- K zamyšlení - Neurážej své přátele, slovo dokáže ublížit

10. října 2013 v 20:07 | Lena |  - Příběhy otevírající cit


V jedné vesnici žil kdysi chlapec, který měl zlý a špatný charakter. Jeho rodiče to velice mrzelo, a tak se jednoho dne otec rozhodl, že mu udělí moudrou lekci. Dal mu sáček hřebíků a řekl, aby zabil hřebík do plotu jejich zahrady vždy, když ztratí trpělivost, nebo bude chtít nějakého svého kamaráda bezdůvodné urazit.

První den chlapec zatloukl 27 hřebíků. A tak to šlo den za dnem.. V následujících týdnech se naučil sebekontrole a počet hřebíků zabíjených do plotu se pomalu zmenšoval. Nakonec přišel na to, že je lehčí kontrolovat se, než přibíjet hřebíky.

Konečně nadešel den, kdy chlapec nepřibil ani jeden hřebík. Bylo to pro něj něco nového. Přišel k otci a zmínil se mu o tom. Otec mu řekl, aby tedy nyní jednal opačně a pokaždé, když neztratí trpělivost a bude se kontrolovat, na oplátku zase jeden hřebík z plotu vytáhne. Dny ubíhaly, až mohl syn dojít za otcem a říci, že už z plotu vytáhl všechny hřebíky. Šli se tedy na to dílo spolu podívat a otec pověděl:"Synu, dobře jses zachoval, ale podívej se nyní na ty díry. Ten plot už nikdy nebude takový, jako na začátku. Když své kamarády, jež Tě mají rádi urážíš, necháváš v nich také rány, jako tady v tomto plotě. Můžeš někomu vrazit nůž do plic a později jej vytáhnout, ale vždycky tam zůstane rána. Nezáleží na tom, jak často ho budeš prosit o odpuštění, rána zůstane. Slovní zranění dělá stejné škody, jako zranění fyzické.

Přátelé jsou cenným darem, vyloudí úsměv na Tvé tváři a posilují ducha. Jsou ochotni vyslechnout Tě, když to potřebuješ a otevírají si před Tebou svoje srdce. Ukaž, jak velmi je máš rád.

" Jednou z radostí přátelství je vědomí, že se máme komu svěřit se svými tajemstvími " 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama