky, uložte dítě do postele a dávejte mu pít citronádu s arabskou gumou - polovinu čajové lžičky do sklenice citronády.
Zakryjte břicho suchým flanelem; potom zabalte dítě do bílé vlněné přikrývky vyždímané v horké vodě; nahoru dejte suchou deku a použijte další přikrytí, aby jste vyvolali pocení. V některých případech situaci velmi urychlí přikládání lahví s horkou vodou (termofory) z vnější strany deky. Po hodině pocení, během které se hojně pije citronáda s arabskou gumou, by mělo být dítě dosucha utřeno a oblečeno podle vlastní potřeby. Citrónová šťáva má sklon odstraňovat hnisavá ložiska, která se utvářejí uvnitř v ústech.

Strupovitost
Léčba citrónovou šťávou je při tomto onemocnění velmi účinná. Strupovitost má široké pozadí, ale toto je prokazatelný nedostatek účinku vitamínů, které obsahuje citrón, díky němu začne lépe a rychleji pracovat zažívací systém, vyléčí se prostředí v ústech a posílí se celý imunitní systém, jelikož se strava významně obohatí o vitamin C, který je v citrónu obsažen.

Vaginální hygiena
Zředěná čerstvá citrónová šťáva s převařenou zchlazenou vodou je účinnou metodou pro vaginální hygienu. I když je to silné antiseptikum, neobsahuje žádné dráždivé látky, které obsahují některé jiné prostředky pro výplachy.

Vodnatelnost, edém
Oloupejte z citrónu kůru, dužninu nasekejte na malé kousky a prolijte medem. Po půlhodině z toho vymačkejte šťávu a během dne užívejte. Začíná se s 1 citrónem, každý den se přidá vždy jeden navíc, dokud se nedostanete na množství 9 citrónů denně. Léčbu tak ukončíte. Za nějakou dobu lze opakovat.

Vyčerpání
Poutníci na dlouhých cestách, stejně jako cestovatelé a badatelé se dívají na citrón, jako na dar z nebe. Když začnou pociťovat únavu, vysají trochu šťávy z citrónu skrze otvor, který udělají nahoře ve slupce. Je to velmi rychle účinný lék, který dodává téměř neuvěřitelné občerstvení. Badatelé používají citrón jako ochranu před mnohými tropickými infekcemi. Trocha citrónové šťávy údajně uhasí žízeň daleko lépe, než mnohonásobně větší množství vody. Zkušení cestovatelé tvrdí, že když přidali citrónovou šťávu do běžné pitné vody v různých oblastech, působí jako desinfekční prostředek a zabraňuje vzniku nemocí, které by mohly vzniknout z různých vodních zdrojů.

Zácpa
Léčí se pomoci vnitřního a vnějšího užívání citrónové šťávy a olivového oleje. Čtyřikrát denně se užívá malá štamprle olivového oleje a citrónové šťávy. Tělo se třikrát týdně masíruje citrónovou šťávou s olivovým olejem.

Zanícená nehtová lůžka, poškozené nehty
Citrónu se odřeže vršek, prst se do něj vloží a vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit.

Záškrt
Při záškrtu je citrónová šťáva také úžasně silnou desinfekcí a pomocníkem pro trávení. "Šťáva by se měla kloktat," říká doktor Wood, "každou hodinu, nebo dvě a vždy by se měla při tom tak půl až jedna čajová lžička citrónové šťávy spolknout. Toto odetne falešnou membránu v krku a pomůže, aby vyšla ven.

Zimnice a teplota
Zimnice a teplota může vzniknout z několika příčin; navzdory tomu je citrón vždy velkou pomocí. Španělé ho nazývají přítelem, který nikdy neselže. Tato španělská metoda je popsána doktorem Woodem: "Šťáva z jednoho citrónu se přidá do hrníčku čaje připraveného z červeného jetele, nebo vojtěšky a vypije se najednou, dvakrát denně bez mléka a cukru."

Zubní kámen
Citrónová šťáva je sama o sobě úžasný prostředek pro čistění zubů. Pokud namáčíte kartáčky do zředěné citrónové šťávy, budete mít čisté, jak kartáčky, tak zuby.

Potíže se žlučníkem
Existují lékaři, kteří zakazují jakékoliv léky při potížích se žlučníkem a poučí své pacienty, aby omezili alespoň na jeden den všechno, kromě citrónové šťávy.
Stav spojený s pocitem na zvracení, nedostatkem chuti k jídlu, s trávicími problémy, špatnou chutí v ústech je velice často zapříčiněn "lenivými" játry.

Vzpruha po prohýřené noci
Tento trik byl odkoukán od bohatých podnikatelů a obchodníků. Když mají být po prohýřené noci ráno opět na nohou, rozčtvrtí oloupaný citrón, posypou solí a sní před samotnou snídaní.
Veřejní mluvčí tvrdí, že tento trik je pro ně důležitým simulantem před tím, než mají vyjít na podium.

Citrón při léčbě odvykání kouření
Pokud si někdo opravdu přeje přestat kouřit, zjistilo se, že když přijde chuť si zapálit, je dobré dát si do pusy citrónovou šťávu a chuť pomine. Asi po třiceti dnech této léčby přejde všechna chuť na cigarety. Pohodlný způsob, jak ho používat je, že budete s sebou nosit citrón nahoře s dírou zabalený do voskového papíru a když přijde chuť na tabák, tak si nasajete plná ústa šťávy. Během dne budete možná potřebovat několik citrónů, aby jste vždy zahnali nechtěnou touhu po cigaretě.
Je také velmi důležité přestat používat silně kořeněná jídla, omezit pepř a sůl, protože to zvyšuje touhu po cigaretách a alkoholu.

Léčba závislosti alkoholu
Člověku by mělo být ukázáno zlo tohoto jedovatého nápoje a požehnání absolutní abstinence. Měl by se vzdát věcí, které zničily jeho zdraví a nahradit je množstvím ovoce. Pomeranče, citróny, švestky, broskve a mnohé jiné. Svět přírody je produktivní, pokud se budeme pořádně snažit. Je zjištěno, že čím více se dodá do stravy ovoce, zvláště citronů, tím menší je chuť na alkoholické nápoje.
(Zde si dovolím krátkou soukromou poznámku - závislost na alkoholu je důsledkem. Nejprve je nutno najít příčinu, která tkví v nespokojeném životě a nějakém jeho nedostatku, který není ventilován a postižený jej "dusí" v sobě. Je nutno otevřít se, vypovídat. Cvičit, najít si smysl života, např. v tom, že bude pomáhat druhým. Ovoce a dostatek zeleniny je samozřejmě velmi vhodný, navíc vit. C, který citrón obsahuje spolu s vit. skupiny B chrání játra, která konzumace alkoholu ničí - Lena)


-

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | Web | 9. října 2013 v 19:54 | Reagovat

Zase skvělé tipy, díky! Na tu bolest hlavy, kolik asi té šťávy z citronu? :-)

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | Web | 10. října 2013 v 0:10 | Reagovat

To bychom se museli zeptat dotyčného barmana. Tento tip je právě jeden z těch, které jsou všeobecné, což je škoda. Ale můžu třeba poradit, co mám vyzkoušeno já. Záleží také na tom, co je příčinou bolesti a těch může být nespočet - např. nedostatek tekutin, nevhodná strava, měsíční cyklus u ženy,zatuhlá krční páteř, málo kyslíku a další.. Že jsi to Ty, tak si dám práci a vypíši více tipů :) . Mi obecně pomáhá např: během 3/4 hodiny po doušcích vypít zhruba 1/2 l vody, do které dám šťávu z menšího citrónu, dále příjemná relaxační hudba, kdy si lehnu, zavřu oči a pomalu, nenásilně hluboce dýchám, pak také např. projít se v přírodě, nebo si zaběhat, dále na zátylek položit ručník namočený ve studené vodě - tak 10 min., na místo mezi obočím se dá palec, prostředníček a ukazováček se zapře do vlasové části, jakobych chtěla změřit, jak vysoké mám čelo - palcem jemně tlačím na čelo, pár vteřin, dobrý je také mátový čaj, nebo mátový olej do aromalampy, účinná je také jemná masáž krční páteře - řekni miláčkovi ;-). Také se dobře najíst, pokud je to z hladu. Meloun je taky skvělý, ikdyž sezona už skončila, to budeš mít tip na léto, nebo si udělej okurkový salát. Tolik víceméně, co jsem si narychlo vzpomněla, nejprve vyzkoušej doplnění tekutin a přítlak na čelo, pak uvidíš. A na bolest hlavy z kocoviny zelná polévka :) . Pokud Ti něco nebude jasné, klidně se pýtaj. Teď už ale jdu spát, mám pro dnešek dost .. [:tired:] :) .

3 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | Web | 13. října 2013 v 19:32 | Reagovat

Jé děkuju, jsi moc hodná. :-) Já docela trpím na migrény, ale normální bolest hlavy mám taky celkem často a to hlavně z nevyspání, nebo ze školy když tam jsem celý den. Tekutiny při bolesti už doplňuji automaticky, ale ne vždy to pomůže. Tak teď mám aspoň mnoho dalších tipů a jen co to na mě přijde, třeba ve čtvrtek, to jsem od rána do večera ve škole, něco zkusím. :-) A miláček masíruje rád, takže to taky problém nebude :-D :-) ještě jednou děkuju :-)

4 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | Web | 13. října 2013 v 19:34 | Reagovat

Akorát s tou přírodou to většinou nejde, studuju v Praze a tam se moc nedá kam jít, což je pro mě hrozné. :-(

5 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | Web | 14. října 2013 v 18:04 | Reagovat

[3]: Migrény ve Tvém věku.. Tak to Tě lituji, není oč stát. Co se týče bolestí hlavy a migrény, připravuji článek, pokud bys někdy měla zájem, tak mrkni do sekce ♦Zdraví, nemoci, nebo ♦Samoléčba, tam jej najdeš, ovšem přesný termín vydání ještě neznám. Ahojky :)

6 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | Web | 20. října 2013 v 13:55 | Reagovat

No jo, mám je už dlouho, ale čím jsem starší, tím je to horší. Super, tak děkuju, určitě se mrknu. :-) Jinak možná bys ráda přidala svůj podpis tady: http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/2890-petice-za-svobodnou-volbu-v-ockovani

Hezký den! :-)

7 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | Web | 20. října 2013 v 15:19 | Reagovat

Díky za odkaz, o existenci petice vím, ikdyž z jiného zdroje. Každopádně díky za tip, spolupráce se cení. Drž se. :)

8 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | Web | 21. října 2013 v 22:58 | Reagovat

Není zač :-) nápodobně ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama